Zobacz wÄ…tek - pierwsze moto
NAS Analytics TAG

pierwsze moto

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

pierwsze moto

Postprzez motoseb » 10/6/2015, 07:56

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

:arrow: zero doświadczenia motocyklowego, poza kursem który ukończyłem 6 lat temu ... :(. Samochodem intensywnie (40-50 tys /rok) jeżdzę od 20 lat
zapragnąłem jeździć motocyklem obserwując i słuchając kilku gości jeżdzących na BMW1200 GS
po zdaniu prawka okazało się, że mój motocykl marzeń ( 1200GS) jest za drogi i że musze się szykować do roli taty, więc zakup pierwszego moto musiał poczekać.

- Wiek, waga, wzrost,
:arrow: 38, 100kg, 180 cm


- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

:arrow: pierwszy sezon głównie miasto i okolice plus weekendowe wypady w beskid śląski / żywiecki (ze śląska rzut beretem)
pierwsze moto kupuje na pewno na 4-5 lat więc później ( jak już się nauczę :) ) chciałbym zaliczyć też kilka dłuższych wypadów - np. w Alpy.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
:arrow: nie mam pojęcia

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

:arrow: chcę kupić nowy motocykl i jeździć niem 4-5 lat (na takie nastawiam się finansowanie)
budżet założyłem 30-40 tys + ciuchy

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
:arrow: wg. potrzeb aby pozostał sprawny

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

:arrow: jak we wstępie - zachorowałem na BMW 1200 GS ale w tej chwili nie osiągalny.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

:arrow: Znalazłem "zastępcę" DL650 VSTROM ( nie nastawiam się mocno na jeżdzenie poza trasą ale może to być dodatkowy fun)
Ostanio kusi mnie BMW F800 R i F800 GT ( tak wiem że to inna bajka)

POdejrzewam, że pewnie i tak podejmę decyzję impulsywnie. Proszę jednak o poradę która nie pozwoli mi całkiem pogubić się i przede wszystkim wybrać motocykl dopasowany do mojego braku doświadczenia a z biegiem tych 4-5 lat jednak zyskać wiele przyjemności z dwóch kółek.
nie prosto a bezpiecznie i do celu
motoseb
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/6/2015, 07:34


Postprzez AdamoX » 10/6/2015, 11:04

Odważnie... To tak jak popatrzeć na laskę i stwierdzić, że będzie Ci z nią dobrze przez pięć lat :lol:
Nie lepiej kupić coś z polecanych na pierwsze moto na rok, wdrożyć się w jazdę, a i przy glebie mniej będzie szkoda...
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez skidmarks » 10/6/2015, 12:00

Może Triumph Tiger 800 XC?
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê