Zobacz wÄ…tek - Witam !
NAS Analytics TAG

Witam !

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Witam !

Postprzez DzikiBDG » 11/1/2017, 01:43

Witam.
Przede mną mały problem a dokładnie kupno swojego pierwszego prawdziwego motocyklu :) pod koniec zeszłego roku zaczełem zabierać za przygotowania do rozpoczęcia sezonu 2017:) kupno pierwszego porządnego kombi (RST Tractech Evo 2) ,nowy kask( HJC IS-Max2) rękawice (4SR SportCup),butki(Gaerne-długie),termo,kominiarka więc czas na najważniejsze :) Pewnie niektórych zdziwi fakt że postawiłem pierw na strój lecz wg mnie to rozsądna kolejność.


Budżet jaki chce przeznaczyć to max 11tyś i za te pieniądze chciałbym już sprzęt w stanie cieszącym oko i ucho. Konkretnie myśle o Hondzie CBR F4/F4i i tu pytanie czy za tą cene dam rade ją znaleźć w takim stanie czy bedzie raczej problem . Chciałbym abyście wypowiedzieli sie na temat tej maszyny ,lub czekam na wasze propozycje warunek pojemność max 650 około 110Koni.
Doświadczenie,Motorynka,ogarek,quad,skutery,nsr/cbr125/gpz 500,cb500,er5, utrzymanie gsx1100f brata też niebyło wyzwaniem :)

Pozdrawiam Marcin
DzikiBDG
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/1/2017, 00:44
Lokalizacja: BYDGOSZCZ


Postprzez SlowMotion » 11/1/2017, 08:43

Moim zdaniem kolejność nie do końca rozsądna, bo mając odłożone pieniądze na nowe ciuchy po prostu idziesz do sklepu i bez łaski możesz je kupić w każdej chwili ;-) natomiast na dobry motocykl trzeba poczekać, czasem jak się uweźmiesz na konkretny model to miesiącami, w tym czasie ciuchy leżą, gwarancja leci, a kasa już wydana i nie może na siebie zarabiać. Inna sprawa to że u niektórych jeszcze off-season/on-season są wahania wagi i okazuje się, że ciuchy już tak dobrze nie leżą, ale skoro już po fakcie to zostawmy ten temat w spokoju.
Moim zdaniem na F4/F4i w dobrym stanie 11tys powinno wystarczyć, znajomy kilka miesięcy temu sprzedawał pewne F4i właśnie za 11tys. Mimo wszystko polecałbym zmienić założenie z 'max 11tys' na 'około 11tys' i nie odrzucać dobrych sprzętów tylko dlatego, że o 200-500zł przekraczaja budżet. No i w pierwszej kolejności patrzyłbym na stan techniczny, spasowanie plastików, ślady uszkodzeń, a dopiero później na to czy 'cieszy ucho' ;-) Doświadczenie masz więc myślę, że tego sprzęta spokojnie ogarniesz.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez jasnoksieznik » 11/1/2017, 15:50

Wg. mnie kolejnosc rozsadna, bo nie bedzie dyskusji/opcji oszczedzenia na ciuchach dla drozszego moto. Tak ma byc, ze najpierw ubranko, bez dziadowania na nim.

Co do moto, to nie pomoge, bo to nie znam sie CBRach - nie moja bajka. Ja bym szukal XJ6 albo ER-6 (z polowiewka, skoro lubisz), bo w tej cenie mozesz znalezc moto z ABSem.

Edit: Sam jezdze 800ccm, 90KM, nie wykorzystuje tego na publicznych drogach, bo nie ma gdzie. A na wieksza moc z mniejszej pojemnosci nie mam ochoty, bo nie jestem szlifierkolubny. Dlatego taka, a nie inna propozycja.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez DzikiBDG » 11/1/2017, 17:38

Oczywista sprawa że o 500zł niebede odrzucał sprzetu jeżeli jest tego wart :)
Sprawa jest taka ze jak sie patrzy np na otomoto na zdjecia cbr za 10000zł to jest bajka... ale to sa tylko zdjecia .
O Er6 wydaje sie że jest dlamnie mała (188cm wzrost i waga 92) tak wyglada bynajmniej :P a niewydaje mi sie zeby byla duza roznica miedzy er5
Xj6 w jakim roczniku ?:) i takie samo pytanie o CBR ??? AAa i panowie pytanie czy bać się przebiegów?
DzikiBDG
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/1/2017, 00:44
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Postprzez jasnoksieznik » 11/1/2017, 21:10

ER5 i ER6 to dwa motocykle z różnych epok. Miałem ER5, a ER6 miałem jazdę próbną. O ile ten pierwszy to już lekko rozklekotany osiołek na przejażdżki, z umownymi hamulcami, to ER6 jest solidnym, współczesnym produktem. Przy moich 184cm wzrostu nie miałem problemów z ergonomią.
XJ6 wydało mi się mniejsze od ER6, za to ciągnie lekko ładnie i liniowo, tak jak czterocylindrowiec powinien.

Jak chcesz solidną sześćsetkę, w miarę współczesną, w dobrym stanie, z małym przebiegiem, to nie może być tanio.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê