Zobacz wątek - czy kupic czy darować sobie
NAS Analytics TAG

czy kupic czy darować sobie

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

czy kupic czy darować sobie

Postprzez tjmc » 30/7/2013, 12:12

witam
jestem przed zakupem triumpha st 955 wymieniono w nim panewkę i korbowód czy mam się obawiac jakiś innych komplikacii i niespodzianek na co mam zwrócic uwagę czy wogóle darować sobie ten zakup mimo że sprzedawca zapewnia mnie że jest wszystko ok
proszę o pomoc sugestię doświadczonych motomaniaków
pozdrawiam :( :( :(
tjmc
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/7/2013, 10:55
Lokalizacja: olsztyn


Postprzez Invi » 30/7/2013, 14:55

Darować, chyba że cena jest taka że zaoszczędzone $ wystarczą na nowy silnika :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Harakiri 7 » 30/7/2013, 18:50

1. Kto przeprowadzal naprawe ? Pan Kazio czy ASO Triumph ?

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez fasoliusz » 30/7/2013, 23:12

Najlepiej się spytać z jakiego to powodu była wymieniona panewka i wał.

@Harakiri
Sugerujesz tym postem, że Pan Kazio (mówię tu o warsztacie motocyklowym) nie naprawi lepiej od ASO? Jeśli dobrze zrozumiałem to grubo się mylisz bo Pan Kazio może z dokładnymi momentami dokręcić panewkę itp. niż przereklamowane ASO.

Ja bym nie odpuszczał sobie tego moto, tylko dowiedział bym się dlaczego był wymieniany wał i panewka.


@edit
A to w takim razie źle zrozumiałem wypowiedź poprzednika.
Ostatnio edytowano 31/7/2013, 12:56 przez fasoliusz, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez tjmc » 30/7/2013, 23:48

jutro będę wiedział kto naprawiał i jaki powód był tej usterki przyznaję nie zapytałem o to ale przekazał mi wczesniej informację że naprawa wyniosła go 2000 koła
tjmc
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/7/2013, 10:55
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez Sykopson » 31/7/2013, 10:38

Myślę że Harakiri miał na myśli pana Kazia który mówi że może naprawić "motor", kiedyś "zapie..." sam ale jak mówi już jest za stary, albo rozwalił "motor" i robi w swoim warsztacie samochodowym.

Oczywiście że renomowany warsztat motocyklowy klasy "WilczaGarage" w Krk, czy inne tego typu mogą i często są lepsze od ASO, bo w takich wszystko dzieje się wg. procedur i często ludzie nie mają pojęcia o moto, wymieniają wszystko jak leci i w końcu zaczyna działać. Warsztaty stricte motocyklowe, gdzie pracują motocykliści pasjonaci którzy mają pojęcie i doświadczenie w tym co robią są owszem często gęsto dużo lepsze od ASO.

Najlepiej dowiedzieć się gdzie był robiony motocykl i nie skreślać go jeśli nie był to serwis Triumpha, lecz poszukać opinii w internecie o wykonawcy naprawy, jeśli jest dobry i pewny to na pewno nie przeszedłby bez echa w sieci, jeśli nie ma żadnych informacji, albo gorzej, opinie negatywne to chyba wiadomo że o moto można zapomnieć.

Taka moja opinia :wink:

P.S. Oczywiście zweryfikuj to gdzie został zrobiony, niech Ci da jakieś rachunki, potwierdzenia, cokolwiek, a jeśli nie ma to ostatecznie (zakładając że facet zarzeka się że w porządnym warsztacie) pojechać tam i zapytać czy mieli do czynienia i znają to moto (jeśli tak to pewnie Ci też powiedzą co i jak było robione i czy warto).
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez tjmc » 1/8/2013, 23:46

witam po krótkiej nieobecności i wiem już więcej o moim przyszłym silniczku

po 1: naprawę panewki i wymiana korbowodu podjął się serwis Kawasaki "Evolution " Maciej Gil z Gliszyna koło Tczewa oni prowadzą tez salon motocyklowy są na to dokumenty

po 2:korbowód był wystukany na panewce od dołu , taką informację mi przekazał sprzedawca

po 3: czy ten serwis jest godny zaufania napiszcie coś czy w takim razie można zaufać sprzedawcy i spokojnie jeździć

czekam na sugestiÄ™ pozdrawiam
Tomek
tjmc
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30/7/2013, 10:55
Lokalizacja: olsztyn



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê