Zobacz wÄ…tek - Kawasaki er6 czy Yamaha xj6?
NAS Analytics TAG

Kawasaki er6 czy Yamaha xj6?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Fugu » 4/7/2014, 07:45

andy7 napisał(a):Fugu, przede wszystkim nie pisz mi bzdury bo sam sobie tego stwierdzenia o Motopresse Stuttgart nie wyssalem, tylko przeczytalem.


Nie pisze bzdur, tylko podaje linki na konkretne testy z niemieckiej prasy, na ktora ty sie powolywales. Do tej pory ty nie potrafiles niczym konkretnym poprzec twojej wypowiedzi.

PS. Skoro nawet ten sam zestaw moto wypada w testach roznych magazynow roznie, to znaczy ze motocykle sa bardzo podobne i wygrywaja subjektywne upodobania testujacych.

baccari18 napisał(a):Jak niby 650 moze palic 4 L, jak 125 2T pala po 6 L .A mi 250 . prawie tyle pali co w tych danych jest o er6n .


Normalnie - tyle pali. Wersja w owiece ciut mniej niz naga. Powyzej masz linki na statystyki uzytkownikow a nie na opowiesci przy piwie - sprawdz sobie ile srednio pali to co ty masz.

Z punktu widzenia fizyki: przy tej samej predkosci, tym samym CW i masie pojazdu potrzebujesz ta sama ilosc energii. To ile zlopie moto zalezy tylko od tego, jak efektywnie paliwo zmieniane jest na energie. Dlatego 125 z kiepska efektywnoscia bedzie zarla wiecej niz nowoczesna 650.

Wieksze zapotrzebowanie moto z wieksza pojemnoscia wynika z wiekszej masy, gorszego CW i wiekszych srednich predkosci (predkosc wchodzi z trzecia potego do zapotrzebowania mocy).
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez jasnoksieznik » 4/7/2014, 08:05

Mialem swego czasu podobny problem z wyborem motocykla, zarowno ER-6, jaki i XJ-6 sie przewinely przez moj topic:
viewtopic.php?t=86779 (mniej wiecej od 30. postu sie zrobi ciekawie)
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Black-Ghost » 4/7/2014, 10:20

Testy testami, fajnie jest poczytać opinie dziennikarzy testujących te motocykle na całym świecie ale ich opinia też nie jest żadnym wyznacznikiem bo preferencje każdy z nas ma inne.. Więc prosze wrócić do rozmowy gdzie poprzecie opinie własnym zdaniem (po odbytej przejażdżce czy choćby pomacaniem po lusterku w salonie) !
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Roslina » 11/7/2014, 07:30

A jaki rocznik?

Dwa cylindry beda wydawac sie ciekawsze podczas jazdy od liniowosci w oddawaniu mocy xj6tki,ale to Twoj kolega musi ocenic przejezdzajac sie jednym i drugim.

Wydaje mnie sie ze Yamaha jest ciut lepiej wykonana. Chodzi mnie o jakosc zastosowanych materialow. Czas chyba bedzie na nie mniej wplywal nic w blyszczacej kawie ktora wedlug mnie jest ladniejsza.
A ogolnie pojsc przejechac sie pomacac, podotykac. To jak z babami. Mozesz miec super dupeczke na ktorej kazdy bedzie zrenice wieszac ale w lozku lepiej miec lalke dmuchana,mozesz miec super dziewczyne z jajem ale brzydka, lecz inteligentna ze nie wstyd wsrod ludzi sie pokazac, albo taka co wie jak sie pier...olic niemilosiernie. Wazne by kazda z nich pokochac i za wady i zalety.Wybrac sercem.
XJ6 jest z tych dziewczyn najbardziej uniwersalna.
Avatar użytkownika
Roslina
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/7/2014, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 11/7/2014, 08:01

Roslina napisał(a):Dwa cylindry beda wydawac sie ciekawsze podczas jazdy od liniowosci w oddawaniu mocy xj6tki.


BTW: ER-6 ma podwojna przepustnice (druga jest sterowana elektronicznie), Kawasaki zadbalo o to, zeby moc oddawana byla BARDZO liniowo. Ten motocykl nie zaskakuje - w zadnym zakresie obrotow. Na pewno jest to duzy plus dla poczatkujacego motocyklisty.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê