Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Postprzez mala4444 » 22/5/2019, 22:56

Witam Was serdecznie.

Dopiero zdałam prawo jazdy na kategorię A, doświadczenie na europejskich drogach zerowe, jedynie co skuterkiem się woziłam po Azji. Także moja jedyna przygoda z troszkę większą maszyną póki co była jedynie na kursie i egzaminie na Yamaha MT07.
Mam 34 lat, 156cm wzrostu i 55 kg.
Motocykl ma służyć zarówno dojazd do pracy do której ma 40 km, jak i na weekendowe wypady w planer, jak i turystyka dłuższa z plecaczkiem, biorąc pod uwagę, że mieszkam na terenach górzystych to takowe najbardziej wchodzą najbardziej w grę
Jeśli motocykl stał by się moim jedynym pojazdem w sezonie to jestem w stanie zrobić nim około 12-15 tys km
Co do ceny za sam motocykl to myślę, że miło by było zamknąć się w 20 tys, a ciuchy już mam, więc tutaj przynajmniej nie muszę dużo kombinować
Na utrzymanie każdego pojazdu wydaję zawsze tyle ile jest potrzebne. Zawsze dbam o każdy z nich.
Podobają mi się motocykle sportowe, ale takich niskich dla mnie pewnie jest niewiele więc w grę wchodzą również choppery
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
I tutaj właśnie jest pies pogrzebany, podoba mi się dużo modeli tylko ciężko się na coś napalić skoro póżniej się okaże, że dany model jest za potężny i za wysoki jak dla mnie.
Nie mam pojęcie od czego zacząć poszukiwania, bo na każde targi motocyklowe już się spóźniłam więc nie mam gdzie się nawet przymierzyć do jakiegoś motocykla.
Liczę na pomoc bardziej doświadczonych "nowych koleżanek i kolegów".
Pozdrawiam
Świeżynka motocyklowa (Marta)
mala4444
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/5/2019, 22:33


Re: Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Postprzez jasnoksieznik » 23/5/2019, 14:55

Dla ustalenia uwagi - jak Ci pasuje Ninja300? Duke 390?
Czy MT07, na ktorej jezdzilas byla przerabiana na wysokosc?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Postprzez mala4444 » 23/5/2019, 16:05

Dziękuje za odpowiedz. Właśnie myślałam nad którymś z modeli Ninja. A co do MT 07 to nie był przerabiany i ogólnie jeździło się Ok, ale żeby wycofać to mogłam dzialac tylko jedna nogą, albo całkowicie przeprowadzać motocykl idąc obok niego. Modelu Duke nie znam niestety, ale może w weekend uda mi się podjechać do jakiegoś sklepu z motocyklami się się poprzymierzac.
mala4444
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/5/2019, 22:33

Re: Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Postprzez jasnoksieznik » 23/5/2019, 19:54

Duke 390 występuje jeszcze jako 390 RC, czyli z owiewką. RC to samo, ale nie ma sławy wygodnego motocykla ;).

Ogólnie, to patrz na wielkość (czy się nie przewrócisz podczas stopu lub hamowania awaryjnego) i czy ma ABS. Klasa 300-400 jest idealnie stworzona dla Ciebie. Nie będzie to moto z najwyższej półki jakościowej, bo takie moto to klasa średnia-wyższa w Azji, ale powinno się nadać na Twoje potrzeby. Reszta wyjdzie w zależności od tego, co Ci się spodoba.

Jeśli celujesz w nówkę, to jeszcze jest Bajaj - tańszy od Duke, kierowany na rynki trzeciego świata, ale dzieli trochę technologii z KTM.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwszy motocykl dla niskiej - POMOCY

Postprzez mala4444 » 24/5/2019, 13:58

jasnoksieznik napisał(a):Duke 390 występuje jeszcze jako 390 RC, czyli z owiewką. RC to samo, ale nie ma sławy wygodnego motocykla ;).

Ogólnie, to patrz na wielkość (czy się nie przewrócisz podczas stopu lub hamowania awaryjnego) i czy ma ABS. Klasa 300-400 jest idealnie stworzona dla Ciebie. Nie będzie to moto z najwyższej półki jakościowej, bo takie moto to klasa średnia-wyższa w Azji, ale powinno się nadać na Twoje potrzeby. Reszta wyjdzie w zależności od tego, co Ci się spodoba.

Jeśli celujesz w nówkę, to jeszcze jest Bajaj - tańszy od Duke, kierowany na rynki trzeciego świata, ale dzieli trochę technologii z KTM.



Dzięki za pomoc. W weekend będę mieć więcej czasu to pojeżdżę i się poprzymierzam :-)
mala4444
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/5/2019, 22:33



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê