Zobacz wątek - Pierwszy moto na co dzień pojemność 600 do 9000-10000zł.
NAS Analytics TAG

Pierwszy moto na co dzień pojemność 600 do 9000-10000zł.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy moto na co dzień pojemność 600 do 9000-10000zł.

Postprzez arclight » 21/7/2014, 15:35

Witam. Poszukuję swojego pierwszego motocykla. Po dłuuugich poszukiwaniach mój wybór padł na Yamahe FZ6 w wersji NAKED. Bardzo bym prosił o pomoc czy jest to dobry wybór? Ankietę wypełnię żeby jakoś nakreślić moją sytuację:
-Jakie masz doświadczenie: Odnośnie motocykli- zakończony kurs na prawko kat A. (jazda na 125cm, 250, oraz Kawasaki ER6n), poza tym prawo jazdy kat B od 7 lat. Jeżdzę autem codziennie.
-Wiek/waga/wzrost : 25/90/190
-Do jakich celów chcesz używać motocykla: Chciałbym aby był to motocykl głównie do miasta, dojazdów do roboty, oraz weekendowe wyjazdy jakieś 200km.
- Ile kilometór chcesz przelatać w sezonie: Cięzko określić.
-Ile gotówki na sam motocykl: Chciałbym wydać do 9000, jednak jeśli znalazłoby się coś za 10000 to jestem w stanie dołożyc.
- Pomyślałem o ciuchach.
-Jaki budżet możesz przenaczyć na utrzymanie: tyle ile to będzi wymagało aby bezpiecznie jeździć
-Jakie motocykle Ci sie podobajÄ…: Zdecydowanie NAKEDY
- Które modele przyciągneły Twoją uwagę: Bardzo podobają mi się Yamahy FZ6 Naked

Ponadto chciałym zauważyć że nie zależy mi tutaj na 100 konnym silniku. Jednak inne nakedy w tym przedziale cenowym po prostu mi się nie podobają. Jeździłem trochę na Suzuki GSR kolegi również wersji ~100km. To było właśnie to czego oczekuję od motocykla, jednak zasoby finansowe na to nie pozwalają. Dodam również że przymierzałem się do Suzuki SV 650s jednak to po prostu nie jest to. Nie wygodna sylwetka, sportowa węższa kierownica. Prosiłbym o pomoc w ocenie słuszności mojej decyzji. Z góry dziękuje, pozdrawiam.
arclight
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/7/2014, 15:22


Postprzez Glenroy » 21/7/2014, 20:08

FZ6 pozamiata Cię zanim zdążysz pomyśleć co zrobiłeś, to jest stanowczo za ostry sprzęt jak na początek, chyba że mówisz o wersji 76KM, wtedy się zgodzę, a tak swoją drogą, co to za FZ za 10tys? Bo za te 9-10tys można polować ale na zadbanego FZSa z końcówki produkcji, a FZ6 dorównujące jakością FZSom wyszły dopiero w 2006 roku w wersji S2, pierwsze FZ to trochę taka kaszanka wyszła, przycięli na hamulcach, zawiasie etc. ;).
Poza tym, Honda CBF 600, Kawasaki ER6, trochę chłopa z Ciebie jest to i GSF600 Bandit może Ci przypasować, tym bardziej, że w nakedzie wygląda świetnie, tylko trochę waży, ale nie powinieneś mieć z nim problemu.

SV przy Twoich 190cm jest stanowczo za malutkie :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez arclight » 22/7/2014, 00:16

Dzisiaj bylem obejrzec jednego z fz6 naked dostepnych w mojej okolicy. Ogolnie swietnie mi sie nim jezdzilo widze duze podobieństwo do gsr`a. Jednak niw kupilem z powodu stanu tego egzemplarza. Wycieki na silniku niewiadomego pochodzenia, mina właściciela i slowa ze tylko jezdzi i nie wie dokladnie co to moze byc. Co do Bandita-w ogole mi sie nie podoba :/.
arclight
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/7/2014, 15:22

Postprzez Karol20 » 22/7/2014, 10:57

Szukasz nakeda i przymierzasz siÄ™ do wersji sportowej sv'ki. Gdzie w tym logika?

Sv'ka nie bedzie za mala.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości




na górê