Zobacz wÄ…tek - Rozmiar baku w motocyklach
NAS Analytics TAG

Rozmiar baku w motocyklach

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Rozmiar baku w motocyklach

Postprzez MartinGuptill » 28/10/2021, 07:43

Witajcie. Mieszkam w Holandii i od dłuższego czasu jeżdżę do pracy skuterem na który przesiadłem się 7 lat temu ze starego poczciwego komarka(wtedy mieszkałem jeszcze w PL).
Chciałbym teraz przesiąść się na jakiś większy motocykl ale najpierw musiałbym wykupić dodatkowe godziny aby się doszkolić.omegle (otwórz link) xender (otwórz link)

Posiadam jeszcze stare prawo jazdy kat. A i nigdy nie miałem nawet okazji siedzieć na motocyklu z "fizycznie" większym bakiem za którym dosłownie siedzimy. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.

Czy jeżdżąc przykładowo takim YZF R1 lub z 1000 bak ma kontakt z brzuchem i odczuwamy to tak jakbyśmy leżeli na nim?
Mam problemy z żołądkiem i gdy coś uciska mi na brzuch to po pewnym czasie czuję dyskomfort i ból a w takim wypadku będę musiał sobie darować tego typu motocykl i kupić raczej coś pokroju Suzuki
AN 400.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31/10/2021, 06:16 przez MartinGuptill, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
MartinGuptill
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28/10/2021, 06:29


Re: Rozmiar baku w motocyklach

Postprzez Steiv » 28/10/2021, 10:09

Wszystko zależy od pozycji na motocyklu. Czyli nie tylko od samego motocykla ale np. wzrostu, długości rąk i nóg czy też samej wagi. Wymieniłeś R1 czyli motocykl z rodziny sportów i na nim dosłownie o to chodzi aby stać się niemal częścią motocykla i próbować mu nie przeszkadzać :D I w sportach tak będzie duży ucisk na brzuch. Najlepiej zobaczyć na filmach co Ci się podoba. Potem iść do salonu czy komisu przymierzyć się i ostatecznie przejechać przed ewentualnym zakupem. "Sporty" z normalną pozycją też występują np. R7 czyli MT-07 w owiewkach, Ducati SuperSport 950, Kawa Ninja 650 bardzo fajny na początek ale też pytanie jaki budżet i co się podoba, jak czujesz się na siłach na czymś większym itd.
Steiv
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/9/2021, 07:17




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê