Zobacz wÄ…tek - Suzuki GS500 vs Kawasaki GPZ
NAS Analytics TAG

Suzuki GS500 vs Kawasaki GPZ

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki GS500 vs Kawasaki GPZ

Postprzez Screamer » 31/1/2013, 12:20

Witam. Planuje zakup motocykla i mam do wyboru dwa motocykle, które są na sprzedaż w mojej okolicy z tym, że jeden jest sprowadzony a drugi zarejestrowany i jeżdżony w PL.
Sprowadzony motocykl to GS500 z '91r. Został on sprowadzony z Niemiec, jeździła nim kobieta, jest jeszcze zablokowany. Technicznie, niby wszystko bardzo dobrym stanie, ma wgniecenie na baku i to trzeba by było pomalować.
Drugi motocykl to GPZ500 z '93r. O tym motocyklu wiem więcej, gdyż sprzedaje go osoba z forum, na którym jestem zarejestrowany i jeździła nim głównie do pracy i na jakieś niewielkie trasy do 200km. Przy 47 tys. miał wymieniany napęd, założony jest DID, rok temu wymieniane był szczotki na rozruszniku, ostatni serwis rozrządu był przeprowadzany w 2011 i było z nim wtedy wszystko ok, teraz nie sprawdzał, ale nie słychać go po nagrzaniu. Osoba ta posiada go 2 lata, nakręcił prawie 10 000km i bez żadnych awarii. Do regulacji są gaźniki i zawory, jednak nie jest to pilna sprawa, oraz na następny sezon pasowałoby wymienić opony.
Sporo pisałem z tym gościem i wygląda na to, że wszystko jest sprawne, również magneto było zalane jakimś specjalnym klejem i wszystko zostało obrobione na tokarce, na jednym magnesie było małe pęknięcie to zakleił to żywicą, nawinął od tamtej pory ok. 5tys. i wszystko jest niby ok., ale tak się zastanawiam czy tak można kleić magnesy..
Który motocykl polecilibyście bardziej ? Niedaleko mnie jest autoryzowany serwis Kawasaki, więc z dostępem do częsci chyba nie byłoby problemu, tylko powiedzcie mi jak w takim razie wyglądają koszta takich części w porównaniu go GS'a
Cena za kawasaki 2 600
Suzuki 3100
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05


Postprzez madcap » 31/1/2013, 14:39

w takiej sytuacji nawet nie ma co roztrząsać, skoro znasz źródło.
weź tą GPZ-ke
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Lisuu » 31/1/2013, 14:52

Lepiej kupować motocykl z pewnego źródla i ze znaną historią.
Lisuu
Lisuu
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/8/2012, 09:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mati22252 » 31/1/2013, 16:16

Lepiej GPZ nie dość, że znana historia to jeszcze rejestracja GSa dojdzie blisko 1000zł i do tego jeszcze serwis będzie większy bo nic o tym nie wiesz i rozblokowanie.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez Screamer » 31/1/2013, 18:10

Tak mi się wydawało, że GPZ będzie lepszym wyborem ;)
W takim razie poczekam, aż się ociepli i pojadę za oględziny GPZ :D
Dzięki za pomoc ;]
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê