Zobacz wÄ…tek - ak550 / tmax / xmax 300 / citing s400i
NAS Analytics TAG

ak550 / tmax / xmax 300 / citing s400i

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

ak550 / tmax / xmax 300 / citing s400i

Postprzez Pocisku » 19/5/2019, 21:22

Cześć,

Planuje zakup skutera z uwagi na fakt poruszania się w korkach. Mam 193 cm wzrostu i wagę 110 kg. Prowadzę firmę w różnych miejscach oddalonych od siebie od 10-40 km. Dzienny przebieg to 150-200 km. Będę poruszać się głównie po mieście i obwodnicy (powyżej 100km/h). Myślę że 70/30 ze wskazaniem na teren zabudowany. Zależy mi na wygodzie, dlatego skuter. Liczy się dla mnie miejsce pod kanapą. Budżet raczej nie ma znaczenia, biorę to w leasing na 4 lata i chce się z tego sprzętu cieszyć przez ten okres, czyli nie chce po jakimś czasie mieć jakiś niedosyt.
Myślałem o Kymco ak550 ale nie wiem czy do zatłoczonego miasta to nie za dużo tzn. waga i gabaryty. Nie znalazłem tego sprzętu do testów, ciekaw jestem czy nie jest za bardzo dociążały w manewrach.
Xciting wypada niewiele lepiej pod względem gabarytów ale wydaję mi się bardziej nastawiony na przemykanie właśnie po mieście, kanapa jest wyjątkowo wysoka i pozycja wydawała mi się najlepsza. Oba te skutery nie mają trakcji. Teraz pytanie czy to się w ogóle przydaję?
Xmax wypada najlepiej pod względem miejsca pod kanapą. Sprzedawca w salonie przekonywał mnie że wystarczy 300 cm do takiego poruszania i jest dużo lżejsza od 400 cm. Ewidentnie skuter jest najlepiej wykonany.
tmax to tak naprawdę konkurent ak550 z tym, że posiada trakcję i chyba więcej trybów jazdy właśnie.

Z tych wszystkich maszyn jeździłem ak ale bardzo krótko i xmaxem. Obie maszyny mi się podobają. Serce mówi ak550, rozsądek xmax 300.

Jestem świeżo po zrobieniu prawka.

Nie chce żadnej innej marki bo oba autoryzowane serwisy mam pod ręką i to też jest dla mnie istotne.
Napiszcie proszę czy dobrzę celuję i co wy byście wybrali z takiego zastawienia. Tak jak mówiłem budżet to sprawa drugorzędna.
Pocisku
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/5/2019, 21:16


Re: ak550 / tmax / xmax 300 / citing s400i

Postprzez ChaoticBiker » 21/5/2019, 08:59

Kymco juz w zasadzie mozna uznac za marke sama w sobie. Tyle lat na rynku, do tego Kawasaki sprzedaje ich produkty jako swoje.

To raz, ale faktycznie duzy skuter moze byc upierdliwy w miescie.

Sam posiadam m.in. Suzuki Burgman 650 i jest to ogromna landara, wiekszy od mojej Hondy CB1100.
Fajna zabawka i ciekawe doswiadczenie taki wielki skuter, manewruje sie rewelka nawet mimo swojej masy, aczkolwiek rozmiary, zwlaszcza szerokosc przedniej czaszy potrafi juz byc upierdliwa. Natomiast pelna wygoda na autostrade i duze predkosci.

W zwiazku z powyzszym dla Twojej wygody tez mysle ze ta xmax300 na to co potrzebujesz to wystarczy w zupelnosci.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê