Zobacz wątek - Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r
NAS Analytics TAG

Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez Skoczek » 5/7/2020, 23:05

Cześć wszystkim

Wracam na to forum po przeszło 10 latach bo dzisiaj zobaczyłem takie cudo jak Dayton 675. Przy okazji pozdrawiam właściciela tej ślicznotki na tablicach WGR, która stała w Mrągowie obok białej Aprilli RSV. Wracając do tematu, stawiam na Daytona bo mi się podoba i czytałem sporo o tym modelu. Widziałem same pozytywne opinie. Mało awaryjny, dobrze się zbiera i jest wygodny na dłuższe trasy. Mam natomiast pytanie czy ten model przy wzroście 184cm jest ok? To tyle z pytań. Proszę też o Waszą opinię w kontekście tego modelu. Dodam, że mam budżet na około 20koła, więc szukam z głową. Jeszcze jedno. Na motocyklu jeździłem 12 lat temu, więc chyba ta pojemność to dobra opcja, prawda?
Dodając informacje o sobie, abyście mogli po doradzić
Motocykl potrzebuję, aby sobie dojeżdżać do pracy - jakies 40-50km dziennie. Raz na jakiś czas chcę sobie skoczyć na jakąś wycieczkę z dziewczyną, może do 300km dziennie.
Budżet na utrzymanie sezonowe to pewnie jakoś 2koła, max 3tys, w sumie to się nie znam.
Moja waga to 90km
Na motocykl mam max 20koła, a ciuchy pewnie kupię używane. kask nowy i tu też proszę o pomoc ;)
Ile kilometrów chcę przelatać w sezonie to nie mam pojęcia. Nie mam kontrastu
A je jeszcze jedno. Komuś obiło się o uszy, że jest do sprzedania dobry Dayton?
r6 ! jedyne czego pragne!
Avatar użytkownika
Skoczek
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:16
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez jasnoksieznik » 22/7/2020, 09:43

Po 12 latach przerwy, z niewiadomym doswiadczeniem, chcesz jezdzic na bardzo sportowym moto ze 120KM? Bez ABSu?
Kiepski pomysl.
Drugim kiepskim pomyslem jest kupowanie egzotyka i liczenie na rozsadna cene. W zakupie, to moze jeszcze, ale utrzymanie Triumpha tanie nie jest.
Umiarkowanie udanym pomyslem jest codzienne jezdzenie sportem - nie jest to wygodne, zwlaszcza dla wyrosnietego. Oczywiscie, mozna i bedzie fajnie, ale niekoniecznie komfortowo.
Za to ewentualna pasazerka musi to bardzo lubic, zeby jezdzic na Dayotonie z tylu. Drugie siedzenie ma wiecej walorow aerodynamicznych, niz transportowych - bedzie jej bardzo niewygodnie.

Jak dla mnie, to za mocne moto, co gorsza bez ABSu. Reszte argumentow mozesz zignorowac, bo jak Ci sie podoba i chcesz, to bedziesz cierpial, ale bedziesz szczesliwy.

Ja bym na Twoim miejscu rozejzal sie raczej za XJ6 z owiewka. Lagodniejsze, wygodniejsze do dojazdow i w trase, da sie z pasazerem, czterocylindrowe. W budzecie powinno sie dobrze zmiescic.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez fifole » 8/8/2020, 16:00

"Po 12 latach przerwy, z niewiadomym doświadczeniem, chcesz jeździć na bardzo sportowym moto ze 120KM? Bez ABSu?
Kiepski pomysl."

Niby czemu kiepski? Ja akurat miałem przyjemność dokładnie takim modelem jeździć, naprawdę wspaniała maszyna i super sie mi jeździło, mam 192 cm w góre, więc karłem nie jestem, co do abs, dla mnie żaden wyznacznik dobrego/kiepskiego pomysłu. Nigdy nie zrozumiem kultu jaki niekórzy ludzie wprowadzają zarówno w moto jak i autach, że wszystko jest za duze za mocne... wszystko ma licznik od 0, czy coś ma 50 100 czy 150 koni można tym jeździć z głową, ja miałem 550 konne auto jako pierwsza fura, napęd na tył i prawie 0 kontrola trakcji... licznik mi sie zaczynał od 0, nie od 200 :) i nawet fotki z radaru nie miałem :) a o zarysowaniu nie wspomne, jak sie ktoś ma rozwalić to i rozbitych 125ccm nie brakuje na portalach ogłoszeniowych...

Co do Daytony 675, ja polecam jako sporych rozmiarów kierowca - jeździłem taką w tym roku cały weekend, jestem wyższy niż Ty, a jeździło mi się przyjemnie, nie bolała dupa ani plecy po przysłowiowej godzinie jazdy. Co do kosztów utrzymania, no to w tej kwestii nie mam pojęcia, bo moto jest znajomego. Ale w kwestii rozmiarów, jak dla mnie moto odpowiednie
fifole
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/8/2020, 15:05

Re: Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez Skoczek » 19/8/2020, 12:11

Dzięki za opinie. Już organizuje sobie pomoc przy oglądaniu daytona, natomiast zainteresowałem się jeszcze er6f po 2012 roku. Czytam na forum, że jest to dobry motocykl ;)
r6 ! jedyne czego pragne!
Avatar użytkownika
Skoczek
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chcę kupić Triumph Dayton 675 od 2010r

Postprzez lagiboy » 31/8/2020, 22:50

Jeden z najlepszych do miasta i poza, wąski i dwa gary w rzędzie, pięknie mruczy na akcesoryjnym wydechu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości




na górê