Zobacz wątek - Pierwszy 'poważny' sprzęt za 5-6 tys. na codzień
NAS Analytics TAG

Pierwszy 'poważny' sprzęt za 5-6 tys. na codzień

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy 'poważny' sprzęt za 5-6 tys. na codzień

Postprzez LordKevin » 27/6/2014, 22:13

Witam wszystkich!

Planuję kupno motocykla na przyszły sezon, lecz już teraz powolutku zaczynam się nad tym zastanawiać. Ma on służyć do codziennej jazdy (zakupy, praca itp.) oraz w niedziele do 'mikroturystyki' po okolicy. Parę lat temu dojeżdżałem do szkoły skuterem, później przez ok. 2 lata miałem do dyspozycji Yamahę DT125 przerobioną na crossa do katowania po polach. Jakiś czas temu kupiłem też motorower kultowej marki Romet, gdzie z 'trupka' udało mi się zrobić jeżdżący sprzęt (włącznie z kapitalnym remontem silnika - pewnie dla wielu to nic prostszego, ale osobę, którą z wykształcenia jest informatykiem, bardzo to cieszy:P ), tak więc mam też jakąś podstawową wiedzę z zakresu mechaniki oraz dostęp do narzędzi. W związku z tym przydał by się sprzęt, gdzie większość awarii czy wymianę części eksploatacyjnych, olejów etc. da się ogarnąć we własnym garażu. Ojciec ma K750 z wózkiem bocznym, którym to lubię od czasu do czasu się 'kulnąć', ale to już inna bajka... :) Mieszkam obok miasta 25 tys., więc nie jest mi potrzebny 'przeciskacz', bo korków wielkich nie ma - w większości będzie użytkowany na drogach lokalnych pomiędzy wioskami/małymi miejscowościami. Jazda głównie bez plecaczka, tory wyścigowe będę omijał. Fajne byłoby coś z możliwością wyboru polnej ścieżki jako trasy, choć nie jest to konieczny warunek, bo sam nie wiem, czy da się coś takiego znaleźć w tej cenie (ok. 5-5,5 tys., ostatecznie max. 6 tys. - oczywiście na sam motocykl). Przebieg roczny - nieprzewidziany, ale zakładam, że jeśli uda mi się przebić 3 tys. km to będzie sporo :) Co do budżetu przewidzianego na eksploatację...ujmę to tak - im mniej, tym lepiej. Może odbyć się to kosztem osiągów, bo nie jest to dla mnie priorytet - byle można było jechać 100km/h bez przeciążania silnika i jako tako sprawnie wyprzedzać ;) Spalanie najlepiej do ok. 5,5l w jeździe mieszanej, fajnym rozwiązaniem byłby też kardan i wtrysk - ale te własności nie są konieczne (ale bardzo mile widziane). Podobają mi się nakedy i duże enduro (w stylu AfricaTwin). Jak na razie podpasował mi GS 500, w enduro - przyznam szczerze - nie zagłębiałem się, bo jednak chyba skłaniam się bardziej ku pierwszej opcji, czyli coś na asfalt. Może jakiś 'chopper' bądź coś podobnego...?

To z grubsza tyle. Mogę dodać, że mam kat. A, 21 lat i 180cm/62kg. Liczę na Wasze podpowiedzi :)

Pozdrawiam!
LordKevin
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/11/2012, 15:47


Postprzez qwerty01 » 5/7/2014, 11:15

Myślisz że komuś chce się czytać takie długie wywody?

about49590.html
qwerty01
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8/10/2013, 10:53




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê