Zobacz wątek - Pierwszy motocykl dla niedoświadczonego i wysokiego inaczej
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla niedoświadczonego i wysokiego inaczej

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla niedoświadczonego i wysokiego inaczej

Postprzez sikorsky » 25/8/2013, 13:50

Witam, klasyczne na tym forum pytanie. Najpierw podstawowe informacje:

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Żadne, nie licząc kursu i to kilka lat temu. Jeżdżę za to samochodem (ale też doświadczonym bym się nie nazwał).

- Wiek, waga, wzrost,

27 lat, około 65-70 kg, 169 cm (tutaj prosiłbym o ew. wzięcie pod uwagę przy propozycjach motocykla)

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Szczerze, jeszcze nie wiem. N pewno nie na co dzień, raczej trasa niż miasto, raczej bliżej niż dalej. Przynajmniej na początku.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Ciężko mi to określić, w pierwszym sezonie raczej niewiele.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Myślałem o ciuchach/kasku etc. i na to będę miał odpowiednią ilość.
Jeśli chodzi o sam motocykl - nie chcę na start wydawać więcej niż 5 tyś. bo nie wiem jeszcze do końca jaki typ motocykla mi podpasuje no i chciałbym na start kupić coś na czym mógłbym się douczyć. Idea jest taka, że po sezonie zobaczę jak ta "zabawa" mi się widzi i co (i w którym kierunku) z tym robić dalej.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Niewiele mam nadzieję, do 1000 zł najwyżej?

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Zdecydowanie nakedy. Ew. sportowe.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Tutaj moja największa rozkmina i prośba o pomoc - 250 czy 500/600 pojemności?


Z jednej strony brak doświadczenia i dawno odbyty kurs sugeruje zdroworozsądkowo 250tkę na sezon czy dwa. Z drugiej - jeżdżący znajomi doradzają "nienarowiste" 500/600. Raczej skłaniam się ku zakupowi jakiejś 250tki ale sam już nie wiem, pomocy ;)

Yamaha Fazer? Suzuki GS?

I dodatkowe pytanie (jeśli za dużo na raz to oczywiście mogę założyć osobny wątek) - z racji braku doświadczenia i lichości kursu który przygotował mnie do egzaminu zastanawiam się nad kursem dokształcającym. Są takie prowadzone we Wrocławiu lub okolicy, ktoś się orientuje?

Dziękuję za ewentualną pomoc
sikorsky
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/8/2013, 13:36


Postprzez skidmarks » 25/8/2013, 14:09

Suzuki GS 500, Yamaha XJ 600, Kawasaki ER 5 . To maszyny które w roli pierwszego do przewracania i nauki nadają się idealnie. Fazer 600 za mocny bedzie.
Ostatnio edytowano 25/8/2013, 14:34 przez skidmarks, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez Sykopson » 25/8/2013, 14:32

I do powyższego dodam Bandita 400 i Honde CB500.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Karol20 » 25/8/2013, 15:42

Odejmij bandita 400. Dodaj gpz 500 i bandita 600 (tylko troche trzeba dolozyc).
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Sykopson » 25/8/2013, 16:37

Karol20, jesteś irytującym człowiekiem.

Na jakiej podstawie odradzasz wszystkim kupno Bandita 400? Powiedz mi proszę bo tego nie pojmuję. Miałeś kiedykolwiek ten motocykl, czy swoje jakże konstruktywne opinie opierasz tylko i wyłącznie na ilości Banditów dostępnych na alledrogo.

Ja go mam, już od dłuższego czasu. Zdaję sobie sprawę doskonale z tego z czym wiąże się jego eksploatacja, wiem jak jeździ i jak się zachowuje. Gotów jestem zaryzykować stwierdzenie że znam granice jego maksymalnych możliwości. Znam to moto na wylot i wiem czego się można po nim spodziewać. Ze względu na moje doświadczenie z 400, mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu początkującemu, pod warunkiem że poszuka i znajdzie zadbany egzemplarz w dobrej kondycji (co się zresztą tyczy każdego motocykla).
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez skidmarks » 25/8/2013, 16:52

Bandit 400 jest fajnym pomostem miedzy GS500 (i spółką) a "dziewięćdziesięcio konnymi" 600-tkami.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez sikorsky » 25/8/2013, 20:26

Dziękuję za konkretne propozycje. Widzę, że jednoznacznie polecacie maszyny mocniejsze niż 250 nawet dla kogoś zielonego w temacie (nie licząc kursu i egzaminu), rozjaśnia mi to obraz :)

Gdyby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć w temacie to oczywiście nadal bardzo chętnie skorzystam, dobrych rad nigdy dość :)
sikorsky
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/8/2013, 13:36

Postprzez dikinson » 25/8/2013, 21:54

Wyslalem PW jesli jestes zainteresowany czekam na kontakt.
dikinson
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27/9/2012, 12:40



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê