Zobacz wątek - Znowu na A2?! Co wybrać?
NAS Analytics TAG

Znowu na A2?! Co wybrać?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Znowu na A2?! Co wybrać?

Postprzez Pablo201_5 » 28/4/2014, 22:27

Witam,
Nie wiem sam co wybrać na A2. Sprawa wygląda tak- rok temu, w sierpniu zdałem prawko na A2. Przebiedowałem rok na motorowerze(właściwie to nie rok bo jeżdżę na nim już od 2011) i przymierzam się do kupna motocykla. Jak się nie trudno domyślić ma to być maszyna, która będzie u mnie jeden sezon, bo w przyszłym roku prawdopodobnie zrobię pełne A. Przeglądałem inne wpisy, fora itp, ale wszędzie każdy ma inne wymagania, budżety...

Moje skromne wymagania to:

-Cena nie większa niż 6500 PLN.
-Motocykl ma być na jeden rok, więc musi to być maszyna, która z łatwością sprzeda się w przyszłym roku, bez większych strat.
-Mam 180 cm wzrostu więc chcę naprawdę dużą maszynę. Chcę się przy niej czuć mały ;-).
-Koniecznie naked, w ostateczności turystyczne enduro.
-Nie chcę w niego pchać żadnych pieniędzy, czyli ma być to coś wytrzymałego w stylu GS'a.
-Moc możliwie jak największa.
-Podana cena ma obejmować motocykl który nie jest starszy niż powiedzmy 9 lat.
* Oglądałem CB500, ER5 i GS500- fajne motocykle, ale chciałbym coś większego, wyższego, bo mam długie nogi ;-).

Pozdrawiam Paweł
Avatar użytkownika
Pablo201_5
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12/3/2013, 20:54
Lokalizacja: Sandomierz (niedaleko)


Postprzez SkoQ » 29/4/2014, 10:34

- Mając kat. A2 z tych trzech które oglądałeś tylko na GS'ce możesz jeździć. Reszta jest za mocna.
- Mając 180 cm wzrostu wcale nie jesteś jakimś gigantem, ja mam 178 i uważam swój wzrost za przeciętny na GSie jeździło mi się bardzo wygodnie, a to że dostaje się do ziemi z lekko ugiętymi kolanami sprawia, że człowiek nie obyty z 200 kilogramową maszyną nie położy jej na pierwszym parkingu.
- Nie chcesz pchać pieniędzy, masz 6500 PLN. Nie bardzo widzę sens szukać czegokolwiek innego niż GS'a skoro i tak chcesz to sprzedać po sezonie, a GS po prostu płyną z rąk do rąk bo to najmocniejsze sprzęty na A2.

Tak naprawdę miałeś bardzo standardowe wymagania, ale chciałeś żeby personalnie ktoś Ci powiedział, żebyś coś takiego brał :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Pablo201_5 » 29/4/2014, 11:47

SkoQ napisał(a):
Tak naprawdę miałeś bardzo standardowe wymagania, ale chciałeś żeby personalnie ktoś Ci powiedział, żebyś coś takiego brał :)


I tak i nie ;-). Nie spotkałem się jeszcze w całych Internetach, żeby ktoś planował sprzedać moto po jednym sezonie ;-).

Skoro Gs nie straci sporo na wartości to pewnie go wezmę ;-).

Dzięki i pozdrawiam Paweł
Avatar użytkownika
Pablo201_5
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12/3/2013, 20:54
Lokalizacja: Sandomierz (niedaleko)

Postprzez Glenroy » 29/4/2014, 13:53

Pablo201_5 napisał(a):Nie spotkałem się jeszcze w całych Internetach, żeby ktoś planował sprzedać moto po jednym sezonie ;-).

Ale tak zazwyczaj jest, motocykle typu CB500, ER-5 czy omawiany GS500, przed wprowadzeniem podziału kat. A, były motocyklami które służyły do wjeżdżenia się w świat motocykli i zostawały na sezon-dwa, albo i nie, zakładam że niektóre zmieniały właściciela i po kilka razy w sezonie.
Pablo201_5 napisał(a):Skoro Gs nie straci sporo na wartości to pewnie go wezmę ;-).

GS nie straci na wartości na pewno, bo to jedyny motocykl klasy 500, który na styk łapie się na kat. A2.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Pablo201_5 » 29/4/2014, 18:04

Glenroy napisał(a):GS nie straci na wartości na pewno, bo to jedyny motocykl klasy 500, który na styk łapie się na kat. A2.


Chyba że znowu zmienią prawo :evil:.

Ok, a jak myślicie, który rocznik wybrać żeby stracił jak najmniej na wartości? No i żeby w przyszłym roku miał wzięcie?
Avatar użytkownika
Pablo201_5
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12/3/2013, 20:54
Lokalizacja: Sandomierz (niedaleko)

Postprzez Angler » 29/4/2014, 18:14

Najmłodszy...
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Glenroy » 29/4/2014, 21:46

Pablo201_5 napisał(a):Chyba że znowu zmienią prawo :evil:.

Nie zmienią, bo to było podyktowane przez UE, żeby dostosować się do ich przepisów, oczywiście nasi "złotouści" w międzyczasie zaczynają dodawać też coś od siebie -chodzi mi tutaj o eco-driving- ale ogólne przepisy dot. PJ szybko się nie zmienią, bo UE nie zaryzykuje kolejnej zmiany przepisów we wszystkich krajach członkowskich.

Co do rocznika, myśl tak, jakbyś chciał już ten motocykl sprzedać, postaw się w swojej obecnej sytuacji, masz dwa motocykle w praktycznie identycznym stanie, jeden z 96' drugi z 02', który kupisz? :). Pomijając już fakt, że ten młodszy będzie też pewnie w trochę lepszym stanie technicznym.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SkoQ » 30/4/2014, 06:36

Nie koniecznie rocznik o wszystkim świadczy, ale czy motocykl jest 13 czy 14 letni to dla kupującego nie wielka różnica, a jak ktoś chce w miarę nówkę, i ma zajawę na motocykl roczny, to dla niego dwulatek będzie już drugie tyle starszy. Kup coś z roczników 99-04 mniej więcej, nie powinny spaść w sezonie z ceny :) Sam miałem GS'a na sezon, dlatego polecam ten sprzęt, bo to wdzięczny i przyjemny szpejek :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Pablo201_5 » 30/4/2014, 15:37

Ok, dzięki za porady;-) .
Znalazłem GS'a niedaleko mnie, 06' 6600 PLN pewnie pojadę oglądnąć ;-)
"Jest różnica miedzy współczuciem a wyrozumiałością.

Jest różnica miedzy pospiechem a lekkomyślnością. "
Avatar użytkownika
Pablo201_5
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12/3/2013, 20:54
Lokalizacja: Sandomierz (niedaleko)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê