Zobacz wątek - Naked do 8k na codzień, ybr 250 czy więcej?
NAS Analytics TAG

Naked do 8k na codzień, ybr 250 czy więcej?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Marsjanin » 7/2/2016, 22:18

Dlatego, że to Vki właśnie - w porównaniu z rzędówką o takiej samej mocy, jest super zabawa. Podobnie ja - 4 sezon jeżdżę SVką. Gdyby to była np. XJ600 to pewnie już dawno by mi się znudziła ;)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez Zimny72 » 7/2/2016, 23:23

Trochę was nie rozumiem... ;) Moc to moc: 50kM w V-ce czy 50kM w rzędówce, to wciąż te same 50kM. To jest wielkość obiektywnie mierzalna. Ok, jest inna charakterystyka oddawania tej mocy, V-ka ciągnie od dołu, rzędówkę trzeba mocniej kręcić. Niemniej poza kwestiami użytkowymi (zależy jak kto jeździ), a faktycznie wrażeniami dźwiękowymi na niekorzyść rzędówki, to znowu V-ka ma duży moment hamujący, który albo się lubi i umie wykorzystywać, albo się nienawidzi. Niemniej 50kM w zupełności wystarcza do miejskiej codziennej jazdy czy tanich dojazdów do pracy. Większej mocy (te słynne litry) to się szuka jak sprzęt jest ciężki, jeździsz z plecakiem, albo się ścigasz. Wtedy te 50kM może być za mało tj. motocykl robi się wołowaty. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na jedną kwestię: większa moc równa się cięższy silnik, co powinno się przekładać na konstrukcję, która to powinna przenieść na asfalt, a to wszystko razem wzięte równa się lepsza trakcja przy większych prędkościach. A o tym mało się mówi, bo wszyscy pałują się albo mocą albo momentem.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez Fugu » 8/2/2016, 09:47

Ok, jest inna charakterystyka oddawania tej mocy, V-ka ciągnie od dołu, rzędówkę trzeba mocniej kręcić.


Niekoniecznie - sa triki typu "dwie przepustnice" ktore radykalnie zmieniaja charakterystyke pojazdu. Porownaj n.p. zachowanie rzedowej ER-6 >2012 z SV.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Zimny72 » 8/2/2016, 10:39

OK, trochę generalizowałem. ;) Niemniej "znudzenie 50kM" jest niezależne od tego czy to rzędówka czy V-ka - jak za mało mocy, to za mało. A jak się ma chłodną głowę i jasno określone cele, do których służy motocykl, to wystarczająco. I problem nie leży w pojemności czy mocy motocykla, tylko w głowie kierownika. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kello » 9/2/2016, 07:20

Honda VT 250 i tyle w temacie. Autor tematu chce nakeda o mocy do 35KM, żeby go nie sponiewierał i proszę bardzo:

http://olx.pl/oferta/honda-vtr-salon-po ... 108d4c85b1
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê