Zobacz wątek - Monotematycznie - wybór maszyny
NAS Analytics TAG

Monotematycznie - wybór maszyny

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Tost » 20/12/2014, 17:41

Dzięki za pomoc panowie!
Dalej jeszcze mam mieszane uczucia i myślę najlepszym sposobem żeby zdecydować to pójść i przejechać się tymi maszynkami :>
Avatar użytkownika
Tost
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/12/2014, 18:49


Postprzez Glenroy » 21/12/2014, 15:19

No bez przymiarki do moto, nawet nie podchodź do zakupu :). Ja kupując moto, nawet nie brałem na początku FZS-a pod uwagę, ale podjechałem obadać kilka sprzętów, byłem zdecydowany na inne moto, ale trafił się ciekawy FZS, podjechałem i tylko kiedy na niego wsiadłem, wiedziałem, że wrócę nim do domu :). Po prostu idziesz obejrzeć jakieś moto, wszystko super, siedzi się wygodnie, przyjemnie jeździ, ale ma coś, co Cię po prostu denerwuje, czasami nawet nie wiesz co, ja tak miałem z Banditem, super maszyna, ale siedząc na nim coś mi po prostu nie pasowało, do dzisiaj nie wiem co, wsiadłem na Fazera i wiedziałem, że to ten stanie u mnie w garażu :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez SkoQ » 21/12/2014, 15:38

haha to tak jak ze mną :D trzy miesiące temu nie myślałem nawet o R6, aż kumpel mnie nie namówił żebym spróbował na jego szpeju, no i się zakochałem. Któraś z maszyn Ci podejdzie, i też spodoba Ci się bardziej niż inne, i sam nie będziesz wiedział dlaczego :D

PS co do grzania się KTM'a :D To tak jak padające skrzynie w yamahach pękające ramy w kawach i tak dalej i tak dalej :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez sivoo » 21/12/2014, 20:16

Jak chcesz się przejechać na er-6n to podejdź sobie do jakiejś szkoły jazdy i tam za 40-45pln pojeździsz sobie na takiej przez godzinkę. Nie wiem skąd jesteś ale to popularny sprzęt na egzaminach więc i szkoły jazdy takie mają. Jeździłem na takim na kursie i bardzo fajnie się prowadził. Sam mam 1 sezon sv650s i powiem, że er-6n chyba jest łatwiejszym w jeździe niż SV. Moim zdaniem na 1 moto się nada.
sivoo
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14/1/2014, 22:55

Postprzez RSSSS » 23/12/2014, 23:54

A ja akurat uważam inaczej!
Zwykły użytkownik motocykli (nie zawodnik Motogp) z obcowania z motocyklami tego samego rodzaju nie wyniesie żadnych informacji o różnicach między nimi, poza drobnostkami będącymi jedynie kwestią gustu!

Sam akurat R6 czy S1000RR kupowałem w ciemno, bo żadne próbne jazdy nie przekonałyby mnie do zakupu czy to ZX6R, czy np. R1, których design jest dla mnie całkowicie dyskwalifikujący!

Nawet gdybym przed zakupem swoich motocykli pojeździł na wszystkich oferowanych w tym segmencie modelach to wybrałbym te, które by mi się najbardziej podobały, bo różnicę mechaniczno/trakcyjną mógłby dostrzec tylko jakiś zawodowiec.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Invi » 24/12/2014, 09:56

RSSSS napisał(a):Sam akurat R6 czy S1000RR kupowałem w ciemno, bo żadne próbne jazdy nie przekonałyby mnie do zakupu czy to ZX6R, czy np. R1, których design jest dla mnie całkowicie dyskwalifikujący!



Noo... faktycznie ciężko uchwycić różnicę jeśli bierze się R6 na pierwsze moto, a po kilku miesiącach zmienia na litra xD Faktycznie, ciężko zauważyć wtedy jakąkolwiek różnicę xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez RSSSS » 24/12/2014, 10:25

Nie piszÄ™ o tym.

Chodzi o wybór między motocyklami z tego samego segmentu, o niemal identycznej mocy i pozycji za kierownicą!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krmtzzz » 24/12/2014, 11:54

No to nie wiem jak mozna nie wyczuc roznicy w mocniejszym dole 636 a mocniejszej gorze w r6
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez andy7 » 24/12/2014, 12:13

RSSSS napisał(a):A ja akurat uważam inaczej!
Zwykły użytkownik motocykli z obcowania z motocyklami tego samego rodzaju nie wyniesie żadnych informacji o różnicach między nimi, poza drobnostkami będącymi jedynie kwestią gustu!

Nawet gdybym przed zakupem swoich motocykli pojeździł na wszystkich oferowanych w tym segmencie modelach to wybrałbym te, które by mi się najbardziej podobały, bo różnicę mechaniczno/trakcyjną mógłby dostrzec tylko jakiś zawodowiec.



Rssss, ja Cie prosze,

nie chce byc uszczypliwy wiec napisze Ci tak, sa ludzie ktorzy uwazaja, ze maja glos i potrafia spiewac, pokazuja pozniej takich w pewnych programach gdzie widzowie maja polewke.

Sa osoby ktorym przyslowiowo, slon na ucho nadepnal.

W swiecie motocyklowy tez sa pewnego typu ludzie, ktorz ytwierdza, ze kardan emituje ..... ze zaieszenie Hossak, nie przenosi.....ze opony daja odczuc.....

takich zagadnien jest wiecej.

jak sie w zyciu dwoma motocyklami jezdzilo,to pewnych rzczy sie nie wyczowa, a jak przetestowales tak z setke motocyklitak po 300 km to pewne rzeczy rzucaja sie w oczy. Dla jednago beda to minimalne drobnostki a dla innego bada to extrema.

Krmtzzz napisał(a):No to nie wiem jak mozna nie wyczuc roznicy w mocniejszym dole 636 a mocniejszej gorze w r6


Tego nawet nie trzeba wyczuwac, bo jest to oczywista oczywistosc, ale znam i takich koorzy dadza sie w pasy podrzec, ze jest odwrotnie :mrgreen:

Zdrowych i wesolych

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Invi » 24/12/2014, 12:33

RSSSS napisał(a):Nie piszę o tym.

Chodzi o wybór między motocyklami z tego samego segmentu, o niemal identycznej mocy i pozycji za kierownicą!



Ale ja piszę o tym :D Nawet bardzo do siebie podobne moto z klasy 600 bardzo się różnią. Skrajny przykład 600RR z 2003 i R6 (żeby nie brać 636 bo to już kosmos, ale klasa niby trochę inna) z 2003, założenia identyczne, a moto totalnie inaczej jadą.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez RSSSS » 24/12/2014, 14:55

Zadam proste pytanie, bo chyba nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem...

Czy świeżak kupujący pierwsze moto dostrzeże te różnice, nawet jeżeli tam są?

Nigdzie nie napisałem, że wszystkie motocykle są takie same, ale trzeba trochę pobujać się na różnych sprzętach, żeby dostrzegać niuanse.

Mój post w tym temacie odnosił się do konkretnej sytuacji, czyli zakupu motocykla przez osobą bez większego doświadczenia, zatem proszę o niepodciąganie moich słów do poziomu ogółu, w celu udawadniania mi, że nie mam racji.

Jak ktoś z 20 letnim doświadczeniem zapyta o wybór motocykla to też odeślę go na jazdy próbne do salonów różnych marek.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasnoksieznik » 24/12/2014, 15:18

@RSSSS: Tak, dostrzeze.
Prawko odebralem swego czasu w pazdzierniku, "na zime" pojezdzilem ER-5, a w kwietniu, czyli praktycznie bez doswiadczenia poszedlem po nowe moto. Roznica miedzy ogladanymi modelami (w tym ER-6, XJ6, F800R i StreetTriple) byla zauwazalna i czesciowo bardzo duza.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 24/12/2014, 17:10

RSss

potwierdzam, ze swierzak dostrzeze´. Nie dostrzeze co najwyzej kompletne beztalencie.

Aby napisac prosciej, kazdy swiezak ma cos takiego jak intuicje, albo mu sie podoba albo nie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Glenroy » 24/12/2014, 20:50

RSSSS napisał(a):Czy świeżak kupujący pierwsze moto dostrzeże te różnice, nawet jeżeli tam są?


A czy świeżak chcący kupić samochód nie dostrzeże różnicy pomiędzy fiatem a audi? ;). Tutaj jest tak samo, każdy motocykl to inny profil, inna pozycja, inny komfort, ergonomia, będąc nawet kompletnie zielonym dasz radę dostrzec, czy lepiej czujesz się na tym czy innym moto, czy to bardziej podchodzi Ci od tamtego ;). Ja nadal uważam się za świeżaka, ale kupując pierwszy motocykl czułem cholerną różnicę pomiędzy modelami, tak samo wsiadam do samochodu i wiem, czy lepiej się czuje w tym czy innym, tak samo tutaj, siadam na jeden, siadam na drugi i wiem, który bardziej mi podchodzi, na którym mi wygodniej i na którym działam bardziej intuicyjnie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Kaai » 24/12/2014, 22:27

jakim cudem rssss ma dostrzec różnice. on nie potrafi jexdzić. dla niego rower i s1krr to to samo, takie same prędkości na nich osiąga. nie karmcie go już :)


///
znajomy sprzedaje gixa 750 wlasnie na rzecz mt07 (zakochal sie w tym sprzecie).

a myslales moze nad cbfem z absem? do wyrwania w tej kasie spokojnie.


a z tym grzeniem ktma to bym lepiej popytał. to jest logiczne, że każde moto się grzeje, ale mimo tego, w testach nikt nie napisze, ze gixer czy fz6 sie grzeje (bo to logiczne), a skoro w ktmach w wadach/zaletach to jest, to moze jest cos na rzeczy. bylbym ostrozniejszy.

ktos porownal to do 'padlych skrzyn z r6', ale przeciez w r6 z poczatkowych rocznikow dwojki zdychaly (owszem, od gumowania, ale jednak CHYBA bardziej niz w cbrze chociazby z tego samego czasu)
Ostatnio edytowano 25/12/2014, 16:13 przez Kaai, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cioracz » 24/12/2014, 23:26

Szkoda RSSSS że Ty nie zadawałeś tych pytań jak chciałeś R'ke kupować. Bo nawet na bzykach to świeżak czuje różnice ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Tost » 26/12/2014, 16:25

Powiem szczerze, że myślałem o cbf ale niestety jego prezencja jest tak miałka, że szybko spadł na dol listy.
Aktualnie łamie się między mt-07 a z300 ale niestety tego drugiego jeszcze nie za bardzo na rynku widać.
Myślę że jest trochę racji z tym ze świerzak dużo nie ogarnie z jazdy ale zobaczenie tej maszyny na żywo, posłuchania ma duży wpływ na decyzje zakupu :wink:
Avatar użytkownika
Tost
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/12/2014, 18:49

Postprzez Kaai » 26/12/2014, 21:23

Tost - a CBR 500?

ale nie wiem czy za 20k wyrwiesz :/
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości




na górê