Zobacz wątek - Pierwszy Motocykl pojemność (600)
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl pojemność (600)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 23:13

a jak czułeś zachwyt i adrenalinę przy odkręcaniu zamaist przerażenie to przewiduję twój krótki żywot na tym świecie
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez Stormshadow » 2/7/2014, 23:26

Kaai napisał(a):a jak czułeś zachwyt i adrenalinę przy odkręcaniu zamaist przerażenie to przewiduję twój krótki żywot na tym świecie



w takim razie zacznij przewidywac przyszlosc albo prognoze pogody, widze ze mega troll nie istnieje bez powodu.
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27


Postprzez Kaai » 2/7/2014, 23:50

Stormshadow napisał(a):
Kaai napisał(a):a jak czułeś zachwyt i adrenalinę przy odkręcaniu zamaist przerażenie to przewiduję twój krótki żywot na tym świecie



w takim razie zacznij przewidywac przyszlosc albo prognoze pogody, widze ze mega troll nie istnieje bez powodu.


a ty zacznij jeździć w ogóle na czymś i skończ pi***** o większych pojemnościach bow **** byłeś i **** wiesz, a tylko bez sensu pi****** jak byś wszystko wiedział.

jak dla mnie, temat wyczerpany.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez lagiboy » 3/7/2014, 00:07

Stormshadow. No to ja Ci odpowiem rzeczowo. Leć do suzuki umów się na jazdę GSX-R potem skocz do Hondy na CBR600RR i na koniec do Yamahy na przejażdżkę R6. Tak chyba najprościej zdecydujesz który najlepiej pasuje Ci do tyłka i rąk. Yamaha będzie bardzo hardcorowa bo została zaprojektowana na tor i tylko zaadaptowana do przejścia homologacji. Tak yamaha robi supersporty i nie oczekuj od r6 czegokolwiek związanego z przyjaznym podejściem do ridera. To zostało stworzone do ścigania anie jeżdżenia. Honda najpierw zrobiła motocykl do jazdy, a potem go dopasowała/zmieniła do warunków torowych (odwrotnie niż yamaha), tutaj możesz się spodziewać pewnego rodzaju wygody o ile na sokowirówce może być wygodnie. GSX-R to jest coś co powstaje z tradycji w suzuki. pierwszy GSXR powstał jako sport ze światłami i od tego momentu ciągle robią kolejne generacje. Ja bym sobie odpuścił R6 i wybrał to co Ci się bardziej widzi. I zapomniałeś o ZX6, Ninja to legenda :) każdy o niej słyszał i każdy wie, że to przecinak. Zapytaj kogokolwiek jakiego koloru jest kawasaki ninja. :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kaai » 3/7/2014, 00:09

lagiboy - akurat czy ostatnie r6 są lepsze na tor od 600rr to bym się kłócił, ale nvm.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez lagiboy » 3/7/2014, 00:46

Kaai napisał(a):lagiboy - akurat czy ostatnie r6 są lepsze na tor od 600rr to bym się kłócił, ale nvm.

ale ja wcale nie mówię że jest lepsza, geneza jest inna, efekt podobny.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez leff » 3/7/2014, 06:54

dlaczego jeszcze nikt nie polecil dychy? litr starczy na dluzej
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 3/7/2014, 07:40

leff napisał(a):dlaczego jeszcze nikt nie polecil dychy? litr starczy na dluzej


Polecil, polecil, wieksze potworki tez polecil, tylko Ty nie doczytales :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez RSSSS » 3/7/2014, 07:43

jaroaro napisał(a):Ja powiem dlaczego wszyscy odradzają Ci te motocykle. Czasami podbijam na uczelnie motocyklem i kiedyś postawiłem motocykl obok R6 na której ktoś jeździ kwadratowo i jakbym zobaczył tego kolesia to chyba bym zaśmiał mu się prosto w twarz. Fajnie że koleś kupił mocny motocykl ale szkoda nie potrafi na nim jeździć. Kilka dni temu widziałem też że ktoś w SV zrobił na kwadratowo opony. Co to motocykli które podałeś to każdy będzie za mocny dla Ciebie. Sporty raczej nie nadają się do jazdy po mieście(szybko będzie Ci się grzał i sam będziesz się męczył), w trasy również. Jedyne słuszne miejsce dla sporta to tor. Wybierz ten motocykl który Ci się podoba i nie zawracaj innym głowy. O wadach i zaletach można poczytać w testach. Obojętnie jaki wybierzesz przy odkręceniu będziesz przerażony.


Śmianie się z kwadratowych opon świadczy nie o problemie właściciela tych opon, ale o problemie tego, który się z nich śmieje, więc ten żenujący argument (zazdrość... :roll:) nie jest IMO raczej zbyt przekonywujący w tej dyskusji.

Pozostali wypowiedzieli siÄ™ bardziej merytorycznie.

Sam kupiłem R6 na pierwsze moto z zerowym doświadczeniem i nie przemieliła mnie i nie wypluła, uważam że muli z dołu i nie wiem jak będą wyglądały opony jak już przejadę tyle km, że będzie na nich widać styl jazdy, ale w ogóle mnie to nie interesuje, a tym bardziej kompleksy kogoś na "motorynce"...

Mimo, że sobie poradziłem to też jestem w grupie osób, które odradzają takie pomysły na pierwsze moto! A koledzy doradzali mi minimum GSXRa 750 i zakup R6 traktowałem jako zwycięstwo zdrowego rozsądku... :lol:

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Stormshadow » 3/7/2014, 08:11

lagiboy napisał(a):I zapomniałeś o ZX6, Ninja to legenda :) każdy o niej słyszał i każdy wie, że to przecinak. Zapytaj kogokolwiek jakiego koloru jest kawasaki ninja. :)


myslisz ze ta zielen i sylwetka mi sie nie podoba? oczywiscie od samego poczatku myslalem o zx6r ale opinie które uslyszalem o kawie to ze gubi za sobą części.... ze to szrot, ze to tam to... no i w testach wypadalo w koncowce

dzieki ze w sposob jasny podzieliles sie swoja wiedza na temat historii ich projektowania,
rodzi siÄ™ pytanie skoro sÄ… one dedykowane na tor, dlaczego tak duzo jezdzi ich po miastach/trasach/zlotach? idac dalej tym tokiem myslenia r1 1000rr oraz zx10/12r w ogole nie powinno byc na drogach bo to tym bardziej wersja torowa o wiekszej ilosci hp, idÄ…c jeszcze dalej kazdy kto posiada tego typu motocykl nie wie ze kupuje supersporta i jezdzac nim po miescie robi olbrzymia krzywde maszynie, sobie i zagraza wszystkim innym, bo nie sadze ze ktokolwiek jest w stanie opanowac jazdÄ™ na motocyklu torowym w ruchu ulicznym przez cale swoje zycie, wciaz zaznaczam ze nie szukam tutaj opinii na temat mojego doswiadczenia tylko opinii na temat tych motocykli i cieszy fakt ze chociaz jednak osoba potrafila to zrozumiec
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27

Postprzez jaroaro » 3/7/2014, 08:41

RSSSS napisał(a):
jaroaro napisał(a):Ja powiem dlaczego wszyscy odradzają Ci te motocykle. Czasami podbijam na uczelnie motocyklem i kiedyś postawiłem motocykl obok R6 na której ktoś jeździ kwadratowo i jakbym zobaczył tego kolesia to chyba bym zaśmiał mu się prosto w twarz. Fajnie że koleś kupił mocny motocykl ale szkoda nie potrafi na nim jeździć. Kilka dni temu widziałem też że ktoś w SV zrobił na kwadratowo opony. Co to motocykli które podałeś to każdy będzie za mocny dla Ciebie. Sporty raczej nie nadają się do jazdy po mieście(szybko będzie Ci się grzał i sam będziesz się męczył), w trasy również. Jedyne słuszne miejsce dla sporta to tor. Wybierz ten motocykl który Ci się podoba i nie zawracaj innym głowy. O wadach i zaletach można poczytać w testach. Obojętnie jaki wybierzesz przy odkręceniu będziesz przerażony.


Śmianie się z kwadratowych opon świadczy nie o problemie właściciela tych opon, ale o problemie tego, który się z nich śmieje, więc ten żenujący argument (zazdrość... :roll:) nie jest IMO raczej zbyt przekonywujący w tej dyskusji.

Pozostali wypowiedzieli siÄ™ bardziej merytorycznie.

Sam kupiłem R6 na pierwsze moto z zerowym doświadczeniem i nie przemieliła mnie i nie wypluła, uważam że muli z dołu i nie wiem jak będą wyglądały opony jak już przejadę tyle km, że będzie na nich widać styl jazdy, ale w ogóle mnie to nie interesuje, a tym bardziej kompleksy kogoś na "motorynce"...

Mimo, że sobie poradziłem to też jestem w grupie osób, które odradzają takie pomysły na pierwsze moto! A koledzy doradzali mi minimum GSXRa 750 i zakup R6 traktowałem jako zwycięstwo zdrowego rozsądku... :lol:

Pozdr.


Zazdrość? W życiu nie chciałem R6, a ta o której mówiłem to był chyba rocznik 2001 więc o czym Ty mówisz. To że ktoś kupuje wymagający motocykl i toczy się na nim nie ma nic związanego z zazdrością ; )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Sykopson » 3/7/2014, 08:53

Kaai napisał(a):lagiboy - akurat czy ostatnie r6 są lepsze na tor od 600rr to bym się kłócił, ale nvm.


A ja bym się nie kłócił, bo mimo że od paru ładnych lat nie wprowadzili nowej generacji to właśnie R6 łoi wszystkich na torze, to na R6 wygrywają/wygrywali Szkopek, Katanka itd. CBR600rr jest dobra na torze ale niestety do nowej R6 raczej polotu nie ma, jedyny motocykl który jako tako daje radę R6tce to Daytona 675, ale i ona daje sobie radę z seryjnym motocyklem, jeśli w grę wchodzą przeróbki to zabawa się kończy i R6 znów jest z przodu ;)


Chcesz 600 na pierwsze moto, XJ6, SV650, ER6 nad tym pomyśl :)
A o Twoim bezmyślnym uparciu na sportową 600tkę nie będę pisał, chłopaki wystarczająco wystrzępili temat :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez RSSSS » 3/7/2014, 09:00

jaroaro napisał(a):
Zazdrość? W życiu nie chciałem R6, a ta o której mówiłem to był chyba rocznik 2001 więc o czym Ty mówisz. To że ktoś kupuje wymagający motocykl i toczy się na nim nie ma nic związanego z zazdrością ; )


Może nie zazdrość, ale jak inaczej nazwiesz patrzenie na opony innych motocykli w celu podbudowania swojego ego prawdziwego motocyklisty...
Jakby tego nie nazwać, to określenie nie będzie miało wydźwięku pozytywnego.

Pozdr.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jasnoksieznik » 3/7/2014, 09:51

Stormshadow napisał(a):[...] skoro są one dedykowane na tor, dlaczego tak duzo jezdzi ich po miastach/trasach/zlotach? idac dalej tym tokiem myslenia r1 1000rr oraz zx10/12r w ogole nie powinno byc na drogach bo to tym bardziej wersja torowa o wiekszej ilosci hp, idąc jeszcze dalej kazdy kto posiada tego typu motocykl nie wie ze kupuje supersporta i jezdzac nim po miescie robi olbrzymia krzywde maszynie, sobie i zagraza wszystkim innym,[...]


Piszesz madre rzeczy, gdy probujesz ironizowac.
Motocykl z kierowca wazy 250-300kg. Czyli jest mniej wiecej 6-8 razy lzejszy od przecietnego samochodu.
To, co decyduje o "kopie", to stosunek mocy do masy. Czyli motocykl dla poczatkujacego, 50KM to ospowiednik 350konnego auta. R6 to odpowiednik 800konnej osobowki. To nie ma sensu, zwlaszcza na dwoch kolach, zamiast czterech.
Takimi pojazdami jezdza idioci, lansiarze lub ludzie totalnie spaczeni (te kategorie nie wykluczaja sie nawzajem).

nie przedstawiles nam swojego profilu psychologicznego, wiec musimy zgadywac:
- lansiarzem nie jestes, bo jakbys byl szczery czlowiek, to bys napisal ze wyglada oblednie, ze fajna furka, ze gimbazy na to leca.
- zeby byc spaczonym i to swiadomie, najwyrazniej brak ci doswiadczenia - sprawiasz wrazenie, ze nie wiesz w co sie pchasz, nie masz techniki jazdy, nie masz doswiadczenia (jakbys mial, to bys napisal, prawda?)

Metoda eliminacji zostaje tylko jedna opcja, a ona Ci sie nie spodoba.

Przeczytaj prosze http://rtfm.killfile.pl - tam jest wytlumaczone, dlaczego ludzie na forum zachowuja sie tak, jak widac w tym temacie.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Kaai » 3/7/2014, 10:28

RSSSS napisał(a):
jaroaro napisał(a):Ja powiem dlaczego wszyscy odradzają Ci te motocykle. Czasami podbijam na uczelnie motocyklem i kiedyś postawiłem motocykl obok R6 na której ktoś jeździ kwadratowo i jakbym zobaczył tego kolesia to chyba bym zaśmiał mu się prosto w twarz. Fajnie że koleś kupił mocny motocykl ale szkoda nie potrafi na nim jeździć. Kilka dni temu widziałem też że ktoś w SV zrobił na kwadratowo opony. Co to motocykli które podałeś to każdy będzie za mocny dla Ciebie. Sporty raczej nie nadają się do jazdy po mieście(szybko będzie Ci się grzał i sam będziesz się męczył), w trasy również. Jedyne słuszne miejsce dla sporta to tor. Wybierz ten motocykl który Ci się podoba i nie zawracaj innym głowy. O wadach i zaletach można poczytać w testach. Obojętnie jaki wybierzesz przy odkręceniu będziesz przerażony.


Śmianie się z kwadratowych opon świadczy nie o problemie właściciela tych opon, ale o problemie tego, który się z nich śmieje, więc ten żenujący argument (zazdrość... :roll:) nie jest IMO raczej zbyt przekonywujący w tej dyskusji.


czyżbyś miał coś do ukrycia panie r6 na pierwsze moto (alias "kwadratowe opony"? :D )



Sykopson napisał(a):
Kaai napisał(a):lagiboy - akurat czy ostatnie r6 są lepsze na tor od 600rr to bym się kłócił, ale nvm.


A ja bym się nie kłócił, bo mimo że od paru ładnych lat nie wprowadzili nowej generacji to właśnie R6 łoi wszystkich na torze, to na R6 wygrywają/wygrywali Szkopek, Katanka itd. CBR600rr jest dobra na torze ale niestety do nowej R6 raczej polotu nie ma, jedyny motocykl który jako tako daje radę R6tce to Daytona 675, ale i ona daje sobie radę z seryjnym motocyklem, jeśli w grę wchodzą przeróbki to zabawa się kończy i R6 znów jest z przodu ;)


przydałaby się wypowiedź co latał na obu szpejach (najlepiej na torach). - Rosi wzywam do wypowiedzi ;)
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 3/7/2014, 10:39

Nie mam kwadratowych opon, nie wiem, czy to przez to, że mają jeszcze zbyt mały przebieg, czy może przez to, że jednak trochę już ogarniam...!?

Już pisałem dlaczego kupiłem ścigacza i olewam hejterskie docinki "prawdziwych" motocyklistów na pierdzikółkach...
Jak dla mnie wygląd opony to nie jest żaden merytoryczny argument w tej dyskusji!

Temat nie dotyczy kwadratowych opon, akurat jak ktoś kupi sportową 600tkę na pierwsze moto i będzie nią jeździł kwadratowo to pożyje dłużej od tego, który od razu zacznie orać!
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 3/7/2014, 10:47

co to sa pierdzikolka? ja mam tylko 98 koni, to jest pierdzikolko?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez miki1406 » 3/7/2014, 11:20

A nie myślałeś o MTT Y2K??
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Kaai » 3/7/2014, 12:14

leff napisał(a):co to sa pierdzikolka? ja mam tylko 98 koni, to jest pierdzikolko?


a myślałeś, że co? prawdziwy motocykl? 1250 to prawdziwy motocykl? hahah, dobre!

może gdybyś kupił wielkiego bandziora na 1szy sprzęt i jeździł na kwadratowo to mógłbyś kozaczyć, lansować, że zabija nas to co kochamy itp, ale teraz, jak potrafisz skręcać i masz doświadczenie? chłopie, pod jakim gimnazjum ty żyjesz!

EoT.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez RSSSS » 3/7/2014, 13:01

leff napisał(a):co to sa pierdzikolka? ja mam tylko 98 koni, to jest pierdzikolko?


Skąd myśl, że pisałem o Tobie?

Ogólnie napisałem, że niektórzy kompleks kiepskiego sprzętu leczą sobie obserwowaniem opon... :wink:

EOT
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê