Zobacz wątek - Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez n0timportant3 » 13/8/2018, 13:16

Dzień dobry,

Przymierzam się do kupienia pierwszego motocykla, dlatego pojemności raczej 500-800 na dobry początek. Zakochałem się w chopperach/cruiserach i na nic innego już nie patrzę, choć wiem, że trudniej się jeździ...

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Świeżo po kursie

- Wiek, waga, wzrost,
30 lat, 100kg, 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Po mieście 30%, po trasie 70%, zarówno niedalekie wypady za miasto, jak i dłuższa turystyka, głównie asfalt, bez pędzenia, dla przyjemności. Czasem chciałbym zabrać żonę (50kg), ale to raczej jak już nabiorę trochę doświadczenia, czasem jakieś bagaże na wyjazd.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Myślę, że 2000 - 6000km, aczkolwiek trudno powiedzieć. Ogólnie mam zamiar trochę jeździć.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Planuję wydać 7000 - 10000zł na sam motocykl, bardziej skłaniam się do 7000, jako że pierwszy motor do nauki, ale jeśli bardzo będzie trzeba, mogę też wydać powyżej 10000zł.
O ubraniach, kasku, rejestracji i ubezpieczniu pomyślałem.


- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Wiadomo, chciałoby się jak najmniej, ale jestem gotowy na takie wydatki, jakie będzie trzeba.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Tylko choppery i cruisery.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
1. Yamaha Virago 535-750, aczkolwiek tu już wyczytałem, że raczej jestem za wysoki.
2. Yamaha XJ 650-700
3. Suzuki Maruder 800, bardzo odradzają tutaj, że się psuje, drogie naprawy itp.: https://www.motocykl-online.pl/testy/Mo ... puj,8047,4
4. Suzuki Savage, aczkolwiek tu też wyczytałem, że za mały na mój wzrost
5. Suzuki Intruder 800
6. Honda Shadow 750
7. Honda Magna 750
8. Kawasaki Vulcan 500



Wiem, że modeli sporo, ale staram się je systematycznie eliminować celem wybrania tego odpowiedniego i może mi z tym odrobinę pomożecie.
Wszystkie mi się podobają (jedne bardziej, drugie mniej, jednak na tyle te różnice są małe, że już wolę się skupić na sprawach fukcjonalności, wygody i awaryjności).

Od razu napiszę, że przejrzałem już dużo postów na forum (nie tylko na tym), obejrzałem sporo filmów na YT, tak więc nie wpadam tu i nie piszę "z marszu". :-)

Wszelkie Wasze opinie dotyczące powyższych motorów, ich plusówi minusów będą bardzo mile widziane.

Mam też kilka dodatkowych pytań, może ktoś na któreś odpowie:
1. Początkowo skłaniałem się do pojemności bliższej 500, jednak im więcej czytam, tym więcej widzę, że ludzie na forach radzą od razu zaopatrzyć się w 700-800.
Pod dłuższej lekturze się z nimi zgodziłem, zważywszy na moją wagę (100kg) oraz to, że chciałbym czasem wyskoczyć za miasto lub zabrać ze sobą dodatkowo żonę (50kg).
Czy macie jakieś obiekcje co do pojemności? Nie mam zamiaru jeździć bardzo szybko, jako że trzeba się najpierw trochę nauczyć jeździć... :-)
2. Czy któreś z powyższych motorów odpadają ze względu na mój wzrost (185cm)? Wyczytałem, że Yamaha Virago, Suzuki Savage i Kawasaki Vulcan są za małe. Czy jeszcze któreś?
3. Jak z niezawodnością tych motorów? Wiem, że będę kupował raczej starsze roczniki i jestem przygotowany na jakieś wydatki, aczkolwiek niechciałbym od razu narazić się na kilkutysięczne naprawy.
4. Czy któreś z powyższych bardziej lub mniej nadają się dla początkujących?
5. Czy jest pomiędzy nimi istotna różnica w spalaniu?
6. Jak z wygodą przy dłuższych trasach?

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi!

Wojtek
n0timportant3
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2018, 12:56


Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez jasnoksieznik » 13/8/2018, 15:17

BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez n0timportant3 » 13/8/2018, 15:47

jasnoksieznik napisał(a):https://forum.scigacz.pl/about120380.html -> Czytał?


Cześć,

Dzięki za odpowiedź, podany temat przeczytałem już ze dwa razy dzisiaj :-)

Suzuki Maruder 800 nie bardzo mieści mi się w cenie (trudno coś znaleźć nawet za 10tys), tak samo Drag Star 650 (ceny od 9500 w górę z tego co patrzyłem).

Co do Hondy Shadow 750 to cenowo mi pasuje, jednak trochę boję się rocznika (83 - 88) i mimo, że wszędzie piszą o bezawaryjności tej maszyny, to jednak motor będzie starszy ode mnie... Czy 30-kilkuletni motor nadal może w miarę bez większych awarii przejeździć jeszcze trochę?
n0timportant3
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2018, 12:56

Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez jasnoksieznik » 13/8/2018, 20:01

Ja to widzę tak, że chciałbym, żeby moje następne moto miało kontrolę trakcji.
Musiałoby się coś wyjątkowego wydarzyć, żebym kupił moto bez ABSu - np. musiałbym wykopać w ogródku jakiegoś oldtimer'a. A już na pewno nie jeździłbym takim moto na codzień.

Jeśli będziesz wybierał między moto z 1984 i 1987, to bierz to w lepszym stanie - w tym wieku parę lat nie robi takiej różnicy, jak dobre/złe traktowanie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez ChaoticBiker » 14/8/2018, 09:09

Jako, ze moj ojciec posiada Honde Shadow 750 rocznik 1985 z ponad 100 000km (a moze i 200k.. nie ma jak sprawdzic ;) ) przebiegu, to nie obawialbym sie starszych roczników.
Te, które dotrwaly do dzis, to raczej zadbane egzemplarze. Dbac tylko o wlasciwy olej wysokiej jakosci(zgodny z zaleceniem producenta, absolutnie zadne mineraly 20w50 polecane przez januszy mechaniki "do starego silnika gestszy olej" bo zajedziesz silnik w trymiga!)
Shadow z tamtych lat to bedzie niezly szosowy potworek na walku, 6cio biegowy i dosyc zwawy.
Maraudery i Intrudery w Twoim zasiedu cenowym to beda starsze roczniki, a te niestety sa relatywnie male - mam 190cm wzrostu i jezdzac na intruderze 800 rocznik 1994 bylo tak... przyciasnawo ;) kierownica przy skrecie opierala mi sie na nodze.
A wiec co odpada (z racji na Twoje rozmiary): Intruder/marauder 800 i mniejsze, Virago 535, starsze Vulkany 800 i mniejsze. Savage 650 nie z racji ze 1. dosyc maly, 2. wrazliwy na zaniedbania
Co bedzie OK w tym przedziale cenowym - VN900, Shadow 750 (600/500 moze byc ciutke przymale), Virago 750 czy 1100 z tamtych lat tez bedzie OK.
No i na koniec - Magna 750. Hmm. motur niski i dlugi, extra wyglad. No i silnik V4. Ze wszystkich podanych pozycji, jest to najmocniejszy i najszybszy sprzet. Swego czasu Magna byla jednym z najlepiej przyspieszajacych motocykli swiata (w stanie fabrycznym robila 1/4 mili ponizej 11 sekund) - niech to da troszku do myslenia - ten motór naprawde potrafi zaperdalac, nawet biorac pod uwage dzisiejsze standardy. Warto sie tym moturem zainteresowac.
Aczkolwiek koniec konców nalezy patrzec, co uda sie wyrwac w najlepszym stanie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez superscigacz » 16/8/2018, 09:02

Może spróbuj sprawdzić różne aukcjach, poszukaj jakiś na stronach z motorami i tam sprawdz, są czasami dobre oferty oraz ceny, także zachęcam ;) A przy okazji sprawdzcie stronę https://123budujemy.pl/co...howe-i-jak-je-zamontowac/ i dowiedzcie się co to jest przejście dachowe i jak je zamontować, kiedyś wam się to może przydać ;)
superscigacz
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/8/2018, 08:27

Re: Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł

Postprzez Martynaxx » 27/8/2018, 09:34

Gdy tylko zaczęłam pracę na bardziej ugruntowanej pozycji zaczęłam myśleć nad samorozwojem. Uznałam, że w końcu przyszedł czas na spełnienie swoich marzeń. Wśród nich znajdował się własny jednoślad. Od dziecka marzyłam o pokonywaniu kilometrów za pomocą motorka. Zawsze kojarzyło mi się to z wielką przyjemnością oraz wolnościąwiesci.bydgoszcz.pl/2018/03/06/realizacja-swoich-marzen-i-kurs-w-krakowie/]http://wiesci.bydgoszcz.pl/2018/03/06/realizacja-swoich-marzen-i-kurs-w-krakowie/[/url]
Martynaxx
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27/8/2018, 09:25



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê