Zobacz wÄ…tek - pomoc przy wyborze - HYOSUNG GT 650
 
NAS Analytics TAG

pomoc przy wyborze - HYOSUNG GT 650

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

pomoc przy wyborze - HYOSUNG GT 650

Postprzez maciek_yzf » 2/2/2013, 20:05

szanowne panie, szanowni panowie.
prośba wielka z mej strony:
kolega stoi przed dylematem zakupu upragnionego pierwszego moto.
budżet lichy, a potrzeba posiadania motocykla ogromna (chyba każdy z nas to zna).
upatrzyl sobie hyosunga gt 650 comet (naked)., rocznik 2004.
i tutaj pytanie do Was - czy sprzęt warty uwagi? jaki sa jego wady/zalety. jak wygląda serwis, czy części są dostępne, czy ogarnie v-kę jako pierwsze moto.
sztuka którą upatrzył kosztuje śmiesznie mało, jednak ma do wymiany łozyska na wale.
sprzedający to człowiek uczciwy i powiedział co jest nie tak ze sprzętem, dał także namiary na serwis który to zrobi.
czy warto? kolega to kawał kloca, 185cm wzrostu, ok 100kg wagi. moto ma mu służyć do rozkrecenia sie na 2 kółkach i do weekendowych wypadow za miasto, oraz w miare pogody jako daily bike.
co sadzicie? bardzo prosze o opinie na temat tego konkretnego modelu.
pozdrawiam
maciek
ps. wiosna już idzie:)
maciek_yzf
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/12/2008, 12:05
Lokalizacja: bielsko-biała


Postprzez regis440 » 2/2/2013, 21:42

to sa dosc dobre motocykle jak za te pieniadze, niestety wiekszosc hyosungow jest bardzo niedoinwestowana i doprowadzenie go do przyzwoitego stanu (regulacje, wymiana opon, lancucha, zebatek, klockow hamulcowych, plynow itp) to jest na starcie polowa wartosci motocykla

czesci mozna kupic u importera, moze byc potrzeba troche poczekac az je sprowadza, ale sa dostepne , ciezko jest z uzywanymi czesciami ,

to nie jest prawda ze gt650 jest kopia SV650 , praktycznie wszystkie czesci sa inne i malo co pasuje, silnik jest inny (np inna srednica i skok tloka)

jezeli sa do wymiany lozyska na wale (sadze ze chodzi o zatarte albo obrocone panewki) to jest to droga impreza, nowe panewki, szlif walu, robocizna

jezeli sam nie bedziesz tego robic to pewnie naprawa bedzie drozsza od ceny jaka zaplacisz za motocykl, lepiej szukac drugiego silnika
regis440
Świeżak
 
Posty: 220
Dołączył(a): 9/9/2010, 14:22


Postprzez maciek_yzf » 2/2/2013, 21:57

witaj. serdecznie dziekuje za odpowiedź.
nie wiem czy chodzi o panewki (moto nie wali, silnik dobrze pali).
mechanikiem nie jestem, tłumaczenie sprzedającego było takie, że jakiś koszyk podtrzymujący łożysko bądź tez kulki w łożysku (nie wiem dokładnie o co chodzi) rozsypał sie i wystarczy to wymienić (zdeklarowany koszt to 1000pln).
czy to prawda - ciężko mi powiedzieć, kwestia rozebrania i pełnej diagnozy.
ogolnie sprzęt jest zadbany, nie nosy śladów mocnych gleb czy spawania z 2 fordów fiesta, piekarnika i przystanku autobusowego.
kolega sie przypalił, ja nie jestem w temacie "hyosung" więc - na jego prośbę - pytam.
maciek_yzf
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/12/2008, 12:05
Lokalizacja: bielsko-biała

Postprzez gabaryt » 5/2/2013, 22:21

senekkorzenna, to w moim imieniu maciek_yzf założył tego posta...
a jest wg Ciebie sens rozkminiać temat ze sprzedającym, jeśli zaznacza, że do wymiany są łożyska w silniku? czy raczej odpuścić temat? na innych forach straszą panewkami i dość sporymi kosztami reanimacji takiego silnika więc obawa jest niemała...
gabaryt
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20/3/2012, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tom740509 » 15/3/2013, 21:48

Wszystkie części dostaniesz w Romecie-Arkusie w ciągu 3-7 dni. Ceny nie zabijają i są korzystniejsze niż przy sprowadzaniu samemu zza granicy. Proponuję zalogowanie się na największe polskie forum użytkowników Hyo. Zamawiając z forum możesz liczyć na zniżkę.
http://www.banici.pll

Pozdrowienia
http://www.youtube.com/user/modificatio ... &flow=grid
tom740509
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14/12/2009, 14:05



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê