Zobacz wątek - Pierwszy motocykl Yamaha MT-07
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl Yamaha MT-07

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez kawo » 20/4/2015, 17:39

lagiboy napisał(a):to Cię potraktowali u Yamahy tak jak mnie, tak mnie osrali, że następnego dnia kupiłem horneta od hondy.


To gdzie wy te moto chcieliście kupować?! Ja w zeszłym roku kupowałem XJ 6 i nie miałem żadnego problemu. Wszystko salon załatwił, po dwóch tyg. od złożenia zamówienia i wpłacenia zaliczki miałem moto do odbioru:) Obsługa na wysokim poziomie.
kawo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20/3/2014, 13:49


Postprzez kawo » 20/4/2015, 17:42

Sardox napisał(a):No nie wiem. Wybierając motocykl miałem tylko dwie prośby: z ABS i nie żółta. Nawet nie mają egzemplarza do testów. Gdybym szukał w Pcimiu Dolnym, to mógłbym to zrozumieć, ale w Warszawie? Dam wam znać jak się pojawią. Aż sam się zastanawiam.

Ja poszedłem do Suzuki i Kawasaki i kupiłem motocykl, który z pewnością będzie dużo bardziej użytkowy i może nie wymienię go po 2 sezonach (taki miałem plan z MT 07). Klęska urodzaju. W sumie to może nawet lepiej, bo kupując bardziej niszowy motocykl, salon bardziej o mnie zadba. Od razu miałem konkrety, dobrane pakiety, policzone i do tego urwałem zniżkę (na moją chęć targowania się o zakup MT, sprzedawca prychnął jakby się jabłkiem zadławił).
Szkoda mi tylko salonów Yamahy, bo ludzie ok, obsługa ok, ale jak oni mają robić sprzedaż bez towaru...


Ale jaki masz problem z kupnem gdziekolwiek w Polsce? Przecież dowiozą ci jeszcze gratis pod dom? Np. w Bilesku-białej w nowym salonie stoi cały szpaler MT-07 i MT-09. Cage'a też widziałem. To takie z czerwonymi wstawkami w malowaniu, nie?
kawo
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20/3/2014, 13:49


Postprzez lagiboy » 20/4/2015, 20:39

kawo napisał(a):
lagiboy napisał(a):to Cię potraktowali u Yamahy tak jak mnie, tak mnie osrali, że następnego dnia kupiłem horneta od hondy.


To gdzie wy te moto chcieliście kupować?! Ja w zeszłym roku kupowałem XJ 6 i nie miałem żadnego problemu. Wszystko salon załatwił, po dwóch tyg. od złożenia zamówienia i wpłacenia zaliczki miałem moto do odbioru:) Obsługa na wysokim poziomie.


no widzisz i fajnie. mi się nie chciało czekać dwóch tygodni, w hondzie dostałem horneta po wpłacie za moto. dostałem do tego blokadę na tarczę, opłacili mi podatek, sprawdzili ciśnienie w oponach i zalali bak do pełna. w 4 godziny wyjechałem moto z salonu. a u Yamahy po 2 tygodniach chodzenia, proszenia, nawet oferowałem zaliczkę żeby mi ściągnęli motocykl z innego oddziału, używany 2 letni, po kilkunastu telefonach i 3 wizycie zmieniłem kierunek na Hondę. dobrze że jest wybór.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Vasago » 20/4/2015, 22:37

Tyle, że w przypadku XJ popyt nie przewyższył podaży, więc to nie jest dobre porównanie ;)
No ale odbiegliśmy już dość mocno od tematu, który dotyczył tego, czy MT to fajny motocykl. Wg mnie bardzo, tylko filigranowy. Przy jeździe po mieście i zabawie, to olbrzymi plus. Podczas dłuższej jazdy po prostej drodze już niekoniecznie.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez P.Badi » 3/5/2015, 11:26

Witam. To i ja napiszę moją przygodę z kupnem MT 07. Na początku roku 2014 planowałem kupić swój pierwszy motocykl i od początku był to wybór między czymś używanym typu Hornet Fazer a nowym MT 07. Znajomi motocykliści doradzali żeby poczekać właśnie na pierwsze recenzje Yamahy bo to może być rewolucja w świecie motocyki i dobry sprzęt na pierwszy raz. W kwietniu szykował mi się wyjazd na parę miesięcy więc decyzję o moto zostawiłem na marzec. Oglądałem kilka motocykli w komisach aż wybrałem się do salonu Yamahy w Gdańsku. Stała tam MT 07 popatrzyłem i stwiedziłem, że będę się intensywnie zastanawiał. Zadzwonił jednak telefon i musiałem wyjechać wcześniej a co za tym idzie albo kupić na dniach motocykl albo po powrocie tj. w sierpniu Zdecydowałem się na MT 07 w jeden dzień ale nie branie go odrazu z salonu tylko wpłacenie 25% kaucji o odebranie po powrocie. W sierpniu , po powrocie, odebrałem motocykl z salonu. Wysłuchałem relacji jak to o niego salon walczył, ile to ludzi przyszło kupić go "od ręki" i się wkurzało bo to był jedyny motocykl na salonie i już zarezerwowany, łącznie ze skargami do centrali.
Ok motocykl odebrany. Po 200km pierwsza przygoda - cieknie olej na głowicy! A przynajmniej tak się wydawało na początku. Z uzyskanych informacji mogłem jezdzić do pierwszego przeglądu, tylko należy uzupełniać olej. Myślałem gdzie oddać moto na serwis, myślałem nad Słupskiem (mam bliżej) ale nasłuchałem się samych złych opinii. Zajechałem tam a facet mi mówi, że "mooooooże za 3-4 tygodnie to zrobią" i inne takie to od razu śmierdziało, że gość nie zna się na remoncie tego typu silników. Padło na miejsce kupna: KMJ Gdańsk. Niby do odebrania po tygodniu więc tak jadę a tu niespodzianka - cieknie dalej - winą jest wadliwy napinacz łańcucha. Trochę się wkurzyłem bo jechałem pociągiem sporo KM żeby się o tym dowiedzieć (nikt nie zadzwonił) ale był jakiś kompromis: moto do odebrania po kolejnym tygodniu ale pierwszy serwis po 1000km będzie płatny tylko za materiały, mi to nawet pasowało. Duży plus dla nich za to, że zaproponowali motocykl zastępczy w postaci... MT 07 ktore bylo do jazd próbnych. Nie wziąłem ale sama możliwość i podejście do sprawy nastroiło mnie pozytywnie. Na tę chwilę mam przejechane ok 5.000km.
Jestem mało doświadczonym motocyklistą i zauważyłem jedną rzecz w swoim MT 07, nie wiem czy to wynika z błędnej techniki jazdy. Jak jadę na biegu np 4-5 i chcę bardzo szybko redukować bieg np. przed światłami to zbijam biegi (ciągle wciśnięte sprzegło) aż do wybranego biegu a tam brak informacji o biegu na wyświetlaczu tj. jakby był na luzie, inne biegi też już nie chcą się wbijać, dopiero po lekkim puszczeniu sprzęgła "dowiaduję się" jaki mam bieg.

Póki co z moto jestem zadowolony, mocy mi starczy, cieszy moment obrotowy, jedynie jest jakby mały gabarytowo ale ja jeżdżę głównie w mieście więc mi to nie przeszkadza. W roku 2014 możliwość kupna jakichkolwiek dodatków była niemal zerowa więc na ebay-u zamówiłem owiewkę, nalepki na boki baku (zbiornik wycierał się od spodni) oraz osłonę chłodnicy.

Na dzień dzisiejszy cieśzę się, że padło na ten mtocykl ale już myślę nad kryteriami wyboru następnego za 2-3 lata :)
P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez P.Badi » 3/5/2015, 12:43

A to kilka fotem mojego sprzętu:
Obrazek

Obrazek


Wyciek oleju:
Obrazek
Obrazek
P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez lagiboy » 3/5/2015, 15:20

z tym olejem to kpina, nowy motocykl z cieknącą olejem głowicą to jakaś padaka. tłumaczenie że możesz jeździć tylko dolewaj oleju jest totalnie z doopy. pryz sprzedaży ktoś zapyta skąd te nacieki oleju na głowicy. gdyby ja coś takiego zobaczył to bym zrobił w tył zwrot.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez P.Badi » 3/5/2015, 18:30

Podałem chyba za mało info odnośnie wycieku: to, że mogę jeździć z lekko wyciekającym olejem ale muszę uważać na jego poziom uzyskałem od znajomego mechanika motocyklowego a nie od serwisu, po prostu do serwisu mam dość daleko więc i tak musiałbym tam podjechać motocyklem ok 180km, nie chciałem angażować dodatkowego transportu dla moto. W serwisie powiedzieli "proszę do nas przyjechać".
W serwisie pojawiłem sie ok 10dni później. Po całym zdarzeniu (wyciek/naprawa) nie ma śladu na silniku, z zewnątrz wszystko wydaję się wporządki i brak jest zacieków.
P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez Vasago » 5/5/2015, 10:56

Można wiedzieć co to za szyba? :)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez P.Badi » 5/5/2015, 11:48

P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez Vasago » 5/5/2015, 11:51

Dzięki. Też myślę nad Ermaxem do swojego MT, tylko wyższym. U Ciebie wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach producenta :)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez P.Badi » 5/5/2015, 12:25

Zależało mi na oryginalnej owiewce Yamahy ale w 2014r. nie były dostępne. Puig-y dostępne w Polsce są brzydkie więc padło na Ermaxa. Na zdjęciach wyglądały dobrze ale nie jakos rewelacyjnie. Jak już miałem owiewkę w ręku a potem na motocyklu stwierdziłem, że na żywo prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach. Plastik jest dość gruby i sztywny, nie ugina się podczas szybszej jazdy. Górna krawędź owiewki nie jest prosta tylko ładnie powycinana/wymodelowana co dodaje charakteru motocyklowi. Łatwy montaż (instrukcja i mały imbus w zestawie), jedyna mała wada to podstawka którą mocuje się na obudowie lampy (służą do tego te 4 śruby), jest z jaśniejszego plastiku i jakby trochę tandetna :P Ale widzi się ją tylko podczas wkładania kluczy do stacyjki :D
P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez Vasago » 5/5/2015, 12:42

A jak oceniasz jej działanie jeżeli chodzi o ochronę przed naciskiem powietrza? Powyżej 100 coś by się przydało. Myślałem jeszcze nad wysokimi szybami Powerbronze albo Skidmarx, ale trzeba je ściągać z wysp i sama wysyłka to prawie 2 stówy.
Uwielbiam swojego MT-eka, ale przy moich 194 cm wzrostu kompletnie nie mam się na nim za czym schować :)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez Movi » 5/5/2015, 13:59

Panie Pawle o Pana siódemkę naprawdę były walki i jest też ona jedyną która była naprawiana w ramach gwarancji (zdarza się).

Najważniejsze że już nie cieknie :)

Pozdrawiamy z Gdańska.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez P.Badi » 5/5/2015, 14:07

194cm na MT-07?! Jestem ciekaw jak sie prezentujesz na sprzęcie :D Ja mam 170cm i 70kg wagi, ludzie mówią, że motocykl jest jakby "szyty" na mnie a ja czuję czasem jakby tego motocykla było trochę "mało" :P

Co do ochrony przed wiatrem to muszę przyznać, że spodziewałem się dużej różnicy. Chyba miałem za duże oczekiwania bo aż takiej zmiany nie ma. Owszem, czuć mniejszy napór na klatkę piersiową ale dalej wieje po kasku i ramionach :) To nie jest motocykl przeznaczony na duże prędkości i to da się odczuć. Nie wiem czy jeszcz wyższa owiewka by bardziej pomogła ale dla mnie wysokie szyby psują fajną linię motocykla.

Movi: nie cieknie i ma się dobrze!
P.Badi
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/5/2015, 10:50

Postprzez Vasago » 5/5/2015, 14:36

Pewnie jak na pocket bike'u, ale w ogóle mnie to nie rusza, bo po prostu świetnie mi się na tym motocyklu jeździ :)
Na początku nie byłem przekonany, bo MT ma to do siebie, że pozycja jest bardzo "na" motocyklu. Nie ma w ogóle wrażenia zapadania się w niego. Po jakimiś czasie zaczęło mi to odpowiadać, bo znacznie naturalnie przesuwa się tyłek po kanapie jeżeli nic go nie trzyma. Jedyne do czego przyzwyczaić się nie potrafię, to lusterka, w których widzę 20% tego co bym chciał. Musze założyć dystanse, a jeżeli to nie pomoże, to chyba wymienię całe lusterka.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr