Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motor sportowy + kombinezon + kask za 10 tys
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor sportowy + kombinezon + kask za 10 tys

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Glenroy » 4/4/2015, 16:12

GS500, jak chcesz coś bardziej, przynajmniej wyglądającego sportowo, to GS500F jest w pełnych plastikach i wygląda na prawdę bardzo fajnie :). Jest jeszcze Kawasaki GPZ 500, może jakiś Bandit 400 - spokojnie, te 400 ma lepszego pazura niż 500-ki :). Poza tym masz jeszcze Kawe ER-5 i Hondę CB500.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez kosior899 » 4/4/2015, 16:18

Gs 500, kawasaki er-5 i honda cb 500, Motocykle bardzo podobne do siebie, tanie w utrzymaniu, mało stracą na wartości po roku czy dwóch, łatwe w ogarnięciu. O różnicach miedzy nimi niech wypowiedzą sie Ci, którzy siedzą bardziej w temacie. Ewentualnie możesz rozglądnąć się za jakimś niewyczynowym supermoto np: http://olx.pl/oferta/ktm-640-sm-CID5-ID ... 516ab6f841 Motocykl dużo lżejszy niż wyżej wymienione, prowadzi się jak rower w porównaniu do nich, lepsze hamulce, lepiej idzie na koło, szybszy w zakrętach, itd i moim zdaniem dużo lepiej wygląda:) Supermoto jest dobre zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Z początku nauczysz się zmieniać biegi, ruszać, hamować, potem przyjdzie czas na przeciwskręt, redukcje z przegazówką, balans ciałem, a potem możesz się uczyć jazdy na tylnim, przednim kołem, itd. Do tego wyobraź sobie taką sytuację zajeżdzasz pod sklep, hu..wo podparłeś się nogą i gleba parkingowa, bardzo często zdarza się początkującym, pomyśl jak poczymś takim bedzię wyglądała taka 5-setka czy supermoto, a jak ociekający plastikiem motocykl sportowy. zobacz na allegro ile kosztują plastiki do ścigaczy:)
Aha i jeszcze pytanie: Ile masz lat i czy posiadasz jakieÅ› kwity do kierowania motorem?
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk


Postprzez SkoQ » 4/4/2015, 16:32

Musisz Nam autorze drogi wybaczyć, my na tym forum spędziliśmy sporo czasu, a temat ,,sport na pierwsze moto" to temat znienawidzony, bo powtarza się dwa/trzy razy w tygodniu, i tłumaczymy młodym gniewnym żeby się nie zabijali a połowa i tak kupuje co chce :) Dlatego ludzie czasami nie wytrzymują i muszą ironicznie podejść do tematu bo by Nas ciśnienie zjadło. Ty też jak byś poczytał trochę zamiast od razu pytać, to znalazł byś pomocne artykuły:

http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html

http://www.scigacz.pl/Motocykl,zaczyna, ... ,1028.html
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Marsjanin » 4/4/2015, 17:35

Możesz jeszcze dorzucić SV650(S) do swoich poszukiwań, ale zdecydowania ta na gaźniku w tej kasie. Zdecydowanie najwięcej frajdy da, ale to już taki max na początek wg mnie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Black-Ghost » 4/4/2015, 17:47

A ja z innej beczki powiem Kawasaki ER6n / F :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Glenroy » 4/4/2015, 18:14

Black-Ghost napisał(a):A ja z innej beczki powiem Kawasaki ER6n / F :)


Motocykl świetny, ale nie kiedy ktoś ma 10.000 zł na moto i strój :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SlowMotion » 4/4/2015, 18:22

Glenroy napisał(a):
Black-Ghost napisał(a):A ja z innej beczki powiem Kawasaki ER6n / F :)


Motocykl świetny, ale nie kiedy ktoś ma 10.000 zł na moto i strój :).


Tu bym się kłócił, er6 można dostać już za 7-8tys, a za 2-3k idzie się ubrać na start. Popieram że er6 można ogarnąć na pierwszy sprzęt, chyba że ktoś zupełnie wcześniej nie jeździł i nie czuje się na siłach.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marsjanin » 4/4/2015, 19:11

Tylko prędzej dostanie zadbaną SVkę na gaźniku, w którą dużo nie trzeba będzie inwestować, niżeli ER6.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Kaai » 5/4/2015, 11:35

mowcie co chcecie, ale ja jestem przekonany ze rssss jezdzi na rainie xD


//a er6 na pierwsze moto, czemu nie, fajny, 2 cylindrowy silnik. fajne moto.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 5/4/2015, 13:11

Kaai napisał(a):mowcie co chcecie, ale ja jestem przekonany ze rssss jezdzi na rainie xD


Traktujecie wszystkich jakby byli miszczem kierownicy pokroju gościa na zx6r i stąd takie głupoty wypisujecie.

Jak tylko opony oczyściły się z salonowego połysku to wjechał tryb race.

Na 1ce jest trochę walki przy pełnym bucie, ale poza tym lajcik!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Black-Ghost » 5/4/2015, 15:10

Spokojne znajdziesz zadbaną ER6 w owiewkach czy bez w kwocie 8tyś zł i jeszcze na ciuchy zostanie. ER-ka jest o tyle fajniejsza że nie hamuje tak silnikiem jak SV-ka bo ma dwa gary w rzędzie a nie V. Przez co jazda nie jest zero jedynkowa jak na SV.


Jeździłem i SV i ER.

Sam teraz szukam dziewczynie ER6F tylko modelu od 2009roku żeby ABS był..


Z innych motocykli które mi do głowy przychodzą jest jeszcze Yamaha MT-03 (silnik 1-garnek od XT660) albo BMW F800S ale bm-ka to już chyba poza budżetem.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez SkoQ » 5/4/2015, 16:20

Duchu, na allegro z całego kraju ER6 są cztery w cenie poniżej 8 tys. Z czego jedna jest mocno modyfikowana u pana staszka w garażu migomatem, Druga ma coś z lagą, a stan pozostałych podejrzewam też może mieć wiele do życzenia, więc trochę Cię Duchu poniosło z tymi 8 kołami :D ER6 to nie jest najtańsza opcja w tym wypadku. Zdecydowanie pewniejsza jest wersja ze starszą SV 650.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez andy7 » 5/4/2015, 16:41

RSSSS napisał(a):
Traktujecie wszystkich jakby byli miszczem kierownicy pokroju gościa na zx6r i stąd takie głupoty wypisujecie.

Jak tylko opony oczyściły się z salonowego połysku to wjechał tryb race.

Na 1ce jest trochę walki przy pełnym bucie, ale poza tym lajcik!


Drogi RSSS

na razie nakreciles troche km i zaczelo Ci sie wydawac, zreszta nie Tobie jednemu.

Ja nie mialem inaczej, tyle, ze z racji zawodowej i perspektywy czasu wiem i zdaje sobie sprawe z tego, ile mi jeszcze brakuje aby moc powiedziec, ze jezdze.

Dopisal bym jeszcze cos, ale oszczedze sobie, bo oboje wiemy, ze nie skorzystasz, a szkoda, bo mialbys mozliwosc bezplatnego doszkalania.

pozdrawiam


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Black-Ghost » 5/4/2015, 18:21

SkoQ Na olx jest Kilka ogłoszeń ER6 w cenie 8-9tyś zł Które wyglądają w miarę sensownie. Te z pierwszych roczników nie kosztują fortuny... I uwierz mi że da sie znaleźć a z ceny zawsze pare stówek urwiesz ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez RSSSS » 5/4/2015, 19:03

andy7 napisał(a):
RSSSS napisał(a):
Traktujecie wszystkich jakby byli miszczem kierownicy pokroju gościa na zx6r i stąd takie głupoty wypisujecie.

Jak tylko opony oczyściły się z salonowego połysku to wjechał tryb race.

Na 1ce jest trochę walki przy pełnym bucie, ale poza tym lajcik!


Drogi RSSS

na razie nakreciles troche km i zaczelo Ci sie wydawac, zreszta nie Tobie jednemu.

Ja nie mialem inaczej, tyle, ze z racji zawodowej i perspektywy czasu wiem i zdaje sobie sprawe z tego, ile mi jeszcze brakuje aby moc powiedziec, ze jezdze.

Dopisal bym jeszcze cos, ale oszczedze sobie, bo oboje wiemy, ze nie skorzystasz, a szkoda, bo mialbys mozliwosc bezplatnego doszkalania.

pozdrawiam


:wink:


Drogi Andi!

Gdyby twoje teorie się sprawdzały to nie mógłbym Ci odpisać...

Ale odpisuję, zatem przestań wrzucać wszystkich do jednego worka i poluzuj gumkę w gaciach!

Najlepszego z okazji świąt!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 5/4/2015, 20:22

RSSSS napisał(a):Drogi Andi!

Gdyby twoje teorie się sprawdzały to nie mógłbym Ci odpisać...

Ale odpisuję, zatem przestań wrzucać wszystkich do jednego worka i poluzuj gumkę w gaciach!

Najlepszego z okazji świąt!


Wiem, ze jestes obyty z predkosciami i ruchem drogowym. I to bardzo jest Ci pomocje. To ze jezdzisz do dzisiaj ( z czego sie bardzo ciesze i czego Ci bardzo zycze abys cieszyl sie z jazdy dopuki bedziesz mogl przezucin noge przez siodlo ) to jednak proponuje miec troche pokory, bo na razie zaliczasz sie do jednej z dwoch grup, tej przed wypadkowej. I obys przezyl.

Na razie niemasz jeszcze jednego calego sezonu zaliczonego, wiec proponuje troche powsciagliwosci.

Bezwypadkowej jazdy zycze !

Pozdro

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Marsjanin » 5/4/2015, 23:18

Chłopaki dajcie już sobie spokój z tą dyskusją albo przejdźcie na pw, bo schodzimy z tematu.

Ja nadal proponuję SVkę, na gaźniku, którą na pewno dostanie w dobrym stanie w podanej kwocie. Radzę nastawić się na rocznik 2002, który ma już wstępną regulację przedniego zawiasu. Poza tym należy dobrze osłuchać silnik, którego manierą jest stukanie łańcuszków rozrządu, ale trzeba umieć odróżnić to od siadającej panewki. Proponuję na oględziny zabrać kogoś ogarniętego w temacie, a najlepiej kogoś, kto z tą Vką miał już styczność ;)

Ewentualnie możesz liczyć na łut szczęścia i wyrwać okazyjnie wersję na wtrysku w dobrym stanie.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Re: Pierwszy motor sportowy + kombinezon + kask za 10 tys

Postprzez mJZ » 6/4/2015, 00:14

Predi111 napisał(a):Witam, nie jestem doświadczonym motocyklistą, przejechałem może w sumie około 100km na ścigaczach. Chciałbym się zapytać czy da radę za 10 tysięcy kupić sensowny motor plus strój i kask? Odpowiadając na pytania z przyklejoneg tematu:
-180cm wzrostu, 80kg wagi
-motocykl dla frajdy, coś sportowego. Głównie autostrady, obwodnice, trasy poza miastem. Czasami po warszawie.
-Co do ilości km robionych sezonowo przyznam się, że nie mam pojęcia ale myślę, że około 100-200km na tydzień wyjdzie.
-Budżet tak jak napisałem, 10 tys na motor i osprzęt do niego
-Na utrzymanie w sezonie chciałbym wydać jak najmniej ale to też chętnie bym się dowiedział ile mniej więcej trzeba na to przeznaczyć.
-od zawsze podobały mi się motocykle sportowe, naked bym wolał uniknąć

Co moglibyście mi doradzić :)?


Jak masz trochę doświadczenia i czujesz, że sobie poradzisz i chcesz coś bardziej "sportowego" to w twoim budżecie rozglądałbym się za np. CBR600 (z aluminiową ramą 1999+).
Alternatywnie ZX-6R J (2000-01) też da się wyrwać w Twoim budżecie, i też to motor który nadaje się do wielu rzeczy i też nie jest to typowy sport.
A jak siÄ™ uprzesz i jeszcze bardziej sportowo to SRAD (1996-2000) i R6 (1999-2000). Pytanie tylko czy bezkompromisowy sport jest Ci potrzebny.

Wszystkie mają swoje problemy i nie są bez wad - CBR600 reg/rec, ZX6R hamulce, SRAD różne + generalnie jakość wykonania, R6 skrzynie biegów.

Owszem można rozglądać się za SV650 jak koledzy powyżej piszą, ale nie każdemu pasuje charakterystyka pracy silnika V2. Jak nie jechałeś i kupisz, to możesz się rozczarować. Jednym się podoba, innym nie. Najlepiej jakbyś przed zakupem się przejechał.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez sivoo » 6/4/2015, 00:32

mJZ coś czuje, że będzie burza za raz. Na pierwsze moto żaden podany przez ciebie się nie nadaje poza SV. A hamowanie silnikiem nie jest takie straszne. Sam ma od roku, moje pierwsze moto i żyje.
sivoo
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14/1/2014, 22:55

Postprzez mJZ » 6/4/2015, 00:39

sivoo napisał(a):mJZ coś czuje, że będzie burza za raz. Na pierwsze moto żaden podany przez ciebie się nie nadaje poza SV. A hamowanie silnikiem nie jest takie straszne. Sam ma od roku, moje pierwsze moto i żyje.


Mam nadzieję, że nie będzie. Opinie są różne, nie żeby zaraz ze sobą wojować.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości




na górê