Zobacz wątek - Pierwszy motocykl dla amatora do 6000zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla amatora do 6000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla amatora do 6000zł

Postprzez Fvshoot » 3/7/2014, 08:26

Witam, mam 20 lat i za rok chciałbym zdawać prawo jazdy na motocykl, ale nie wiem jakie zdawać mogę czy A1 czy A2 czy A^n, więc proszę o lekkie objaśnienie tematu (ale to tak przy okazji). Jak już napisałem w temacie chciałbym kupić motocykl, pierwszy motocykl :D Mam skuter pojeździłem nim trochę, z 8tys km zrobiłem i zrozumiałem, że jednoślad to jest to na czym chciałbym jeździć, ale na tym kończy się moje doświadczenie, nigdy nie zmieniałem biegów, a nawet nigdy na jednośladzie nie przekroczyłem 100km/h (skuterkiem z wiatrem w plecy i z górki miałem ponad 90km/h :D, to cud że żyje!). Proszę was o polecenie mi czegoś na czym mogę zdobyć doświadczenie, motocykl który może być prowadzony przez amatora, który jak to na wielu forach czytałem "wybacza dużo" cokolwiek to znaczy. Czytałem na tym forum, że na pierwsze moto warto wybrać Honde CB 500, Suzuki GS500 albo Kawasaki ER5, fajne są te motocykle, ale nie wiem czy będę mógł takiego dosiąść mając 21 lat i prawo jazdy kat. A1,2. Teraz posłużę się trochę wzorem do pisania tematu o moto.
1. Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie) - Doświadczenie małe, skuterem przejeździłem trochę ponad 8tyś km.
2. Wiek, waga, wzrost - 20 lat, 68kg (za rok myślę że będzie więcej tak z 72-75kg), 182cm
3. Do jakich celów chcesz używać motocykla - (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/po mieście (60%), weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki (10%), turystyka dłuższa, jazda z plecaczkiem (20%), jazda bez celu po mieście lub po za nim (10%).
4. Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? - Nie mam pojęcia jak to określić, kilka tyś na pewno.
5. Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? - Na motocykl chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 6000zł, a na ciuchy jakoś tak do 2000zł.
6. Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - Tutaj również nie wiem jak określić, bo się nie znam nawet nie będę strzelał, ale oby jak najmniej :D
7. Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, i tak trochÄ™ nakedy.
8. Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? - Ciężko wybrać z pośród tylu wspaniałych maszyn, tutaj decyzję pozostawię wam, oby był wygodny, w miarę niskie spalanie, nie musi osiągać 300km/h (byleby żwawo i bez problemu rozpędzał się do tych 130-150km/h), bo na początek chcę zdobyć doświadczenie, później się pomyśli a jakichś szybszych maszynach, oraz musi być tani w utrzymaniu i części nie drogie.

Także, proszę o pomoc w wybraniu motocykla, mam prawo jazdy Kat. B już 2 lata, więc mniej więcej wiem co i jak na drodze i znam przepisy, bo jeżdżę autem sporo, po mieście jak i w trasie. Dzięki.
Fvshoot
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/7/2014, 22:06


Postprzez miki1406 » 3/7/2014, 09:57

Proponuje klasÄ™ 125-250.

Mój tym dla Ciebie - Varadero 125
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez jasnoksieznik » 3/7/2014, 10:28

Jesli masz 20 lat, to rob raczej A2.
Na A1 pojedziesz 125tkami, ktore wystarczaja do miasta, ale poza nim bedzie powoli i glosno, bedziesz sie musial scigac z ciezarowkami.

Na A2 wybor jest juz troche szerszy, bo dochodza prawie wszystkiemoto do 500ccm, niektore roczniki wielu piecetek i (blokowane) wieksze. Plus, latwiej przeskoczyc z A2 na A, gdy juz "dorosniesz".

Proponuje zrobic A2 i dopiro wtedy sie rozgladac, np. za Ninja 250 R (jesli checesz na sportowo), moze do tego czasu wpasuje sie w twoj budzet. Albo Twoj budzet dopasuje sie do Ninji.
Tu masz starszy artykul na temat: http://www.scigacz.pl/Prawo,jazdy,kateg ... 19715.html
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê