Zobacz wątek - 250-tka na co dzień do 6000 tyś
NAS Analytics TAG

250-tka na co dzień do 6000 tyś

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

250-tka na co dzień do 6000 tyś

Postprzez Orzelll » 17/9/2013, 23:53

Witam,
Szykuję się po mału do zakupu pierwszego motocykla, na początek nie chce się pakować w nic większego niż 250-tka. Mam pewien problem ponieważ jestem dość wysoki ( 188 cm) i ważę 75 kg. Motocykla chciał bym używać do jazdy na co dzień oraz do krótkich wypadów za miasto. Na motocykl mogę przeznaczyć do 6000 tyś. Ostatnio wpadły mi w oko Honda CBF 250 i Yamaha YBR 250. Nie wiem tylko na której będzie wygodniej i pomieszczę nogi. Macie może jakieś inne rozsądne propozycje ?

Pozdrawiam Orzeł
Orzelll
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/9/2013, 23:28


Postprzez Black-Ghost » 18/9/2013, 01:31

Na 250 będzie ciężko z takim wzrostem, chyba że chcesz wyglądać jak człowiek pająk. Jak zaczniesz od standardowych 500 to nie wyrwie cie z butów a przynajmniej podszkolisz skila ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez SkoQ » 18/9/2013, 10:16

I zgodzę się z BG, w klasie 500 znajdziesz igłę sztukę za taką kasę. A jeśli sam nie chcesz wsiadać na coś innego to znaczy, że masz szacunek do maszyny i nie potrzebujesz maszyny do lansu tylko do jazdy :D Spokojnie ogarniesz powolutku coś z klasy 500 :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Orzelll » 18/9/2013, 17:16

Wolał bym najpierw rozważyć wszystkie możliwe 250-tki ( te nie możliwe też) i jak nic nie znajdę pod swój wzrost to dopiero patrzeć za 500. Z tego co pamiętam wmiarę wygodnie siedziało mi się na tej YBR-ce 250 wiem że teraz autoszkoły je sprzedają i można pewnie coś ciekawego znaleść ale jednak bardziej podoba mi się cbf. macie może jakieś inne opcje tego pokroju ? Bo wiem że wszystkie chopery odpadają a'la ścigacze również.
Orzelll
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/9/2013, 23:28

Postprzez SkoQ » 18/9/2013, 18:05

Nie wiem czy kupił bym moto od autoszkoły, to sa motocykle na których dziesiątki osób uczyło się ruszać, i zmieniać biegi, uczyło się go prowadzić i stawiać na podnóżkę napewno dziesiątką się też nie udało, i moto miało glebę. Chociaż jest pewność, że raczej bez dzwona :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Glenroy » 18/9/2013, 19:06

SkoQ napisał(a):Nie wiem czy kupił bym moto od autoszkoły, to sa motocykle na których dziesiątki osób uczyło się ruszać, i zmieniać biegi, uczyło się go prowadzić i stawiać na podnóżkę napewno dziesiątką się też nie udało, i moto miało glebę. Chociaż jest pewność, że raczej bez dzwona :D


Ja też chyba nie zmotywował bym się do takiego zakupu, jak robiłem prawko, w przeciągu miesiąca, jedna Varadero zdążyła zaliczyć krawężnik, glebę na mieście i wjechać komuś w bagażnik, o tym że skrzyni nie robiło już różnicy, czy wciskasz sprzęgło, czy nie, a siłowanie się z kierownicą przypominało wyciskanie na ławeczce, już wspominał nie będę. W czasie mojego kursu, kupili dwie nowe, w jedna jeszcze w tym samym tygodniu wylądowała w serwisie ;).

Zdecydowanie wolał bym już sprzęt po jazdach próbnych z salonu ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Black-Ghost » 18/9/2013, 23:32

Możliwe że mały KTM Duke będzie pod twój wzrost okej :) Ale kosztuje sporo talarów.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SOSEK2 » 19/9/2013, 07:04

Ekonomiczny to tylko 4 suw. Wyboru dużego nie ma Honda CBF 250 YAMAHA YBR 250 i chinole
a i tak ciężko coś kupić nie ze szkółki.

Myślę, że 500 CB, GS, ER5 będą lepszym rozwiązaniem.
Avatar użytkownika
SOSEK2
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10/12/2012, 13:21
Lokalizacja: Andrychów

Postprzez SkoQ » 19/9/2013, 08:01

No chinole to akurat w ogóle nie jest dobre rozwiązanie, miałem wątpliwą przyjemność jechać obok nowego rometa :) 2 tys chyba przejechane. Funkiel nówka z salonu. Po 20 kilometrach po lekkich nierównościach kolanka wydechu się odkręciły ;) obydwa. Jak dla mnie to chińskie zabawki są szrotem już po wyjściu z fabryki. Może poza skuterami, bo do wszystkich części te same i tanie jak barszcz, ale skutera nie szukasz prawda ? :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez kello » 19/9/2013, 08:50

Może ci się trafić Honda VTR 250 w "starej budzie", pamiętam w wakacje była taka na tablicy za około 6 tyś. Te nowe są od 10 tyś. w górę i często są po szkołach jazdy. Inna fajna 250 to Ninja 250, ale tu trzeba mieć minimum 8-10 tyś zł.

Czasem zdarzają się na allegro takie fajne motocykle jak Bandit 250 albo Hornet 250 (oba czterocylindrowe), ale tu wiadomo koszty pewnie większe a jak z dostępnością części to nie wiem.

Żeby nie było -> sam jeszcze nie mam motocykla i też się rozglądam, więc nie wiem jak się na tych sprzętach jeździ.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê