Zobacz wÄ…tek - Nowy litr
NAS Analytics TAG

Nowy litr

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Który motocykl wybrać

Kawasaki ZX-10R
14
42%
Suzuki GSXR-1000
7
21%
Honda CBR1000RR
6
18%
Yamaha R1
6
18%
 
Liczba głosów : 33

Postprzez RUTRA.RD » 6/9/2013, 08:23

w koncu jakis ciekawy temat :)

To po co offtpujesz? // boshi
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa


Postprzez Starski » 6/9/2013, 16:35

Zastanów się poważnie nad aprillką RSV4. Ja dziś byłem u nich w salonie, co prawda w celu przymiarki kombiaków od dainese, ale właściciel proponował mi za firko (tj. bez kaucji itp.) jazdę próbną na tej aprillce, żebym zobaczył jak się śmiga tym. :) Niestety nie miałem sprzętu do śmigania, więc umówiłem się na następny raz. Jeżeli chodzi o cenę to mówił, że nówka jest za 67 tys.
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30


Postprzez Kaai » 6/9/2013, 16:44

Albo panigale. Fajnie wygląda i tyle, ewentualnie ktm RC. A aprilka ponoć na torze wymiatacz. Ale jak ktoś vki nie lubi to nic nie poradzi się. No albo beemka.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez kososki » 16/9/2013, 07:47

A więc jestem po odwiedzinach w kolejnych 2-óch salonach Suzuki i Hondy.
Potwierdziło się to co słyszałem w pierwszym salonie Suzuki, czyli nie ma już motocykli innych niż niebieskie i nie są w żaden sposób w stanie załatwić. Nic nie wiedzą też na razie o MY14.
W Hondzie też kiepsko, bo są chyba tylko 2szt. na Warszawę, jedna z ABSem w Honda Plaza i jedna bez ABSu na Prymasa Tys. (cena ok. 58500zł). Co ciekawsze dowiedziałem się, że są spore problemy z dostępnością Hondy (jakaś polityka itd.) i nie wiadomo w ogóle jak to będzie w nowym 2014 roku.

Podsumowując, to co mnie zaskoczyło, że w dzisiejszych czasach, gdzie wydaje się, że jedynie brak kasy ogranicza okazuje się, że nawet jakbym miał gotówkę w kieszeni to ciężko kupić ścigacza, bo po prostu ich nie ma.

Pod tym względem Yamaha naprawdę zasługuje na uznanie, bo u nich nie ma problemów z dostępnością, jak nie ma w magazynie to trzeba dłużej poczekać, ale załatwią. Jako jedyni posiadają maszynę do jazd testowych.
kososki
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/7/2009, 10:27

Postprzez jasnoksieznik » 16/9/2013, 13:59

Ot, przy aktualnej popularnosci moto, nie oplaca sie trzymac parku testowego. To kosztuje wiecej, niz przecietny salon jest w stanie sprzedac.
Nie ma testowych moto - nie ma chetnych do kupna.

Jak juz bedziesz negocjowac cene - nie negocjuj raczej moto, ale dodatki. Na akcesoriach i serwisie (!) dealer moze zejsc wiecej, niz na wysrubowanych cenach samego motocykla.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Black-Ghost » 16/9/2013, 17:27

Temu dziwie ci się że nie odwiedziłeś żadnego salonu BMW. Byłem w kilku i zawsze posiadali wszystkie flagowe motocykle: S1000RR , R1200GS , K1600GT czy K1300S. U sikory stała też bodajże ZX-10R nowa i Fireblade.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez lansser » 16/9/2013, 17:41

kososki napisał(a): Tak przeglądając teraz aukcje używek to zaletą R1 jest, że jednak trzyma cenę. 2009 rocznik chodzi po ok. 35k zł.
Kawasaki na rynku wtórnym jest niewiele.

Dla mnie istotnym elementem jest fakt, że będę brał motocykl w leasing, dlatego że z tego co się zorientowałem jest bardzo opłacalny i jak sobie liczyłem potrafię nawet 30% sumy motocykla pokryć tym co normalnie z działalności oddawałbym do US.
A jak to z leasingiem bywa najchętniej leasingują pojazdy nowe.

W Polsce nadal sÄ… dziwne przekonania o kawasaki, a to bardzo fajne motocykle.
Bardziej jednak interesuje mnie to co mówisz o taniości leasingu. Niestety, ale nie odliczasz całego vatu od moto, a tylko 60% i do 6k zł, ponadto nie odliczasz za benzynę, jedynie serwis. I to też zależy czy jesteś na ryczałcie czy nie, a to zależy od branży, obrotów i kosztów. Nie raz ryczałt mimo wysokich kosztów jest super opłacalny. Powiem Ci, że już spotkałem się z wieloma księgowymi i jedne super się interesowały i kombinowały, drugie kombinowały, ale tak nieudolnie, że byle kontrola i sprawa w sądzie, a trzecie miały w dupie i dopóki się nie zapytałem to nic nie mówiły.
Pozostaje Ci rata leasingowa odliczana od przychodu, bo jest kosztem, ale nie zapominajmy, że dochodowy to tylko 19%.
Zatem skąd Ci się wzięło te 30%? W dodatku leasing też swoje kosztuje i wcale to nie jest jakąś bajką jak niektórzy sądzą, że ma się auto za pół darmo.

Jeśli chodzi o same salony to dziwi mnie, że są problemy z dostępnością, kiedy kupowałem auto to mówili, że nie ma problemu- przywiozą mi jakie tylko chcę, jedynie parę stówek muszę dołożyć, bo transport i ubezpieczenie kosztują.
2012 bym się nie interesował, bo i tak już nie pojeździsz, a w następnym sezonie to już będą 2 letnie maszyny, warte dużo mniej.
Na Twoim miejscu poczekałbym do wiosny, wtedy każdy Ci sprzeda z dobrym rabatem sprzęty z 2013 roku, teraz jeszcze nie chcą schodzić z cen.
lansser
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16/9/2013, 01:50

Postprzez kososki » 16/9/2013, 23:30

te ok. 30% wyszło mi jak sobie liczyłem ile z wpłaty wstępnej mogę odliczyć i kolejnych rat, zarówno Vat jak i dochodowego, ale nie mam teraz tych kartek, może trochę przeliczyłem się, ale nie zmienia to faktu, że sam leasing jest ok.
Wadą tak naprawdę jest koszt ubezpieczenia, który oscyluje w okolicach 6k zł co przy leasingu średnio na 3 lata daje prawie 20k zł za samo ubezpieczenie

Coraz bardziej przychylam się do myśli, żeby zaczekać do wiosny, branie teraz mija się z celem, nie dość że praktycznie wybór nijaki to ceny jakby był początek sezonu.

Jeszcze jedna myśl chodzi mi po głowie, a mianowicie czy nie skorzystać z importera typu Bogusławski. Posiada w cenniku kilka fajnych pozycji jak CeBRa z 2012r za 49k zł
kososki
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/7/2009, 10:27

Postprzez kososki » 21/10/2013, 10:24

ciÄ…g dalszy perypetii zakupu litra w leasing...

Parę dni temu byłem bliski zakupu CBR1000RR ABS HRC 2012, miałem złożone już dokumenty do leasingodawcy i okazało się, że w momencie jak leasingodawca poprosił o fakturę Pro-forma... motocykl jest już sprzedany ;)

Także wróciłem do punktu wyjścia. Motocykl chciałem kupić w bushpig.pl, ale ciągnęło się to dość długo i jak przyszło do konkretów to okazało się, że nie ma o czym rozmawiać.

Jednak nie piszę tylko by wylać gorzkie żale, ale przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zakupem motocykla na rynek USA ?
Mowa o nowej Kawie ZX-10R 2012, czy są jakieś kłopoty z takim motocyklem w PL, wymagane jakieś zmiany lamp czy czegokolwiek, czy da się zmienić ustawienia licznika, żeby pokazywał w KMH, a nie MPH ? Czy sam model Kawy był inny na rynek USA, moc jest np. zblokowana czy coś ?

Skrótem wszystko co ma znaczenie.

Znalazłem jeszcze jedną CBRkę i mam dylemat teraz czy brać CeBRę czy właśnie Kawę z USA.
kososki
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/7/2009, 10:27

Postprzez kososki » 29/10/2013, 11:25

Wątek ciągnął się dość długo, ale w końcu nadszedł finał.

Sam jestem zaskoczony i pewnie niejedna osoba, która swego czasu przeglądała ten temat, ale wybór ostatecznie padł na... Kawasaki ZX-10R 2011r. :D
Jest to wyprzedaż rocznika w salonie Kawasaki z 4 letnią gwarancją fabryczną.
kososki
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/7/2009, 10:27

Postprzez SkoQ » 29/10/2013, 12:37

wrzucaj zdjęcia :D chętnie pooglądam potworka :) no i gratuluję.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Black-Ghost » 29/10/2013, 19:11

Edytuj posty! Co do ZX-10R 2011 to różniły się ECU przez co na USA były prawie 20KM słabsze niż na rynek EU. Pokaż zdjęcia nowego szpeja.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez kososki » 30/10/2013, 09:31

na zdjęcia trzeba jeszcze trochę poczekać, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro po pracy jadę odebrać :)
Wszystko przez te procedury leasingowe itd. Dzisiaj leasingodawca, z tego co wiem, ma załatwiać rejestrację i coś tam jeszcze.

oby tylko pogoda dopisała na "długi weekend" :D
kososki
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21/7/2009, 10:27

Postprzez facepalm » 4/11/2013, 21:44

Gratulacje. Bezpiecznej jazdy ;)
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Black-Ghost » 4/11/2013, 22:17

W zasadzie temat dobiegł końca. Autor kupił moto więc teraz zapraszamy do odpowiedniego działu ze zdjęciami.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê