Zobacz wÄ…tek - Kawasaki ER-5 Co to za nalot na silniku?
NAS Analytics TAG

Kawasaki ER-5 Co to za nalot na silniku?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Kawasaki ER-5 Co to za nalot na silniku?

Postprzez iwaszek12 » 6/6/2013, 22:23

Witam. Posiadam niecałe 4 tys na pierwsze moto i wybrałem er5. Mam 2 oferty nad którymi sie waham:

http://otomoto.pl/kawasaki-er-er5-er500-zarejestrowany-1999-M3669116.html (otwórz link)
W tym ogłoszeniu przeraża mnie ten czarny nalot na silniku i pomalowany tłumik. Czy to może być efektem przegrzania silnika?

http://tablica.pl/oferta/kawasaki-er5-CID5-ID2Zvu7.html (otwórz link)
W tym ogłoszeniu silnik wygląda dużo lepiej natomiast brak oryginalnej lampy i licznika. Chociaż cena jest niska więc moża by było później dokupić jakiś używany?

Który wybrać?
iwaszek12
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/6/2013, 22:17


Postprzez Trax » 6/6/2013, 22:34

patrzysz na sprzęt z 99 roku i masz pretensje o "nalot na silniku" ? O_o a ten 2 to od razu sobie odpuść takiej kwadratowej opony to dawno nie widziałem moto ostro zmeczone

btw to że silnik się błyszczy nie znaczy ze jest w lepszym stanie
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez Invi » 7/6/2013, 06:33

Trax napisał(a):a ten 2 to od razu sobie odpuść takiej kwadratowej opony to dawno nie widziałem moto ostro zmeczone


Ale stopień zmęczenie wnosisz na podstawie stopnia kwadratowości opony? :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Corr » 7/6/2013, 12:51

To nie jest nalot tylko odchodzÄ…cy lakier od silnika, w starszych er5 normalna sprawa.

Używane zegary to ponad tysiąc złotych bo w erkach niszczą się nawet przy małych szlifach.

Ten drugi egzemplarz był używany do stuntu? ma jakiś dziwny gmol pod tylną lampą. :lol:

Za niecałe 4 tyś chyba łatwiej będzie znaleźć gs500, które są trochę tańsze od er5 na rynku wtórnym.
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez Trax » 10/6/2013, 20:29

Invi napisał(a):
Trax napisał(a):a ten 2 to od razu sobie odpuść takiej kwadratowej opony to dawno nie widziałem moto ostro zmeczone


Ale stopień zmęczenie wnosisz na podstawie stopnia kwadratowości opony? :twisted:


można domniemać iż ktoś kto jeździ na takiej gumie lubi sobie przydzidować na prostej albo spalić kapcia i co więcej raczej ma stan techniczny moto głęboko w poważaniu jeżeli na takiej oponie jeździ :D Co prawda wnioski dość dalekosiężne ale dla mnie taka opona to bardzo bardzo duży znak ostrzegawczy :)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez fasoliusz » 10/6/2013, 21:36

Moim zdaniem można bez problemów złapać ER'ke za 4000. Ja kupiłem swoją za 4150 i jest w bardzo dobrym stanie. 1998 rok i to bez "nalotu" na silniku, jednak lekko bak wgnieciony itp. (normalne ślady użytkowania) W dodatku ma blokadę na 25kW, co może podnieść cenę, ze względu na to , że jest możliwość jazdy na A2.
Nie napalaj się na pierwszy lepszy model tylko szukaj cierpliwie tego idealnego, ja poszukiwałem 4 miesiące i znalazłem zadowalający:)
Ja bym osobiście ominął te dwa egzemplarze, jakoś jak tak patrze to odstraszają.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê