Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 25tys. zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 25tys. zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Movi » 29/10/2015, 10:15

Andy- 07 to wybitnie motocykl jedno osobowy, ale przecież kolega piszę że głównie miasto, a nawet jak trasa to bez plecaczka.

Po co ma sprawdzać jak jeździ się we dwie osoby, skoro będzie jeździł sam?

To tak jakbym sprawdzał pojemność bagażnika w kombi i tym sugerował się w zakupie a woził max plecak- bez sensu.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez andy7 » 29/10/2015, 22:36

Bo jak sie ma motoira to dlugo sie samemu jezdzic nie bedzie :mrgreen:

Laski panie drzwiami i oknami i kazd aza kierowca chce siedziec :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Vasago » 30/10/2015, 08:53

Jeździłem na 07 w dwie osoby i motocykl faktycznie traci cala zwinność. Regulacja napicia tylnej sprężyny niewiele zmienia. Tylko pasażerka się skarży, ze jest mniej wygodnie.
Swoja droga jeszcze sobie ponarzekam. "Klucz" który Yamaha daje do regulacji zawieszenia to jakiś (tu powinno się znaleźć kilka przekleństw) żart. Wycięty kawałek miękkiej blachy, który wyrobił się przy pierwszej (sic!) regulacji zawieszenia, a potem już każdorazowo zeskakiwał z nakrętki, co skończyło się obiciem moto i paroma kroplami krwi z dłoni. W efekcie jeździłem przez kilka dni na maksymalnym napięciu, czekając aż pocztą przyjdzie prawdziwy klucz, kupiony w sklepie z prawdziwymi narzędziami. Różnica w działaniu kosmiczna. W związku z tym przyszłym i obecnym posiadaczom proponuję wyrzucić ten badziew bez sprawdzania i zakup prawdziwego klucza hakowego.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez setup » 31/10/2015, 20:08

Jakoś tak umknęło ale 07 ma dwa cylindry w przeciwieństwie do xj gdzie mamy ich 4. Było nie było ciut inna charakterystyka pracy silnika.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Vasago » 1/11/2015, 23:02

Dwa cylindry i v-kowy charakter pracy. XJ nie jezdzilem, ale w porównaniu np z Banditem silnik reaguje zupełnie inaczej.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez Movi » 2/11/2015, 11:28

Właśnie te dwa garnki to w mojej ocenie największa zaleta MT. Ja uwielbiam jeździć momentem i wszystkie motocykle które mają dużo momentu już od dołu (wiele takich nie ma, w szczególności w tych pojemnościach) leżą mi strasznie.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Lesiu83 » 2/11/2015, 22:34

Kolego nagnij troszkę budżet(2.000zł?) i kup Hondę cb650f. Motocykl dużo fajniejszy lepiej wykonany niż MT07. Polecam jazdy testowe na jednym i drugim w ten sam dzień.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez Movi » 3/11/2015, 16:09

Czekaj czekaj bo trochę śmiechłem...

Mówisz, że Honda CBF 650 składana chyba w Tajlandii o ile dobrze pamiętam (?) jest lepiej wykonana niż motocykl Yamahy składany w Japonii? :lol:

Dużo fajniejsza jest w tym że ma 12 koni więcej i mniej momentu czy tym że waży prawie 30 kg więcej? :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Lesiu83 » 3/11/2015, 19:00

Movi , to teraz weź swoją Yamaszke i pojedź do salonu Hondy i obiektywnie pomacaj ten moto , swojego nie musisz bo wiesz jak jest wykonany i wtedy określisz czy stereotyp składania po za Japonią się sprawdza. Ja Ci od razu powiem , że w MT dużo elementów lata np. plastik na baku , poruszaj swoja kierownica troszkę mocniej , zobaczysz jak się rusza , zobacz jak jest wykonczone siedzenie , jakie są przerwy itd. W Hondzie takich rzeczy nie uświadczysz.

Jeśli chodzi o moc to te dwa motocykle są podobne , lecz Honda jest dużo gładsza nie szarpie tak jak MT. Dźwięk fajniejszy , Hamulce delikatnie lepsze w Hondzie , zawieszenie dużo lepsze w Hondzie.

Jeśli chodzi o wagę kompletnie jej nie czujesz i Honda pomimo , że jest cięższa jest tak samo sprytna jak Yamaha. No chyba , że Ty lubisz podnosić moto :) wtedy waga w tym wypadku będzie miała znaczenie.

Honda jest dużo wygodniejsza jeśli chodzi o wypadu po za miasto i tak samo zwinna w mieście.

Wygląd, ładniejsza Yamaha.

Miałem na testach te motocykle w ten sam dzień, więc wiem o czym mówię. Nie mam po co ściemniać czy wychwalać Hondy bo szedłem z nastawieniem , że to właśnie Yamaha wygra i to będzie moje moto.

Także dalej możesz się śmiać.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez bachu12 » 3/11/2015, 19:12

Movi ma gogle na oczach i MT to jedyne słuszne motocykle :D.

Faktem jest, że skądś ta niska cena tej serii moto musiała się wziąć. Jeśli ktoś myśli, że Yamaha postanowiła obniżyć swoje zyski dla dobra klienta to życzę powodzenia. Czytałem co nie co na forach właścicieli jakiej to wspaniałej jakości są elementy użyte w tych moto.

Nie zaprzeczam, że to fajne maszyny, ale nie nadają się do wszystkiego i trzeba się z niektórymi rzeczami pogodzić. Realną jakość poznamy za kilka lat. Jeśli o mnie chodzi to jednak jestem pewniejszy trwałości CBFy ;).
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Lesiu83 » 3/11/2015, 19:30

Bachu12 jest dokładnie tak jak mówisz , aby nie być gołosłowny proszę obejrzyjcie poczatek tego filmu https://m.youtube.com/watch?v=DuBuDWeI5_k Sam w to nie wierzyłem dopóki nie wziolem MT na testy.

MT to na prawdę świetny motocykl , super wygląd , lecz honda pokonała w większości MT.
Jeszcze raz powtórzę pojedź do Hondy weź bike na testy , a sam sie przekonasz no chyba , że jesteś z tych co mają klapki na oczach bo ja mam ten motocykl i jest najlepszy. Od razu napisze nie mam żadnego z tych motocykli , ale jak tylko uda mi sie sprzedać mojego PCXa od razu lecę do salonu po CB650f no chyba , że bedą jakies niespodzianki na targach we Włoszech.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez xNomadx » 3/11/2015, 19:45

Lesiu83 Budżetu za bardzo tobie nie podciągnę bo oprócz samego kupna motocykla dochodzi rejestracja, ubezpieczenie i ciuszki czyli oprócz tego, co mam na moto to jeszcze muszę dać 3500zł.
Jak będę na miejscu to korzystając z okazji też pewnie wskoczę na 650f i sprawdzę.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez Lesiu83 » 3/11/2015, 20:07

Sprawdź jak tylko będziesz miał okazje , nie wiem jak jest w Polsce ale ja w UK dostałem 400 funtów rabatu po szybkiej rozmowie , dodatkowo teraz bedą wyprzedaże roczników , także moze okazać sie ze zmieścisz sie w budżecie. W UK na yamahe zero zniżki.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez xNomadx » 3/11/2015, 20:40

Wszystko wyjdzie w praniu. Na ten moment mam prawie pewną zniżkę u siebie, u dealera na 07, jak będzie z hondą to się dowiem.
Avatar użytkownika
xNomadx
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7/3/2013, 14:58
Lokalizacja: Opole

Postprzez Movi » 4/11/2015, 09:53

bachu12 napisał(a):Czytałem co nie co na forach właścicieli jakiej to wspaniałej jakości są elementy użyte w tych moto


No właśnie koleżko ująłeś sedno. Jesteś jednym z tych "forumowych znawcuff". Mnie rozpierdala jak wypowiadają się ludzie na temat motocykla bo "wyczytali na forum".

I tak mam klapki na oczach, bo Yamaha MT 07 to najlepszy naked za tą kasę na rynku i tu nie muszę nikomu niczego udowadniać, bo wystarczy zobaczyć rankingi sprzedaży odkąd pojawiło się 07... No ale być może ja i reszta europejczyków się nie zna, bo przecież europa to tak nieświadomy konsument :lol: i kupuje tą chujową MT 07 jak są takie perły jak CBF z Tajlandii.


P.S: kolego wybrałeś skuter 125 z hamulcem bębnowym z tyłu bo ma system "start stop" *(nieprawdaż?) który pozwala zaoszczędzić kieliszek paliwa na 100 km, więc co Ty wiesz o sensownym wyborze motocykla?
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Lesiu83 » 4/11/2015, 11:52

Movi , przykro mi to stwierdzić ale jesteś żałosny. Każdy Ci pisze , ze MT to fajny motocykl ale Ty oczywiście tłumaczysz to na swoje. Jesteś jedna z tych osób którym brakuje argumentów to przechodzą do ataku. Piszesz na forumowicza wyżej ze jest szczekaczem bo wyczytał na forum , a sam za chwile robisz to samo. Miałeś PCXa ? Zapewne nie , wiec nie wiesz czy ten hamulec bębnowy jest wystarczający do tego typu jednośladu czy nie. Zaskoczę Cie , nie używam systemu start stop bo według mnie to nic nie daje. Lecz nie o tym temat.

Powtórzę jeszcze raz MT to tajna maszyna ale Honda jest lepsza , lepiej wykonana i co z tego ze w Tajlandi. MT produkują w Japoni , a jakość przedstawiłem Ci na filmie z YouTube.

Mówisz o sukcesie MT ? Tak odniosła sukces dzieki wyglądowi , dobremu silnikowi i przedewszystkim CENA.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez Vasago » 4/11/2015, 11:55

Ja jestem właścicielem jednego. Nic (poza kluczem do zawieszenia :D) mnie w jakości tego motocykla nie razi. NineT to nie jest, ale też do tej pory nie widziałem nic co by trzymało poziom BMW ;) W porównaniu innymi motocyklami tego segmentu (MT, nie NineT) nie czuję braków. Wyświetlacz biegu jest pozycją na wyświetlaczu, a nie kostką dokręconą do kokpitu. Opony to Micheliny PR3, a nie coś z Tajlandii czy Chin. Akumulator to Yuasa.
Oczywiście komuś może jie pasować charakter motocykla, jego wymiary, itd, ale oszczędności bym się jednak nie czepiał, bo ich nie widać.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez Lesiu83 » 4/11/2015, 12:20

Vasago , chodzi o to , że nikt nie pisze , że MT jest ujowa lub tandetna tylko kolega Movi nie jest w stanie zaakceptować ze Honda produkowana w Tajlandi jest lepiej wykonana niż MT z Japoni. Honda tez ma swoje minusy , lecz plusów ma zdecydowanie wiecej niż MT.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez Movi » 4/11/2015, 13:26

Lesiu potraktuje Cię łagodnie bo mam dobry dzień...

Zacząłeś jeździć 125tką pewnie od tego sezonu i naturalne jest że nie zwracasz jeszcze uwagi na właściwe rzeczy w motocyklu- wynika to z Twojego braku doświadczenia, a nikt alfą i omegą się nie urodził.

Podjarałeś się że w Hondzie nie lata plastik na baku, ale nie zwróciłeś uwagi na takie tematy o jakich wspomniał kolega Vasago, czyli aku, opony i inne tematy sprawiające że MT sprzedaje się jak się sprzedaje, a Honda poraz kolejny notuje dół w segmencie 500-700 naked.

Nie jest to nic złego, zobaczysz że z czasem zmienisz pogląd.

Co do mnie, jestem trochę dłużej na tym forum od Ciebie i potrafię prowadzić dyskusje. Reaguję atakiem zawsze za to na **** głupot, a z całym szacunkiem do Ciebie tak odebrałem Twój post. Ciężko zresztą mi podjąć dyskusje z kimś, kto pojeździł takim motocyklem przez 2h podczas jazdy testowej (albo i nie) lub jeszcze lepiej z kimś kto nawet na nim nie siedział (a są tutaj tacy, za to wszystko wiedzą najlepiej bo oni "przeczytali na forum").

Kolejny temat jest taki, że model CBF jest na rynku od zawsze, a MT to świeży twór (nie licząc 01 i 03, ale to zupełnie inne motocykle niż obecna seria). Gdyby od 2016 BMW powiedziało, że koniec z serią 3,5 i 7 i będą BMW A C i D to wszyscy by mówili że seria 3 5 i 7 to były BMW, a te A C i D to jakiś wynalazek który pewnie jest zły.

Mogło Ci się jeździć CBF'em lepiej i masz do tego prawo. Na rynku jest tyle motocykli, że każdy ma możliwość dopasowania sprzętu do siebie.

Niemniej wciskanie tutaj haseł, że CBF jest lepsza w każdym aspekcie od 07 człowieka który ma doświadczenie jednego sezonu na skuterze 125 jest trochę na wyrost.

Tak jak mówiłem- gdyby było tak jak mówisz to CBF by się sprzedawała jak ciepłe bułeczki, a sprzedaje się tak MT 07.

P.S: Honda w PROMOCJI kosztuje 29 800 zł w PL więc o czym w ogóle my dyskutujemy.
Ostatnio edytowano 4/11/2015, 13:31 przez Movi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Zimny72 » 4/11/2015, 13:28

Gdyby nie ta kasa, to zasugerowałbym Moto Guzzi V7. :D Może i moc trochę mniejsza, ale nada się do wszystkiego co napisałeś. A każdy motocyklista, który dosiadał się do mojego Racera mówił: "Kurde, na papierze wydaje się słaby, a tyle frajdy z jazdy." I wszyscy mówili, że chcieliby takiego w garażu. :D
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości




na gr