Zobacz wątek - GSX-R Dla chudego chłopaka ?
NAS Analytics TAG

GSX-R Dla chudego chłopaka ?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

GSX-R Dla chudego chłopaka ?

Postprzez chudygsxr » 20/4/2014, 22:13

Siema, mam zamiar zaniedługo kupić pierwszy motocykl. Wybór padł na Suzuki GSX-R 600 K4 .Wyboru swojego nie zmienię. Pytanie jest moje takie, kumpel posiada Gixxera K2, siedziałem na nim, wydaje się potężny i ciężki. Ja jestem dosyć szczupłym facetem, nie posiadam jakijś mięśni, i teraz pytanie, czy jak wsiądę na takiego Gixxera K4 to czy nie zabije się odrazu z powodu ciężaru? Czy poprostu z motocyklami jest jak z rowerami, że jak jedziemy na 2 kółkach to tego ciężaru nie czujemy?

ProszÄ™ o odp i pozdrawiam.
chudygsxr
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2014, 08:45


Postprzez leff » 20/4/2014, 22:21

Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez chudygsxr » 20/4/2014, 22:25

No chyba napisałem wszystko, nie jeździłem nigdy ''pierwszy motocykl'' wzrostu mam 190cm no i wagi z 75.
chudygsxr
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2014, 08:45

Postprzez Marsjanin » 20/4/2014, 22:26

No bez jaj, prędzej przytłoczy Cię moc tego motocykla jak gabaryty.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez leff » 20/4/2014, 22:33

nie, nie napisales wszystkiego, albo sie dostosujesz do szablonu albo zamkne ten temat

gdybys sie choc troche przylozyl do tematu to bys nie pytal o GSXR'a na pierwsze moto
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez chudygsxr » 20/4/2014, 22:39

Tak wiem wiem, na pierwsze moto nie powinno brać się 600, bo za mocna. Ale ja nie zmienie zdania.

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), żadne
- Wiek, waga, wzrost, 24 , 75kg, 190cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? Głownie jazda po miescie .
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Sporo
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Ok. 15 tys zł.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? W zależności od potrzeb.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. Sportowe, GSXR .
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Suzuki GSX-R 600.
chudygsxr
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2014, 08:45

Postprzez Marsjanin » 20/4/2014, 22:57

No to skoro nie zmienisz zdania to po co pytasz? Ktoś Ci powie, że nie dasz rady (choćby ze względu gabarytów?) to i tak nie zrezygnujesz.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez chudygsxr » 20/4/2014, 23:06

chciałem się dowiedzieć tylko :)
chudygsxr
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/4/2014, 08:45

Postprzez jaroaro » 21/4/2014, 00:47

To się nie dowiesz :) Święta są, zjedz coś boś chudy i wiatr cię zwieje z tego twojego gixa. Tak na przyszłość to nie zakładaj takich tematów bo szkoda czasu... Kupuj moto, nie zgniecie Cię, jeżeli o to pytałeś.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Glenroy » 21/4/2014, 09:34

Z powodu ciężaru pewnie się nie zabijesz, chyba że jako kompletnie zielony rider wywiniesz parkingówkę, albo staniesz na żwirze, którym kilka godzin wcześniej kleili dziurę w drodze i zrobisz szpagat ;).
Co do 600-ek, nikt Ci przecież nie broni kupić 600-ki, ale sportowa 600-ka jest jednak mimo wszystko mało rozsądnym pomysłem dla kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o technice jazdy, zmianie biegów, hamowaniu czy nawet skręcaniu. Z 600-ek a nawet i więcej masz ER6, SV650, ZR7, XJ6, FZ6, GSF600/650, CBF600, które też są 600-kami, z tą różnicą, że nie wymagają od Ciebie tyle co sport i zachowując odrobinę rozsądku można się na nich nauczyć jeździć i przygotować pod sportowy sprzęt. Co Ci po tym, że będziesz miał sporta, jak będziesz bał się go położyć w zakręt, w jeździe po którym nie masz kompletnie żadnej techniki, a będziesz bał się dodać w złożeniu gazu, bo sport będzie reagował agresywnie, czyli podsumowując będziesz jeździł na kwadratowo, będąc objeżdżanym przez co bardziej ogarniętych na dużo mniejszych maszynach, a na prostej to odkręcić każdy potrafi ;). Sportowe motocykle są z reguły sprzętami, które wymagają od jeźdźca sporych umiejętności i nie lubią wybaczać błędów, których na początku będziesz popełniał 100/km, złe dohamowanie, źle obliczony tor jazdy w zakręcie, źle dobrany bieg, bądź nieumiejętna jego zmiana, nieumiejętne posługiwanie się gazem i hamulcem w zakręcie i leżysz, a do tego musisz się skupić na milionie innych rzeczy.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê