Zobacz wÄ…tek - Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f dla dziewczyny??
NAS Analytics TAG

Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f dla dziewczyny??

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f dla dziewczyny??

Postprzez kkixy » 12/7/2018, 22:04

Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f (2009-2012)?? Dla dziewczyny na drugie moto :twisted: :D
Zawsze chciałam CBR-kę, jednak rozum podpowiada żeby brać Kawasaki. Nowsze, z abs-em. Obawa moja jest taka, że szybko mi się znudzi :roll: Macie, polecacie któryś z tych modeli?

- Jakie masz doświadczenie? Honda CB 500, 2 sezony, zrobione ok 5tys km
- Wiek, waga, wzrost? 22, 60, 168
- Do jakich celów chcesz używać motocykla ? Jazda na codzień, dojazdy do pracy, po mieście, trasy 100-300km
Ostatnio edytowano 13/7/2018, 18:09 przez kkixy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
kkixy
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/7/2018, 22:01


Re: Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f dla dziewczyny??

Postprzez jasnoksieznik » 13/7/2018, 08:35

Dopisz wiecej informacji, bo po wieku i poprzednim motocyklu jeszcze niewiele mozemy...
Czy dla dziewczyny, czy nie - wszystko jedno. Nie robia innych motocykli dla facetow 8)

Pytasz o bardzo rozne motocykle. Dwa albo cztery cylindry, sport vs. osiolek.

Jakbym JA mial wybierac, to ER-6, ze wzgledu wlasnie na ABS i jego uniwersalnosc.
Jesli jezdzisz po miescie - nie wykorzystasz potencjalu sporta i nie bedzie okazji wkrecic sie na obroto - zanim dojdziesz do 10k rpm, to juz bedziesz na nastepnym czerwonym swietle. No chyba za na jedynce do odcinki chcesz jezdzic...
Jak nie masz okazji wyjazdu na tor, to raczej nie pogonisz sporta, nie narazajac siebie i otoczenia. A sensowny wyjazd na tor to mala czterocyfrowa sumka...

Co z XJ6? Albo KTM 390 RC lub 300 Ninja?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f dla dziewczyny??

Postprzez Fugu » 13/7/2018, 09:04

kkixy napisał(a):Honda CBR 600 f4i czy Kawasaki ER6-f (2009-2012)??

Ja szukal bym ER-6f, ale zaczynajac od rocznika 2012. Wtedy byly robione ostatnie zmiany - motocykl wyglada IMHO ladniej, sa tez poprawki w elektronice itd.

CBR 600 f4i jest zupelnie innym motocyklem - IMHO bardziej na tor niz do jazdy dziennej po ulicy.

Zwroc jeszcze uwage na konstrukcje silnika - 2 cylindry prowadza sie inaczej niz 4. Twoja dziewczyna ma doswiadczenie z 2 cylindrami, sposob oddawania mocy z 4 cylindrow moze byc dla niej "dziwny".

Ostatecznie dal bym sie przejechac na obu motocyklach osobie dla ktorej kupuje i jej sie pytal na czym bylo lepiej. :lol:
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê