Zobacz wątek - Motocykl do 10 tysięcy, i dlaczego Ninja250r nie jest zła?
NAS Analytics TAG

Motocykl do 10 tysięcy, i dlaczego Ninja250r nie jest zła?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do 10 tysięcy, i dlaczego Ninja250r nie jest zła?

Postprzez Bartekx » 3/9/2013, 21:27

Witam, zauważyłem, że jest na forum wysyp podobnych tematów o kat. A2 jednak w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, także proszę o wszelkie wskazówki w tym temacie.


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Doświadczenie jedynie zdobyte podczas robienia prawa jazdy A2
- Wiek, waga, wzrost,
18lat, 66kg, 175cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda po mieście. Jazda z kumplami, wypady za miasto (do 100km?) - jazda tylko po utwardzonym terenie.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Prawie codziennie, poruszanie się i częste wypady poza miasto. Ciężko mi podać w km, gdy nigdy nie jeździłem.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Tak, na ciuchy oddzielna pula. Na motor chcę przeznaczyć do 10 000zł.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
W zależności od potrzeb, nie będzie z tym problemu.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
sportowe.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Zakochałem się w kawie ninja 250r. Przeglądałem inne motory na kat. A2 i żaden nie podoba mi się tak bardzo jak ninja.

Z tego co czytam na forach jak na 250 to całkiem nieźle daje i uważam, że to będzie ciekawy sprzęt do nauki przez kilka sezonów, zanim siądę na coś większego. Zgodzicie się? :wink:

Byłem już pewien tego zakupu, jednak przeczytałem trochę niepochlebnych opinii na jego temat i zaczynam mieć możliwość, czy jest sens ładować tyle kasy w ten sprzęt?


2. Jak wygląda sprawa zakupu po sezonie, bo raczej do tego bym się przymierzał? Kiedy jest najtaniej i gdzie szukać ofert (prócz otomoto/allegro)?

Czekam na wasze opinie
Bartekx
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/9/2013, 21:14


Postprzez Boshi » 3/9/2013, 22:41

Raz- nie ma okazji
dwa- w zimie ceny będą niższe, ale części eksploatacyjne do wymiany na sezon w 90% przypadków.
trzy- jak się zmieścisz to szukaj ninja 300r
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez Bartekx » 3/9/2013, 22:53

Boshi napisał(a):Raz- nie ma okazji
dwa- w zimie ceny będą niższe, ale części eksploatacyjne do wymiany na sezon w 90% przypadków.
trzy- jak się zmieścisz to szukaj ninja 300r


Niestety 300r ok. 20 000 także odpada.

Przy poszukiwaniu 250tki wpadłem przykładowo na takie ogłoszenie
http://otomoto.pl/kawasaki-ninja-250r-e ... 89869.html
Co o tym sÄ…dzicie?
Bartekx
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3/9/2013, 21:14



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê