Zobacz wÄ…tek - FZ-6 zamiana na Yamaha TDM 850. Warto?
NAS Analytics TAG

FZ-6 zamiana na Yamaha TDM 850. Warto?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

FZ-6 zamiana na Yamaha TDM 850. Warto?

Postprzez qubus333 » 31/5/2016, 22:33

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
4 sezony. Po ok 5tyÅ› rocznie. Suzuki SV 650, Ducati Monster 750, Yamaha FZ-6.
- Wiek, waga, wzrost,
40, 80kg, 180cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Rekreacja.
Miasto. Latanie wokoło komina (50%)
Dalsze trasy (500-1tys km). Asfalt + szutry (50%)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
5-10tyÅ›
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
15tys. Ciuchy mam.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle ile będzie trzeba.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Yamaha TDM 850, Suzuki V-Storm, Honda Africa.

Witajcie.
Aktualnie jeżdżę na FZ-6 w wersji N (2007r.) i bardzo mi ten moto pasuje.
Pozycja OK, spalanie, przyspieszenie, wielkość itp itd. No zakochany w nim jestem ;-)
Planowałem do prawda kiedyś go zmienić na coś turystycznego ale jeszcze nie teraz.
Lecz trafiła się okazja i mocno nad nią dumam.
Kumpel sprzedaje TDM 850 (2000r). Przebieg 80tyÅ›.
Mocno doposażony (kufry, tankbagi itp itd). Z pewną i znaną przeszłością, z dobrych rak, serwisowany u tego samego mechanika u którego ja robię moto. Czyli sporo plusów. Cena do zaakceptowania.

Pytanie brzmi - czy warto sprzedać FZ-6 i kupić TDM-850
Dalsze trasy we 2 osoby + nieco szutrowych dróg. FZ-6 słabo sobie na nich radzi a i jazda we 2 osoby też nie jest jakoś super komfortowa. Krótka przejażdżka - OK ale już gdzieś na biwak powyżej 300km to średnia przyjemność. No i trzeba być mistrzem w pakowaniu w tankbaga i plecak :-)
Czytałem, że przebieg 80tys dla TDM to nic strasznego a i sam motocykl jest chwalony jako bezawaryjny i przyjazny dla użytkownika i jego portfela.
Zatem - warto?
Czy lepiej dokupić jakieś sakwy i pocieszyć się FZ-6 i na spokojnie poszukać czegoś innego (młodszego). Jeżeli tak to czego? w kwocie 15tys).
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Postprzez dawidbud1 » 2/6/2016, 11:12

Ja wybierałem pomiędzy TDM i FZ6N i ostatecznie zdecydowałem się na FZ6. Zgadzam się w 100% z tym co opisujesz. Dalsze trasy na naked'zie są po prostu męczące. Uważam, że z budżetem 15k już kupisz TDM np. 2005 r. tylko to już są chyba 900. Ja jeszcze polatam ten sezon na FZ6(może i następny) i kupuje albo TDM albo V-Strom. Choć miłość do tego mieszczucha pozostanie....
"...na polu nawierzchni rzÄ…dzÄ… milimetry..."
Avatar użytkownika
dawidbud1
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29/7/2015, 13:09
Lokalizacja: Końskie




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê