Zobacz wątek - MOTOCYKL NA DŁUŻSZE PODRÓŻE
NAS Analytics TAG

MOTOCYKL NA DŁUŻSZE PODRÓŻE

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

MOTOCYKL NA DŁUŻSZE PODRÓŻE

Postprzez KwiatekM » 14/4/2019, 10:50

Witam, poszukuje motocykla na długie podróże, jestem poczatkujacym kierowca. Coś o mnie; waga 90kg, wzrost 180cm wiek 24lata, nie miałem wcześniej stycznosci z motocyklami powyżej pojemności 150. Chciałbym aby mój motocykl był bardzo wygodny zamierzam nim pokonywać trasy do 400km dziennie, posiadał kufer. Myślę nad Yamaha Fazer 6 poj. 600 cm ^3, Suzuki V- strome650, Honda CBF 600S. Pieniądze jakie chce przeznaczyć to Max do 15000zl. Za inne ciekawe modele i podpowiedzi na temat w/w motocykli wielkie dzięki. :)
KwiatekM
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/4/2019, 10:35


Re: MOTOCYKL NA DŁUŻSZE PODRÓŻE

Postprzez setup » 14/4/2019, 19:27

Cześć,
z trójki która wymieniłeś to najlepsze będę w tej kolejności:
- Vstorm
- Cbf 600
i na ostatnim miejscu
Fazerek

400 km dziennie nie jest to jakoś wybitnie dużo, z drugiej strony można to już zaliczyć do dłuższego tripu.
Jeździłem zarówno na vstrom i na cbf600. Vstrom na pewno jest wygodniejszy w dłuższe trasy, inna pozycja inne ugięcie kolan, szersza kiera. Z drugiej strony niższa moc niż w CBF ale z trzeciej dla nowicjusza i tak mocny :). Musisz wiedzieć czy silnik V ci pasuje czy jednak rzędówka. Vstrom ma też przednie koło 19 cali vs 17 w cbf. Takie niuanse. W tej cenie cbf będzie wyposażona w C-ABS - osobiście uważam że to fajny patent. Miałem taką historię że wróciłem z takiej 550 km wycieczki i pod garażem spotkałem kumpla który akurat też wrócił ze swojego tripu, chwila gatki i zamieniliśmy się motocyklami, ja wskoczyłem na jego v storma o na moją cbf. Zrobiliśmy jakieś dodatkowe 100 km, i muszę przyznać że ja kończąc jazdę na cbf trochę już się wierciłem z niewygody na niej pod koniec mojej wycieczki, natomiast po przesiadce na Vstorma w ogóle nie poczułem tych dodatkach 100 km. Oczywiście mogło to być efektem "nowego" motocykla i innego ułożenia ciała, ale naprawdę skubany jest wygodny. Choć mi brakowało "góry" a trzeba wiedzieć że cbf 600 też raczej jest płaska.
Fazerak bym odpuścił za mocny i taka ciut mniej turystyczna charakterystyka silnika. Pozycja też bardziej pochylona.
Zerknij sobie na http://cycle-ergo.com/
Zobacz jeszcze Versysa 650
jbc to pisz.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr