Zobacz wątek - Jaki Motocykl Sportowy 600cm do 8-9tys Pomocy
NAS Analytics TAG

Jaki Motocykl Sportowy 600cm do 8-9tys Pomocy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Invi » 12/12/2014, 18:36

andy7 napisał(a):Te 350 ccm ile mocy mialo ? Odlicz od tego zuzycue materialu. Tak jak napisal Invi o 150 km/ h to sobie mozesz pomazyc. REALNE bylo cos w granicach 120 km / h, reszta w zwyz, to przeklamanie licznika.


Mi nawet nie chodziło o moc, ma pewnie ponad 20KM, w końcu mimo że to staroć, to jednak 350 w 2t ;) No ale właśnie, powiedzmy że ma te 26, które było pewnie tylko w życzeniach konstruktorów i w bardzo wąskim zakresie obrotów, to GS i tak ma dwa razy tyle :D

Tylko że to zupełnie inaczej jeździ niż współczesne moto. Hamulce gorsze niż teraz w rowerach, geometria jak w taczce precyzja wykonania jak przy krojeniu chleba nożem :D Jeździ się tym zupełnie inaczej i to głównie maiłem na myśli ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Leszek19700 » 12/12/2014, 22:38

gs 500 jest dla cipek po 2 pytałem o 4 moto które wybrac a nie o wasze mądrosci bo z was wszystkich niedzielne bikery moze i na jawie ale przejechalem 100tys km to wy nawet 30% tego nie macie na koncie wiec po co mi rady od niby bikerów , a 150 wyciągala i wiem to w 100% a gs 500 itp to to co jawa nic lepszego koza i tyle
Leszek19700
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/12/2014, 23:10
Lokalizacja: rybnik


Postprzez Leszek19700 » 12/12/2014, 22:40

A ta wasza gadka ze na poczatek za mocne itp to co ktoś kto jezdzil samochodem 20 lat temu np trabant to teraz samochodem o mocy np 200km nie pojedzie? Pojedzie i lepiej mu to pojdzie niz tym trabantem hamulce lepsze sprzegło zawieszenie wszystko wiec wasza gadka jest durna i tyle
Leszek19700
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/12/2014, 23:10
Lokalizacja: rybnik

Postprzez Krmtzzz » 12/12/2014, 22:44

Chlopcze, tylko ze jak przecenisz swoje mozliwosci, to takie nowe auto cie poratuje. A na motocyklu, niestety ale nic cie nie uratuje przed brakiem umiejetnosci. Ciekawi mnie czy z twoimi obecnymi umiejetnosciami z jawy, widzac ze jedziesz zbyt szybko w zakret dohamowalbys i mocno sie zlozyl by wyjsc z tego. Watpie. To jeden przyklad z setek innych.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez andy7 » 12/12/2014, 23:08

Leszek19700 napisał(a):gs 500 jest dla cipek po 2 pytałem o 4 moto które wybrac a nie o wasze mądrosci bo z was wszystkich niedzielne bikery moze i na jawie ale przejechalem 100tys km to wy nawet 30% tego nie macie na koncie wiec po co mi rady od niby bikerów , a 150 wyciągala i wiem to w 100% a gs 500 itp to to co jawa nic lepszego koza i tyle


Tym GS'em 500 objade cie w co drugim winklu.

Zapytam sie tak, jezeli sadzisz ze my niedzielne bikery, to co tu wogole szukasz ? JA kupujac motocykl nie pytalem sie nikogo, kupilem i tak niewlasciwy, z perspektywy czasu powinienem zaczac wlasnie od klasy 500 w 2 cylindrach. Tyle, ze mi niestety nikt nie podpowiedzial, bo wtedy netu nie mialem a od 86 KM w 600 ccm zaczynalem

Te swoje 100 000 mozesz sobie w buty wsadzic, bo od tego momentu 20 lat minelo - kumasz, czy za skomplikowanie sie wyslawiam ?

Kumasz, ze Technika tej Twojej Jawy to Technika z epoki kamienia lupanego ? Mozliwosci zawieszenia koncza sie tam tak srednio przy 30 - 5 stopniach nachylenia a opony to metalowe obrecze.

Twoja psychomotoryka jest na poziomie swiezaka.

Leszek19700 napisał(a):A ta wasza gadka ze na poczatek za mocne itp to co ktoś kto jezdzil samochodem 20 lat temu np trabant to teraz samochodem o mocy np 200km nie pojedzie? Pojedzie i lepiej mu to pojdzie niz tym trabantem hamulce lepsze sprzegło zawieszenie wszystko wiec wasza gadka jest durna i tyle


Co Ty wiesz o zabijaniu ( sie ) :mrgreen:

Slyszales o Marek i Wacek ?

W latach '80 kupil sobie bodajze Fiata 132 z tylko 2 l silnikiem. Dlugo nie potrwalo a z duetu Marek i Wacek nie pozostalo nic, bo Kolo sie rozczaskal w Drobny mak, a tacy zajefajni byli, szkoda chlopa.

Takich i podobnych przykladow jest tysiace. PO zejsciu sie Niemiec wschodnich z zachobnimi na NRD'owskich alejach zginely tysiace ludzi ktorzy zajefajnie umieli jezdzic Trabantami, Wartburgami, Ladami i innymi wynatazkami RWPG.

Roznic amocy nie musiala byc wcale duza, wystarczylo 100 %,

Ty czcesz przesiasc sie z 25 KM na conajmniej 100 KM to nie 100 % a 400 % !

Kumasz roznice ? To tak jak z malucha przesiadl sie na POrsche 911 S4 lub Turbo

No i oczywisciejestes swiecie przekonany, ze podolasz, mi tam nic do tegp

a tu masz linka do filmikow niedzielnego bikera

Tu masz takich ktorzy przewyzszaja Cie o niebo

https://www.youtube.com/watch?v=SxC16yac5E8

a tu masz przejazd do ktorego najprawdopodobniej nigdy nie dojdziesz faced ktory prowadzi )

https://www.youtube.com/watch?v=V-Sd9J0St9c

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Leszek19700 » 13/12/2014, 11:50

Na tych filmikach to jest coś naprawde łał na jawie bym ich wyprzedził jazda cipkowata i tyle:)
Leszek19700
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10/12/2014, 23:10
Lokalizacja: rybnik

Postprzez RSSSS » 13/12/2014, 12:18

No offence, bo w większości się zgadzam z tym co napisał Pan Instruktor, ale też uważam, że pierwszy film to jakiś żal...
Goście se pyrkają w żółwim tempie na ścigaczach (może na kogoś czekają), co w tym złego?


Myślę, że w tym miejscu na każdym szanującym forum pojawiłoby się sakramentalne...

"Czy oni wiedzieli, że się ścigają" :lol: :wink:


Co do drugiego filmiku prezentującego poziom nieosiągalny, to wrzuciłbym coś z Superbike'ów!? :wink:


P.S. Z góry dziękuję za kolejne (już nie liczę) zaproszenie do Harzu...
Pięknie tam jest, latałbym jak Dusty...

Pozdr.



Leszek19700 napisał(a):Na tych filmikach to jest coś naprawde łał na jawie bym ich wyprzedził jazda cipkowata i tyle:)


Wiadomo, że jesteś dorosły i na końcu sam zdecydujesz co zrobić, ale warto zachować pokorę i respect (nie strach) do maszyny, którą się kupi.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krmtzzz » 13/12/2014, 13:04

https://www.youtube.com/watch?v=WK1AgWGj4p4

Zacznij sobie ogladać od 1:14. Masz tam specjalistów pokroju RSSS na litrach, ktorych łykam na zimnych oponach jak małe dzieci smok Wawelski. Pozniej jeszcze 5:00 i gdzies dalej jeszcze raz ;) Ja jestem poczatkujacym rajderem. Oni pewnie tez. Tyle ze jak widzisz, chlopaki maja sprzet nieadekwatny do swoich mozliwosci. Wiec beda sobie tak pyrkac jeszcze pare lat
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez andy7 » 13/12/2014, 13:26

Leszek19700 napisał(a):Na tych filmikach to jest coś naprawde łał na jawie bym ich wyprzedził jazda cipkowata i tyle:)


Taaaaaa, a swistak siedzi i w sreberka zawija.

Ta Twoja Jawa dostaly by tam zadyszki i kolabsu przy 80 km/h bo przy wzniesieniac tych nawet 100 km/h by nie utrzymala.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jawa_350_TS

Sprawdz sobie predkosc maxymalna.


RSSSS napisał(a):... ale też uważam, że pierwszy film to jakiś żal...
Goście se pyrkają w żółwim tempie na ścigaczach (może na kogoś czekają), co w tym złego?
Myślę, że w tym miejscu na każdym szanującym forum pojawiłoby się sakramentalne...
"Czy oni wiedzieli, że się ścigają" :lol: :wink:
Co do drugiego filmiku prezentującego poziom nieosiągalny, to wrzuciłbym coś z Superbike'ów!? :wink:
P.S. Z góry dziękuję za kolejne (już nie liczę) zaproszenie do Harzu...
Pięknie tam jest, latałbym jak Dusty...
Pozdrawiam


Film nie ujawnia wszystkiego, zwlascza agresywnosci z jaka zostalem " dojechany " na swiatlach oraz jak zostalem otoczony przez sfore mlodych gniewnych, co wazniejsze ustawili sie przedemna jykbym wogole nie istnial. :mrgreen:

Dla Ciebie jest to w zolwim tempie, dla innych rowniez, a w realu to " zolwie " tempo wyglada juz zupelnie inaczej, tyle, ze wlasnie mlodzi giewni tego nie widza.

Chlopaki jechali ns granicy swoich mozliwosci, rzeklbym, ze spora czesc tych ktorzy twierdza, ze objechali by ich na Komarze w2 realu by ich nawet nie doszli.

Drugi filmik dla tych ktorzy nie jechali ta trasa tez niewiele powie. trasa jest b. techniczna i niewielu posklada sie tam tak jak na wyscigach. I o tym raczej nie wolno zapomniec. Nie bez powodu ADAC organizowala na tej trasie gorskie wyscigi przez 24 lata.

Ze wzgledu na niebezpiecznosc trasa jest w Weekend zamknieta dla motocyklistow, tez o czyms swiadczy.

RSSS

Tak jak Ci kiedys napisalem, jestes zawsze mile widziany w Hrzu, tyle, ze watpie w to, ze kiedykolwiek przyjmiesz zaproszenie, tak samo jak wiadomy kolega z innego Forum.

Jestem gotow spotkac sie z Toba i kolega na " P " w osobnym terminie. Tyle, ze wiem, ze i tak do tego nie dojdzie.

A wszystko dlatego, ze macie teorie spiskowe.

P.S. najsmieszniejsze jest to, ze zawsze ci ktorzy twierdza, ze jest wolno nigdy i nigdzie nie wstawiaja swoich filmow, ciekawe dlaczego ?

:wink:
Ostatnio edytowano 13/12/2014, 14:07 przez andy7, łącznie edytowano 2 razy
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 13/12/2014, 13:54

Odniosłem się tylko do tego co widziałem na filmiku, nie jestem jasnowidzem, żeby wiedzieć co jest dalej.

Nie wrzucam filmików, bo nie mam kamerki, nie lubię kręcić samemu na siebie bata...
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 13/12/2014, 14:00

RSSSS napisał(a):Odniosłem się tylko do tego co widziałem na filmiku, nie jestem jasnowidzem, żeby wiedzieć co jest dalej.

Nie wrzucam filmików, bo nie mam kamerki, nie lubię kręcić samemu na siebie bata...


Zaloz sobie Konto na serverze innego kraju tak jak zrobolem to ja, wrzucaj po conajmniej pol roku od dyty jazdy, jest wtedy predawnione.

Wrociels z urlopu ?

Na AK zalozono o tobie temat, brakujesz chlopakom, zajrzyj tam.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 13/12/2014, 14:18

andy7 napisał(a):Wrociels z urlopu ?


A to nie ty dałeś tego bana, wielki internetowy szeryfie...? :lol: :lol: :lol:

Uderz w stół (użyj słowa: "burak"), a nożyce się odezwą... :roll:

P.S. Napisz chłopakom (bo ja nie mogę), że za 2 dni wracam i internetowe buractwo małych siurków dalej będę piętnował!


Zaloz sobie Konto na serverze innego kraju tak jak zrobolem to ja, wrzucaj po conajmniej pol roku od dyty jazdy, jest wtedy predawnione.


Miałem na myśli np. taką sytuację, że dochodzi do zdarzenie drogowego z moim udziałem i np. wbrew mojej woli kamerka z zapisem mojej jazdy trafia w ręce Policji. Nie muszę być nawet sprawcą, ale ktoś ma materiał z tego jak jechałem wcześniej, a nikt z nas nie jeździ w 100% zgodnie z przepisami.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 13/12/2014, 17:29

RSSSS napisał(a):
A to nie ty dałeś tego bana, wielki internetowy szeryfie...? :lol: :lol: :lol:

Uderz w stół (użyj słowa: "burak"), a nożyce się odezwą... :roll:

P.S. Napisz chłopakom (bo ja nie mogę), że za 2 dni wracam i internetowe buractwo małych siurków dalej będę piętnował!


Zaloz sobie Konto na serverze innego kraju tak jak zrobolem to ja, wrzucaj po conajmniej pol roku od dyty jazdy, jest wtedy predawnione.


Miałem na myśli np. taką sytuację, że dochodzi do zdarzenie drogowego z moim udziałem i np. wbrew mojej woli kamerka z zapisem mojej jazdy trafia w ręce Policji. Nie muszę być nawet sprawcą, ale ktoś ma materiał z tego jak jechałem wcześniej, a nikt z nas nie jeździ w 100% zgodnie z przepisami.


No patrz, a ja glupi myslalem, ze naprawde na urlop pojechales, co Prawda zdziwilo mnie, ze piszesz tu, ale pomyslalem, ze tu masz wiekszy sentyment, oj naiwny widac jestem :mrgreen:

1 Wbrew wszystkiemu i tego co piszesz, lubie Cie.

2. Jezeli ja dalbym Ci bana to w jakim niby dziale mialo by to byc ?

3. Na AK nie moderuje, z regoly sam tam bany walawiam :mrgreen: tam wylapalem za " sloma z butow wychodzi " :mrgreen:

4. Tu jak do tej pory nie dalem nawet nikomu ostrzezenia, co najwyzej w odpowiednim dziale na czerwono wnioslem poprawki do merytorycznych, pryktycznych bledow w sztuce.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 13/12/2014, 18:13

Ja Ciebie też lubię, rzadko żywię do kogoś urazę!

Pozdr
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SkoQ » 14/12/2014, 08:52

Autorze tematu, skoro nie potrzebujesz rad ludzi którzy nawijają na takich sprzętach kilometry, nie potrzebujesz rad ludzi którzy jeżdżą na sportowych potworach nie od wczoraj, którzy naginają ostro na sprzętach tego typu bo uważasz, że Ty jeżdżąc na jawie masz większe doświadczenie niż my tu wszyscy razem wzięci.

TO PO JAKĄ CHOLERĘ NAS PYTASZ ?
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Marsjanin » 14/12/2014, 17:28

Nie wierzę, że wy jeszcze tutaj dyskutujecie.. Przecież od razu widać, że to trol i kto wie, czy to nie jeden z obecnych tu użytkowników :roll:
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Re: Jaki Motocykl Sportowy 600cm do 8-9tys Pomocy

Postprzez mJZ » 15/12/2014, 13:22

Leszek19700 napisał(a):witam moje pytanie jest takie jaki motocykl sportowy do 8-9tys z czterech które mi sie podobają
- suzuki gsxr 600 srad lub k1
- Kawasaki zx6r 1998-2002
- Honda cbr f4 lub f4i
- Yamaha r6

Który będzie najlepszym wyborem według was dziękuje za pomoc


Jak chcesz wygodny w miarę sprzęt to ZX i CBR (bierz ten z aluminiową ramą)

A jak bardziej sportowo to R6, GSXR K1 (SRAD tylko jak nie możesz K1, ale K1 zdecydowanie lepsze)

Niektóre mają swoje wady np.
- ZX ma kiepskie hamulce które wymagają uwagi, lepiej po prostu zamienić na 4 tłokowe Nissin z Bandita 1200 96-00 (ja tak zrobiłem i było cacy, nawet na torze)
- R6 1999-2000 śliczny motocykl, ale kupowałbym niechętnie głownie ze względu na niesławne skrzynie biegów
- GSXR jak wszystkie Suzuki jakośc wykonania pozostawia wiele do życzenia, więc wiek może się pokazywać
- CBR w zasadzie bez wad z wyjątkiem przypadków gdzie reg/rec siada (całkiem typowa dla Hondy dolegliwość)
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez Movi » 15/12/2014, 14:14

Często na tym forum zapominamy o jednym... motocykl musi się PRZEDE WSZYSTKIM PODOBAĆ.

Pana dorwał kryzys wieku średniego i nie wsiądzie na jakieś kurwa GS 500 czy inne "gówno"- w jego rozumowaniu.

Ma budzić podziw na drodze kiedy odwija ze świateł do świateł zwalniając do 40 na łuku drogi, ma budzić ślinotok nastolatek jak jego syn na tym sporcie.

Nie mówiąc już o uczuciu zpiernikowania totalnego jakby mu młody na ninjy spierdolił.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Marsjanin » 15/12/2014, 19:30

W porządku, dla mnie też to jest ważna sprawa, ale są zawsze alternatywy i zdrowy rozsądek.

Opiszę tutaj króciutko mój punkt widzenia.

Kilka lat temu, kiedy mój (wtedy) 18-letni kolega zrobił prawko kat. A zaczął szukać motocykla dla siebie. Jako totalni laicy przeglądaliśmy masę ofert motocykli - oczywiście jakich? Sportowych! No a jak inaczej?! Przecież jak maszyna nie ma zadziornego wyglądu, w rubryczce moc nie widnieje co najmniej 120km to nie ma o czym rozmawiać. Podjarani jak zapewne większość małolatów wysyłaliśmy do siebie oferty (najczęściej były to R6), prześcigając się w osiągach napotkanych szpejów. Pewnego dnia mój kumpel stwierdził, że kupuje Bandit 600, na co ja wybuchłem śmiechem i zapytałem jak można kupować takie gó**o, kiedy w podobnej cenie można mieć super sporta z dużo większą mocą, zabudowanego owiewkami.

Mój pogląd na moto całkowicie się zmienił, kiedy sam zacząłem robić prawko na moto. Pośmigałem starym Gienkiem250 i stwierdziłem z podziwem, że to moto całkiem daje radę jak dla nowicjusza, ale niestety wyglądem nie powala.. Dokument odebrałem i zacząłem się rozglądać za motorem dla mnie.

Przejechałem się kilkoma sztukami i zrozumiałem pewną rzecz. Co z tego, że moto poraża mocą, skoro nie będę w stanie tego wykorzystać. Co najwyżej przyspieszę ewentualną glebę i będzie po zawodach. Wybrałem coś pośrodku --> SV650S i był to jak najbardziej słuszny wybór. Mocy wystarczająco, zwinne, lekkie, dobrze się prowadzi. Teraz oczywiście troszkę inaczej patrzę na to, ale doszedłem do konkluzji, iż nie ma sensu szukać nowego moto, bo to w zupełności mi wystarcza - co najwyżej nowszą sztukę na wtrysku.

Aaa.. Kolega do dziś żadnego moto nie kupił :D
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez miki1406 » 16/12/2014, 09:23

Leszek19700 napisał(a):gs 500 jest dla cipek (...)


To dla kogo jest cała klasa poniżej 500?? :roll:

Starasz się widzę o dołączenie do elitarnej grupy trolli forumowych...

GS500, dla kogoś nie obytego to pocisk... Dodatkowo jest motocyklem lekkim, oszczędnym i poręcznym...

Nie trzeba mieć litra aby być motocyklistą, ale można mieć litra i nim nie być...

Przemyśl to... :?
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr