Zobacz wątek - Pierwszy motocykl - coś sportowego/może turystyk do 15 tys
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl - coś sportowego/może turystyk do 15 tys

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl - coś sportowego/może turystyk do 15 tys

Postprzez mamaciek » 25/11/2015, 13:08

Cześć

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

25 godzin na motocyklu - kurs na prawo jazdy. Suzuki Gladius 650

- Wiek, waga, wzrost,

28 lat, 75 kg, 187 cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

jazda na co dzien, duzo miasta, mniej trasy, weekendowe latanie i moze blizsza turystyka.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Pewnie około 7 tysięcy.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Powiedzmy, ze na motocykl do 15 tysięcy, moge rozszerzyć budżet.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

PodobajÄ… mi siÄ™ bardziej sportowe.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Myślałem o CBR 600, mam nawet oglądać jedną 600rr w weekend, ale mam wątpliwości czy nie jestem zbyt wysoki na ten model. Zastanawia mnie też pozycja za kierownicą, czy faktycznie jest tak niewygodnie. No i troche chyba mocny ten koń jak dla początkującego.

Z drugiej strony myślałem o czymś w rodzaju Fazera. Coś mocnego, ale wygodniejszego, z prostrzą pozycją, no i chyba łatwiejszego w prowadzeniu zważywszy na moje niemal zerowe doświadczenie.

Raczej chciałbym coś zabudowanego - nie nakeda.

Dzięki za wszelkie porady :D
mamaciek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/11/2015, 13:03


Postprzez SlowMotion » 25/11/2015, 15:34

Kawasaki ninja 300, er6f. Oba to owce w wilczej skórze. Rozsądne osiągi i sportowy wygląd pozwolą Ci przy odrobinie rozsądku nie zrobić sobie krzywdy i czegoś się na początku nauczyć przy okazji nadając się do wyrywania pod dyskoteką.
Jeśli chcesz więcej propozycji to możesz przejrzeć trochę tematów w tym dziale, bo co piąty to 'jaki sport na pierwszy motocykl'. Z aktualnego sezonu znajdziesz ich spokojnie kilkadziesiąt.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Devil 125 » 25/11/2015, 16:40

Masz rację CBR to za mocny koń. Mniejszym złem jest Fazer piszę mniejszym bo też ma niecałe 100 koni i jest naprawdę czym jechać .

Ja po zdaniu prawka wybrałem właśnie Fazera ze względu na wygodę jazdy. Podobają mi się sportowe bardziej niż turystyki lecz w mojej okolicy mam nieciekawe drogi nierówne i sportem by było niewygodnie wiec padło na turystyka :)
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez setup » 25/11/2015, 23:09

fazera raczej można określić jako motocykl uniwersalny aniżeli turystyk. Turystyk ze stajni yamahy to FJR. Oczywiście nie oznacza to że nie można nim pojechać w świat, bo można ale do długo dystansowej turystki są lepsze modele.
Do autora wątku lepszym od fazera będzie yamaha xj6, ma tyle koni dla początkującego że jest w sam raz. Masz ten model w pełnych owiewkach więc połowa lasek i tak będzie mówiła że latasz ścigaczem. A jak moto do głównie do miasta to tym bardziej.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez lagiboy » 25/11/2015, 23:30

Suzuki SV650S do kolekcji i BMW F800S a także bandzior w owiewkach - Suzuki GSX650F. Tylko jak walniesz glebę to wszystkie te ładne plastiki trafi szlag.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê