Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl

Postprzez seweryn2422 » 1/7/2014, 19:33

Siemaneczko :)

Stoję przed jak dla każdego trudnym wyborem.
Za rok robiÄ™ prawko kat. A2 i kat. B (Å‚Ä…cznie taniej wychodzi)
Ale to A2 to praktycznie po to żeby mieć chwilowy dostęp do większej mocy a potem pewno po 3/4 sezonach będę już śmigał pełnoprawnie na kat. A.

I teraz główna część pytania.
Jak już wspomniałem 3/4 sezony licząc że mam szkołę to przebiegi ok. 40'000 km przez te 4 lata.

Lubie sobie przycisnąć, ale to wiecie, tam gdzie mogę i na ile pozwalają warunki a tak to raczej jeżdżę spokojnie. Więc osiągi głównie na przyspieszenie się przydadzą bardziej bo nie lubię jeździć komuś na d***e (jak to na razie się dzieje za sprawą skutera - Aprilia Gulliver 50 - mało pali ale to tylko 50ccm :/ cudów nie ma *,,*).

Więc tak.

Po głowie krążą mi tytuły
1. Aprilia RS 125
2. Honda NSR 125
3. Honda CBR 250
4. Kawasaki Ninja 300
5. Honda CBR 500 - trochę muł jak na 500 - ninja 300 jest na równi wręcz :/

Zależy mi na tym by moto miało dobrego kopniaka znaczy się nieźle napędzało do prędkości 100km/h potem może się rozpędzać ile chce bo więcej mi się nie opłaca jeździć na polskich drogach :D 140km/h to na autostradzie u nas max więc wiecie... Droga z resztą to nie tor.
Od kiedy usłyszałem Henię 250RR 20k obr/min to polubiłem dźwięk 2T - tj. sokowirówki więc to nie jest problem również (wiem że 250RR to 4T ale brzmi podobnie):D a po obliczeniu przebiegu w wypadku kupna używki 2T i większym pragnieniem na benzynę to nawet doszedłem do wniosku że eksploatacja do 70 tysi km jest TAŃSZA niż kupno nowego 4T (Ninja 300/CBR 250) z mniejszym apetytem a przecież różnica nie jest jeszcze taka duża. Nie wierzę żeby Ninja 300 spalała 3,5 l/100km przy takim samym odkręcaniu jak przy NSR 125 bo wtedy na pewno te 3,5l to między bajki włożyć i pewno będzie 4,5.

Z resztą piszcie jakie plusy jakie minusy ile kosztuje w/w remont i na ile ten remont wystarcza km przy mojej spokojnej jeździe z czasami odkręceniem na pełny ogień do czerwonych (ale to tylko jak mi jakieś stare tico będzie przymulało drogę na 50km/h i się wkur***tego zdenerwuję i zacznę nadrabiać zaległości :D)

W miarę też wiecie jak znajdę pracę w swojej branży za te "x" lat to może i do dojazdów do pracy - ale to daleka przyszłość.

Także daje Wam wolną rękę piszcie jak najwięcej najlepiej jeżeli sami posiadacie którykolwiek z wyżej wymienionych to tym bardziej żądam epopei. Im więcej będę wiedział tym słuszniej podejmę decyzję :D[/code]
Avatar użytkownika
seweryn2422
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24/6/2014, 21:00
Lokalizacja: Nowy Żmigród


Postprzez jaroaro » 1/7/2014, 19:51

Napisz ile masz hajsu, bo to przyda się przy wyborze. Btw powaliło mnie jak napisałeś, że lubisz przycisnąć a niżej że jeździsz 50ccm. Wiem że w pierdziawkach gaz może działać 0-1, ale nie nakręcaj się na taka jazdę większymi motocyklami. Technika jest ważniejsza niż odkręcanie na prostej. Co do cbr 500 i kawy 300 to stosunkowo nowe motocykle. Moc obu motocykli podobna ale moment honda ma większy więc pewnie nie będzie trzeba tak kręcić. Tylko jeżeli piszesz o tych motocyklach to musisz mieć pewnie powyżej 16/17k odłożone.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy


Postprzez seweryn2422 » 1/7/2014, 20:49

Wiesz lubię przycisnąć to znaczy mam A1 i kilka razy jeździłem moto kumpli ale samemu nie mam 125 tylko odblokowane 50cc - sytuacja prywatna zmusiła mnie do wydania zaoszczędzonych pieniędzy zamiast na moto to na inny cel więc wiesz jak to wyszło a tak to jak żyłuję to leci 85/90 ale przecież nie będę żyłował sprzętu żeby jeździć tak jak inni jeżdżą na najniższych obrotach :)

Co do hajsu.
Za rok jadÄ™ na zbiory
Za 1,5 roku również jadÄ™ na zbiory myÅ›lÄ™ uskÅ‚adać okoÅ‚o 2500€ co dzisiaj daÅ‚o by mi 10'000 zÅ‚ czyli Aprilia RS125 - a może 250? ^^ albo NSR 125 - w ostatecznoÅ›ci 125 4T ale wolaÅ‚bym dÅ‚użej zbierać niż siÄ™ mÄ™czyć z tym :/

Apke RS 125 można dorwać za 3000zł na pewno do gruntownego remontu więc doliczyć trzeba (tylko ile?) mam nadzieję się zmieścić w granicach do 5000zł za wyremontowaną apkę bo wtedy miałbym jeszcze sporo kasy na paliwo :D jak by mi wystarczyła to bym sobie ją remontował pewnie aż nie uzbieram na coś lepszego (czyli pewnie aż nie kupię moto na kat. A czyli CBR1000RR Fireblade albo R1 te mi się podobają najbardziej :D lubię jeszcze nekedy ale super sporty o wiele bardziej :D - wzrokowcem jestem nie śmiać się! :D)
Aprilia Gulliver 50
Avatar użytkownika
seweryn2422
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24/6/2014, 21:00
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Postprzez gumis » 1/7/2014, 21:35

Chłopie masz super dalekie plany. Co będzie za rok albo dwa...jak dla mnie ten temat to strata czasu.

Lepiej wrócić do niego jak już będziesz miał te pieniądze.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez seweryn2422 » 1/7/2014, 21:42

Tak, tak... Ale wolę wiedzieć na co się nastawiać gdzie szukać info na temat żeby przeanalizować wybór a nie jak większość jest kasa pisze "HONDA" to kupuje... Chyba lepiej wiedzieć co wybrać żeby mieć cel jakiś odnośnik do którego chcę dążyć... :) Potem będę mógł stwierdzić czy dany motocykl gdy pojadę oglądać wymaga małego a może dużego wkładu, czy coś można zrobić żeby go skutecznie naprawić. Sory kolego ale jeżeli zajdzie taka potrzeba to owszem założę nowy temat za rok albo dwa ale dziś jest dzisiaj. Gwarantuje Ci, że jeżeli nic się z tego tematu nie dowiem to poproszę moderatora o usunięcie. Może akurat jutro ktoś będzie się borykał z takim samym problemem ale na okres tygodnia a nie roku - może akurat ktoś mu pomoże gdy spoglądnie na ten temat. Nie neguj - jeżeli umiesz mi pomóc to pomóż jeżeli nie umiesz to szerokości i przyczepności :)
Aprilia Gulliver 50
Avatar użytkownika
seweryn2422
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24/6/2014, 21:00
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Postprzez jaroaro » 1/7/2014, 21:46

Kurcze, czytając o cbr 500 i kawie 300 byłem nastawiony że 15 masz od ręki, a tutaj widzę że kasy brak. Jak będzie kasa będzie rozmowa bo tak to i ja mogę mówić że chcę s1000r. Chociaż masz szansę że za dwa lata za te 10k dasz radę kupić wyżej wymienione motocykle ; )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Black-Ghost » 3/7/2014, 22:48

Wróć z tematem jak będziesz mieć gotówkę na moto :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê