Zobacz wÄ…tek - A2 i ograniczanie mocy
NAS Analytics TAG

A2 i ograniczanie mocy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Carbonowy » 19/11/2013, 11:26

SkoQ napisał(a):xkam przecież jak kupisz taki motocykl z fabryki suzuki to i tak już go nigdy nie rozblokujesz do pełnej mocy.

Carbonowy, druga część wypowiedzi (ta o panienkach) była do użytkownika ,,Piach"
Pierwsza była do Ciebie. I wcale nie neguję CB 500, nigdy nie powiedziałem na ten motocykl nic złego, ale niestety prawdą jest, że nie łapie się on na kategorię A2. Więc po co mam polecać Cebulkę skoro to dodatkowe kłopoty z blokowaniem motocykla i dodatkowe koszta, gdybym miał polecić coś do blokowania do była by to ER-6 albo SV 650, które po odblokowaniu dostaną odczuwalny zastrzyk mocy. Ty mówisz nie patrząc na kategorię, ale właśnie to ona jest głównym warunkiem kupna danego modelu, więc siłą rzeczy trzeba na to zwracać uwagę. To tak jakby ktoś napisał: mam 4 tys zł chce kupić motocykl, a Ty odpowiedział byś, nie biorąc ceny pod uwagę bierz nowego gixera :)
Co to jest za odpowiedź, czemu ona służy skoro jest kapitalnie nieprzydatna autorowi ? :) Innymi słowy na cholerę wypisywać CB 500 osobie która szuka moto na A2 skoro i tak się nie łapie pod A2 ?


tak jak napisałem - ot taka mała dygresja odnośnie wychwalania GS500 czyli dygresja = chwilowe odejście od głownego tematu - prosze czytaj uwazniej 8)
Suzuki GS500 > Suzuki GSF600 > Honda CBR600F > Honda CBF1000
Avatar użytkownika
Carbonowy
Świeżak
 
Posty: 114
Dołączył(a): 29/8/2013, 13:20
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Piach » 19/11/2013, 11:36

xkam napisał(a):W sumie to miałbym pytanie czy yzf-r125,ninja 300 nie byłyby dla nie za małe(mam 1,85m)? I co sądzicie o tej nowej CBR500R jako pierwszy moto? A ze starszych Suzi GS500 i Honda CB500,nie wiecie czy straciłbym dużo kasy na sprzedaży GS albo cebuli za dwa lata(wiem że głupie pytanie ale pytam z ciekawości a że wy jak już widzę przesiadaliście się tak to coś o tym wiecie) :P

Zerknij tutaj:
http://cycle-ergo.com/
Na szybko porownalem mala ninje i r6 - paradoksalnie wygodniej wyglada ninja. :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela


Postprzez xkam » 19/11/2013, 16:48

Piach napisał(a):Zerknij tutaj:
http://cycle-ergo.com/
Na szybko porownalem mala ninje i r6 - paradoksalnie wygodniej wyglada ninja. :)

Dzięki,stronka bardzo się przydała ;)
xkam
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15/11/2013, 00:43
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez SkoQ » 20/11/2013, 08:09

Carbonowy, w temacie gadamy o temacie :) Jak chcesz zagadać coś na inny temat do konkretnego użytkownika to pisz PW :) Kiedy ktoś bez względu na kategorię szuka motocykla na początek polecam oczywiście GS 500, ale polecam też CB 500, ER-5, GPZ 500, XJ 600, więc myślę, że wystosowałeś tego posta trochę bezpodstawnie :)

Panowie Cycle-ergo to niestety czysta teoretyka, która często się nie sprawdza, i nie oszukujmy się jak nie sprawdzi się motocykla tyłkiem to na nic całe cycle-ergo.

CBR500R kusząca maszynka, gdyby była porównywalna cenowo z GS, ER-5, CB i tak dalej to pewnie była by pierwszym moto na mojej liście :D
Oczywiście coś byś stracił, ale nie były by to jakieś straszne straty, o ile byś jej bardzo nie wydzwonił to po dwóch latach tylko przebieg i rocznik obniży cenę, jak będziesz dbał to będziesz miał i nie poleci z ceny.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Piach » 20/11/2013, 10:34

SkoQ napisał(a):Panowie Cycle-ergo to niestety czysta teoretyka, która często się nie sprawdza, i nie oszukujmy się jak nie sprawdzi się motocykla tyłkiem to na nic całe cycle-ergo.

Wiadomo, w ogole nie nalezyc wybierac moto dopoki sie do niego nie przymierzy osobiscie, obejrzy i poslucha z bliska. Najlepiej byloby sie jeszcze przejechac, chocby jako plecak.
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez xkam » 20/11/2013, 16:41

to oczywiste że zanim kupie muszę przysiąść się na moto :) tylko jeszcze troche czasu mam i to w sumie dobrze bo jak na tą chwilę nie mam pojęcia co kupić. Polecacie GS i to chyba najlepszy pomysł na początek ale jak patrzę na kawe300 albo nowego CBR300R to coś mi tam w głowie krzyczy "muszę go mieć!" No i jeszcze R25 za rok wychodzi. Pożyjemy,zobaczymy. Ale tego gixxera czy cebre to wezmę jak nauczę się jeździć. Dzięki za rady ;)
xkam
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15/11/2013, 00:43
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê