Zobacz wątek - Jaki motocykl na weekendowe przejazdzki do 12000 zl
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl na weekendowe przejazdzki do 12000 zl

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jaki motocykl na weekendowe przejazdzki do 12000 zl

Postprzez Dangerus » 1/9/2016, 11:37

Witam,

szukam pierwszego swojego większego motocykla na weekendowe wycieczki za miasto. Postaram się opisać czego szukam odpowiadając na pytania z przyklejonego tematu.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
: niewielkie, do tej pory ujezdzalem stara poczciwą mz 250 i na kursie 20h na yamaszce 600. Chociaż przyznam szczerze ze te 78km z yamahy jakos mnie nie powalalo (tyle ze 5000 obrotow nie przekraczalem ;))

- Wiek, waga, wzrost,
: 30 lat, 81kg, 186 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
: przede wszystkim weekendowe, jednodniowe, asfaltowe wycieczki w ładną słoneczną pogodę do max 200km

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
: jak czas i pogoda pozwoli max 5000km

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
: ciuchy juz mam, na sam motocykl mam 12000zl chociaz wolalbym kupic cos blizej 10000 a reszte wlozyc w serwis.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
: spokojnie 1500 - 2000zl chyba ze wczesniej auto zacznie sie psoc ;)

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
: nakedy, turystyki

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
: yamaha fz6 fazer, honda cd600f, i suzuki gsr 600

Te najbardziej mi się podobają chociaż nie ograniczam się wyłącznie do nich. Chciałbym żeby motocykl był od 2006 roku i super by było gdyby posiadał abs, chociaż zdaje sobie sprawę że w tych pieniądzach będzie ciężko.
Dangerus
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/6/2016, 09:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie


Postprzez Fliper » 4/9/2016, 18:30

Honda cb 600f najlepsza moim zdaniem. Łagodna, bezawaryjna, na trasę dobra, między samochodami też. Fazer i gsr są bardziej agresywne, przez to pierwsze tygodnie na pierwszym moto bywałyby stresujące, a to nie o to chodzi.

Chociaż moim zdaniem na trasę dużo lepiej nadają się motocykle z owiewkami jak np. cbf 600s, bandit 600s sv650, bo wieje trochę i bez owiewek na takiej autostradzie trudno jechać ze stałą prędkością przepisowo nie mówiąc już o szybszej jeździe czasami, bo kto nie lubi odkręcić od czasu do czasu?
Fliper
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11/10/2015, 10:47




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na gr