Zobacz wątek - Supermoto do 6000zł
NAS Analytics TAG

Supermoto do 6000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Supermoto do 6000zł

Postprzez Rojbercik123 » 6/10/2013, 15:24

Witam, chciałbym na przyszły sezon kupić jakieś supermoto, ponieważ w czerwcu jak się uda odbiore prawko a2. Interesują mnie przede wszystkim 125 i 250, najlepiej 4t :)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Niewielkie, bo mam dopiero lat 17. Jeździłem na motorynce jako maluch, później pojawił się chiński skuterek 50ccm ( zrobione 6000 km ) , Kawasaki Kx 80 ( około 30/40 godzin ), Aprilia SR 50 ( Kupiona na początku września, zrobione 1000km )

- Wiek, waga, wzrost,

17, 50kg, 170cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Jazda na co dzień (70%), weekendowe latanie dla rozrywki (20%), jazda po szutrach (9%), przejażdżki z dziewczyną (1%)

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

W tym sezonie zrobiłem około 8000km, raczej mniej nie zamierzam robić.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

około 6000zł na sam motocykl.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Wiadomo jak każdy nastolatek kasy ma raczej mało, więc najlepiej byłoby wydawać tylko na paliwo.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Zdecydowanie supermoto, enduro

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Oj wiele ich jest, w dalszym ciągu nie wiem czy lepiej kupić 125 czy 250, interesują mnie 4takty. Od kilku dni jaram się MZ 125 SM, Yamaha WR 125/250.
Rojbercik123
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/5/2013, 16:49
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski


Postprzez bartek9120 » 7/10/2013, 12:24

Poczytaj sobie jak wygląda eksploatacja motocykla typu supermoto czy enduro. Później przemyśl czy będziesz miał kasę na to. Nie ma motocykla, do którego tylko lejesz. Nawet jeśli się nic nie psuje, to są elementy eksploatacyjne, na które będziesz musiał wydawać pieniądze. A tak poza tym, to wg mnie 6 tys to za mało na supermoto, a gdzie tu jeszcze jakiś ciuch.
bartek9120
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18/8/2008, 13:12
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez jasnoksieznik » 7/10/2013, 15:33

Nie kupuj, zanim nie odbierzesz papierow. Kupno moto na pol roku przed odbiorem prawka? To sie musi zle skonczyc. Albo dla Ciebie (i postronnych, niewinnych ludzi), albo dla moto (rdzewiec bedzie, czekajac az bedziesz mogl na nie wsiasc ;) ).

Porady teraz to sytuacji za 9m-cy sa troche przedwczesne - w tym czasie moze sie cos innego urodzic.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Street4Fun » 7/10/2013, 17:24

Suzuki DR 350, ewentualnie DRZ 400.
350-tkę możesz przerobić na supermoto, zanim dostaniesz odpowiednie uprawnienia zdążysz pojeździć w terenie, a później zrobić z niego szosowca.
DRZ 400 to już supermoto, ciekawy motocykl, tylko droższy.
W motocykl praktycznie siÄ™ nie inwestuje, tylko siÄ™ dba, a jak siÄ™ nie dba, to siÄ™ wtedy inwestuje.
Avatar użytkownika
Street4Fun
Bywalec
 
Posty: 503
Dołączył(a): 16/9/2012, 09:30
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Postprzez Glenroy » 7/10/2013, 20:21

Street4Fun napisał(a):W motocykl praktycznie się nie inwestuje, tylko się dba, a jak się nie dba, to się wtedy inwestuje.


Też tak uważam, bartek9120 trochę za bardzo ubarwił temat kosztów. Koszta są zawsze i wszędzie, czy to samochód, czy motocykl, czy kosiarka, trzeba się liczyć z tym, że nie eksploatujemy go za darmo, paliwo, olej, napęd, opony, regulacje, ale nie przesadzajmy, to są koszta dotyczące każdego pojazdu a silnika co roku remontował przecież nie będzie, o ile w ogóle zajdzie taka potrzeba ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê