Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto - sport na miasto
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto - sport na miasto

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez RSSSS » 30/9/2014, 21:06

To już nie można kupić sobie motocykla...?

Opisałem swój przypadek, bo akurat mam coś do powiedzenia w tym temacie, bo w przeciwieństwie do was kupiłem R6 na pierwsze moto!

Może jesteście hiper motocyklistami, ale nie zaczynaliście na ścigaczach, więc uszanujcie doświadczenia innych i skończcie z zakompleksionymi wycieczkami osobistymi...

Autor wątku na pewno chciał poznać różne opinie.

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Kaai » 30/9/2014, 21:12

autor wątku przyszedł po radę
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez jaroaro » 30/9/2014, 21:18

Dobra już spokojnie Panie RSSSSSSSSS. Sporo osób nie kupuje litrów bo wie że na ulicy jak i na torze łatwiej jest się poruszać 600. Sam jakby miał teraz zmieniać moto wziąłbym Daytone 675 i latał nią po torze. Założyłem sobie też cel, jeżeli nie zejdę poniżej pewnego czasu na torze Poznań, nie będę pchał się w większe moto bo wiem że to ja ograniczam motocykl . Każdy ma inne podejście do jazdy. Mnie w ogóle nie kręci latanie na zloty itp. Uwierz, że dużo większa frajda jest z jazdy po zakrętach niż jazdy na wprost ;) Ty wybrałeś odkręcanie na prostej co niektórych śmieszy, mnie również. Teraz z BMW będziesz miał "łatwiej" bo będzie martwiła się za Ciebie kontrola trakcji więc i na zakrętach dasz radę.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez RSSSS » 30/9/2014, 21:27

Próbujesz być uszczypliwy, robisz to z klasą (w przeciwieństwie do takiego jednego buraka,którego post został usunięty), ale nic o mnie nie wiesz.
Znowu temat skupi się na tym jak was boli, że jakiś "leszcz" ( w porównaniu do was, jedynych prawdziwych motocyklistów) kupił sobie motocykl z plakatów nad waszymi łóżkami, a mało który zauważy, że mój przypadek jest najbardziej zbliżony do wątpliwości autora wątku.
Wy tylko teoretyzujecie, bo nigdy ścigacza na pierwsze moto nie mieliście

Kaai napisał(a):autor wątku przyszedł po radę


I może ją dostać bez wyzwisk i osobistych wycieczek, a na końcu i tak zrobi jak będzie uważał.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lagiboy » 1/10/2014, 00:57

kurde chłopaki, jak się tak zastanowić to ja też nigdy nie siedziałem nawet na szlifierce. simson, wsk, gs500, gladius, z750, sv650, hornet 600,
RSSSS ja Cię rozumiem, kto bogatemu zabroni. gdyby mnie było stać pewnie miałbym w garażu i superduka i gixa i r1 i Adventure itp itd ale nie mam. mam horneta i jak świeci słoneczko jadę się dotlenić, pojeździć i zdjąć trochę gumy z opon. Tak wiem, że do szaleństwa są tory ale nic mnie tak nie wku.wia na drodze jak gościu na R6 (z zeszłej niedzieli) w błyszczących skórach, z wypolerowanymi sliderami, z przelotowym wydechem, który się turla i przyjechał na wycieczkę krajoznawczą pooglądać widoki. Psuje mi radoche z jazdy bo mnie blokuje, nie spojrzy w lusterko, muszę czekać cierpliwie na okno żeby go myknąć. I naprawdę nie mam nic przeciwko jeśli chce się turlać, ale niech nie jeździ jak niedzielny dziadek, przecież wystarczy mi dosłownie 100cm z ogromnym zapasem żeby się zmieścić. puścił mnie w końcu jak zrobiłem przegazówę i chwała mu za to ale co mi krwi napsuł to jego.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez RSSSS » 1/10/2014, 06:47

Rozumiem Cię, ale tylko trochę, bo jeżeli nie denerwuje Cię tak samo gość na skuterku, który robi to samo, to znaczy, że podobnie jak kilka osób tutaj dopadł Cię syndrom zazdrości.

Bo mnie dla przykładu zawalidrogi irytują bez względu na to "w czym" lub "czym" jadą.

Uwielbiam ścigacze i cieszę się na ich widok na ulicy, nawet jak jadą powoli, a akurat miasto to najlepsze miejsce dla nich (pomijając oczywiście tory, których i tak u nas praktycznie nie ma), bo w trasę to już się zupełnie nie nadają.

P.S. Jeszcze się nie zdarzyło, żebym jadąc motocyklem komukolwiek przeszkadzał!

Pozdr.


DO AUTORA WĄTKU: Zrobisz jak uważasz, ale mogę Cię zapewnić o jednym! Będziesz odwijał po tygodniu, więc wmawianie sobie, że będzie inaczej nie ma sensu.
Weź tę nową informację pod rozwagę i od nowa przemyśl wybór pierwszego sprzętu.

Rozsądek, o którym wspominasz, może pomóc tylko w kwestii wyboru miejsc i okoliczności (natężenie ruchu), w których będziesz lub nie będziesz odwijał.

Lecieć 140km/h przez skrzyżowanie można i na skuterze i w przypadku wymuszenia skutki będą identyczne bez względu na to czym się jedzie.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jaroaro » 1/10/2014, 11:16

Nie ma co drążyć tematu. Kupił to kupił ;) RSSSS jak już odbierzesz motocykl to pochwal się fotami i powiedz jak duża jest różnica w prowadzeniu między BMW a Yamahą.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Kaai » 1/10/2014, 12:49

a co rssss może wiedzieć o prowadzeniu po 4k km XD

miasto to najlepsze miejsce dla sportów (pomijając tory)? pozdro.

autor - masz podczepione tematy, co kupić, czemu, czego nie kupić
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez miki1406 » 1/10/2014, 13:33

RSSSS spokojnie... Przełamałeś zasadę, która panuje w motocyklach od lat...

Myślisz, że artykuły typu :

http://www.scigacz.pl/Motocyklowy,syndrom,5000,km,prawda,czy,falsz,11232.html (otwórz link)
http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl,najgorsze,pomysly,12324.html (otwórz link) - w którym zawarto R6
http://www.scigacz.pl/Kupuje,litra,i,nie,bede,odwijal,czyli,pier***nie,o,Szopenie,15158.html (otwórz link)

wzięły się z zazdrości???

Po prostu jedna osoba na tysiÄ…c kupujÄ…cych na pierwszy 600+, wie co robi i panuje nad moto...
Po zrobieniu prawka na moto też kupiłeś Sprintera 416CDI??

Nikt tu nie pochwali twojego podejścia, ale nikt też źle ci nie będzie życzył...
Każdemu, życzymy jak najlepiej i obyś był tym wyjątkiem od reguły...

Co innego jeśli zaczynasz wpajać innym swoje podejście.
Nie jest dobrÄ… drogÄ… siadanie na 600 w sporcie na pierwsze moto - koniec kropka...
Co roku ginie sporo takich śmiałków, szargając opinie normalnym motocyklistom, robiąc tragedie w rodzinie, czasem komuś innemu...
Niestety liczą się fakty - a te mówią jasno...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez RSSSS » 1/10/2014, 13:51

Z artykułami się zgadzam i nikogo nie próbuję przekonywać, że jest inaczej, opisałem tylko swój przypadek, ale burak Ka... urządza wycieczki osobiste i w tym jest jedyny problem.


Jak ktoś twierdzi, że denerwuje go ktoś na lśniącej nowej maszynie w nieobdartym kombiaku to jak to inaczej nazwać?

Gdyby napisał, że denerwują go początkujący kierowcy na szybkich maszynach to brzmiało by to jednak znacznie inaczej i niczego by nie sugerowało!

Pozdro dla normalnych.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 1/10/2014, 14:24

miki1406 napisał(a):Po zrobieniu prawka na moto też kupiłeś Sprintera 416CDI??


Nie trafione porownanie.

Bardziej pasowalo by tu Corwette albo Porsche S3

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Krmtzzz » 1/10/2014, 14:35

Autorze tematu. RSSS jest doskonalym przykladem dla Ciebie dlaczego nie warto kupowac 600 w sporcie na pierwsze moto. Nie nauczysz sie na tym jezdzic bo jedyne co bd robil to odwijal na prostej. Nie bedziesz potrafil srkecac. Nie bedziesz potrafil nawet hamowac, wykorzystujac 10% potencjalu hamulcow... Bd bal sie jezdzic w deszczu, a nie ma czego sie bac... Ogolnie to nie Ty bd panowal nad motocyklem tylko on nad Toba. Co do tekstu o tym ze sporty sie nadaja glownie na miasto, to musze sie zgodzic, bo przeciez motocykl z malym promieniem skretu jest o wiele latwiejszy w prowadzeniu w miescie, w ogole latwiej sie zawraca skreca i tp. Widac wlasnie czego nauczyl sie kolega na r6, skrecania na skrzyzowaniach i dawania w palnik od swiatel do swiatel.

Dlatego jesli chcesz czerpac radosc z jazdy to kup cos poreczniejszego, na czym na prawde podlapiesz doswiadczenia, nauczysz sie podstaw. Mysle ze hornet jest przyjazny uzytkownikowi, choc to i tak spora moc jak na swiezaka.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez RSSSS » 1/10/2014, 17:02

Krmtzzz, znasz mnie, widziałeś jak jeżdżę...?
Jak nie to daruj sobie farmazony!

Może napisz najpierw jaki był twój pierwszy motocykl zanim zaczniesz się wymądrzać w kwestii jazdy na ścigaczu przez świeżaka, albo przynajmniej podaj źródło www tych swoich rewelacji... :roll:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 1/10/2014, 19:50

nikt nie widzial jak jezdzisz


nastepne posty na offtopie beda nagradzane lizakami
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez miki1406 » 2/10/2014, 10:22

RSSSS napisał(a):Krmtzzz, znasz mnie, widziałeś jak jeżdżę...?
Jak nie to daruj sobie farmazony!

Może napisz najpierw jaki był twój pierwszy motocykl zanim zaczniesz się wymądrzać w kwestii jazdy na ścigaczu przez świeżaka, albo przynajmniej podaj źródło www tych swoich rewelacji... :roll:


Nie wiem jak Krmtzzz, ja zaczynałem od Ogara 50 z jawoskim silnikiem, potem cała liga PRLoskich sprzętów... Ogary/Komary/Jawki 50ki, potem "duże pojemności" 125-350 WSK/PZL/SHL/WFM/MZ ETZ (21KM to była niesamowita moc)/Jawa TS... Dalej japonia/włochy enduro 50ki... Jakieś Suzuki TS 50, Suzuki GT 80, Honda NS50 i inne 50ki... Dopiero potem 2T 125 Aprilia RS / Honda NSR 125 w golasie...

I po tym odważyłem się wsiąść na Imbrola 600ke, który 100 koni nie miał... I po nim siadłem na CBR900RR SC28B...

I sorry... Ale mimo 15 lat praktyki na moto, dalej mnie ponosi czasem i za Rossiego się nie uważam...

Co więcej... Na forum jest kupa ludzi, których historia jest podobna... Każdy miał szlify mniejsze, czy większe...

Wyrobił się pogląd, poparty faktami, ludzkimi tragediami, czasem kalectwem, artykułami w "Fakcie" i programami w TVN, straconymi śledzionami, rodzinnymi tragediami...

I wpadasz ty... Że R6 na pierwszy moto, że super, że bezpiecznie, że S1000RR...
Super - cieszymy się twoim szczęściem, ale takie podejście ganimy i koniec...

A i kolejny artykuł się znalazł...
http://www.scigacz.pl/Motocykl,zaczyna,sie,od,100,KM,8211,,co,kupic,na,pierwsze,moto,1028.html (otwórz link)

BTW... Mam nadzieje, że to nie był offtop ;)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez suhy-19 » 2/10/2014, 15:23

RSSSS napisał(a):Krmtzzz, znasz mnie, widziałeś jak jeżdżę...?
Jak nie to daruj sobie farmazony!


Jak jezdzisz nie widzialem ale widzialem w ogloszeniu jak wyglądają opony w Twojej r6 i to mi wystarczy aby stwierdzic ze yamaha zakretów nie widziala
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez RSSSS » 2/10/2014, 17:28

suhy-19 napisał(a):
RSSSS napisał(a):Krmtzzz, znasz mnie, widziałeś jak jeżdżę...?
Jak nie to daruj sobie farmazony!


Jak jezdzisz nie widzialem ale widzialem w ogloszeniu jak wyglądają opony w Twojej r6 i to mi wystarczy aby stwierdzic ze yamaha zakretów nie widziala


A zwróciłeś uwagę na tablicę rej. Sherlocku Holmsie...?

To były zdjęcia zrobione rok temu, w dniu zakupu, opona miała wtedy przebieg 4km... :roll:

Dajcie se już siana... :roll:
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 2/10/2014, 18:44

to teraz nie pozostaje nic innego jek w opowiednim dziele zalozyc temat z fotami przedniej opony :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez leff » 2/10/2014, 20:17

Panowie ostatni raz ostrzegam
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez kosior899 » 4/10/2014, 08:31

Ja zaczynałem na cbr 600 f4i i oczywiście nie polecam takich motocykli na początek, wiedz jedno, jak kupisz sporta
nikt ci nie " zagwarantuje " że zrobisz sobie krzywde, ale napewno spedalisz ten motor, bo bedziesz jeździł jak ciota.
Kobiecie która nieogarnia samochodu i jeździ 50 na godzine bo się boi więcej polecisz lamborghini aventador?
Póki co jako motocyklista masz porównywalne umiejetności.
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê