Zobacz wÄ…tek - Motor na miasto czasami na trase.
NAS Analytics TAG

Motor na miasto czasami na trase.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motor na miasto czasami na trase.

Postprzez eRtai » 21/2/2016, 14:44

Witam wszystkich,

W tym roku zamierzam w końcu zapisać się i zdać prawko kategorii A. Co za tym idzie chce też kupić sobie coś ciekawego do jeżdżenia. Moje doświadczenie jest trochę dziwne ponieważ zacząłem od motorynek/komarów ws-ek a następnie MZ 150/250 w czasach podstawówki i liceum co ograniczało się głównie do jeżdżenia po rozległych łąkach. Następnie przesiadłem się na pożyczaną od kolegi Yamahę R1 głównie w weekendy i na mało zaludnionych trasach. Motorek bardzo przypadł mi do gustu, miał co prawda pokłady mocy których nigdy nie używałem (raczej go zamulałem) ale na tyle co potrzebowałem sto dobrze się prowadził. Niestety jeździłem nim bardzo rzadko tj. może 3 dni w sezonie... Potem jakoś nie było już na to czasu i zaprzestałem jakichkolwiek przygód z motocyklami aż do ubiegłego roku gdzie postanowiłem wyrwać się z Warszawskich korków i mandatów za przekroczony czas parkowania. Powstał pomysł kupienia 125 na kat. B aby sprawdzić czy rzeczywiście do codziennej jazdy będzie mi się to podobało. Budżet z tego powodu był mały jak i oczekiwania nie były wygórowane. Po obejrzeniu wszelkich Rometów i Junaków wybór padł na używana Hondę CBR 125R z 2006 roku. Motor co prawda bardzo fajny i rzeczywiście sprawdził się na mieście to niestety 2 osoby na nim to męczarnia tak samo jak i dłuższa trasa (50km na działkę).

Więc wracając do tematu, na ten rok chcę kupić coś większego aby było fajne na trasy i osiągało te 150km/h na lepszych drogach (więcej mi nie trzeba jak na razie czuje bardzo duży respekt do prędkości na motorze). Pod lupę wpadło mi kilka motorków:

-Kawasaki ninja 300 ( jak na razie mój faworyt)
-Yamaha MT-03 (fajny ale jakoÅ› bardziej podobajÄ… mi siÄ™ motory sportowe)
-Honda CBR 600 F4i (na chwile obecną uważam że nie wykorzystam jego potencjału ale z drugiej strony na trasę na 2 osoby słyszałem że jest całkiem wygodny)
-Suzuki GSX-R 600 (Podoba mi się wygląd ale za dużo o nim nie wiem)

Teraz mając 35 lat i 178cm wzrostu przy wadze 83kg szukam czegoś najlepiej z wyglądu sportowego ale zarazem wygodnego głównie na miasto jak i na dłuższe trasy (chciałbym wybrać się w góry). Bardzo bym chciał aby było to wygodne moto dla 2 osób nawet na dłuższe trasy.

Jeśli znacie coś ciekawego z poza mojej listy z chęcią posłucham opinii i sprawdzę czy będzie mi się podobało. Budżet na ten motorek to najlepiej okolice 10-15k (wyjątek kawasaki na które może się pokuszę aby kupić nowy) Strój i kask już mam więc cena tylko motoru.

z góry dziękuję za pomoc.
eRtai
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/2/2016, 13:47


Postprzez lagiboy » 21/2/2016, 17:32

Mówisz że na działkę 50km, tyle spokojnie przelecisz każdym golasem. przydałoby się też podać wagomiarę plecaka.
Nie zaskoczę tutaj nikogo mówiąc że do miasta głównie najlepiej sprawdzi się golas, podam Ci kilka pozycji typowo naked i ich odpowiedników z owiewką. podaje pozycje dla dwóch osób.

Suzuki SV650E - SV650S (mało miejsca dla pasażera)
Kawasaki ER-6 - ER-6F
Yamaha XJ6N - XJ6 Diversion - XJ6 Diversion F
Suzuki GSF650N Bandit - GSF650S Bandit - GSX650F niby nie Bandit a jednak (wygodna kanapa, dużo miejsca dla pasażera)
Honda CBF600 - Honda CBF600S

CB600F Hornet - CBR600F (niepolecany na pierwszy duży motocykl ze względu na sporo mocy)
Yamaha FZ6 - Yamaha FZ6 Fazer (tak samo niepolecany na pierwszy ze względu na moc i dziki górny zakres)
Suzuki GSR600 nie mam bladego pojęcia, nie jeździłem tym nigdy, opinie o nim są rozbieżne.

Ja Ci proponuje przejchać się na każdym jak masz możliwość, ze wskazaniem na 3 pierwsze.

Sporo Ci się w głowie i tak namiesza na kursie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez eRtai » 21/2/2016, 18:42

Wow,

Dzięki za podpowiedzi, szczerze mówiąc poszerzyłeś mi zakres motocykli które brałem pod uwagę.
Z tej listy najbardziej do gustu przypadły mi:

-Yamaha XJ6 Diversion F
- Kawasaki ER-6F
- Suzuki GSX650F
- Yamaha XJ6 Diversion

Mniej więcej w tej kolejności. Będę musiał jeszcze nad tym usiąść mocniej przed zakupem i tak powiedziałeś przejechać się każdym z nich i zobaczyć który mi pasuje najbardziej.
eRtai
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/2/2016, 13:47



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê