Zobacz wątek - Które moto wybrać?
NAS Analytics TAG

Które moto wybrać?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Które moto wybrać?

Postprzez bboymojen » 20/1/2013, 20:39

Witam, mam na oku dwa moto o tym samym silniku itd tylko jedno jest w wersji enduro a drugie SM. I nie wiem które wziąć. wiem ze mozna sb mieć 2 komplety kół i zmieniać. ale moze bd sensowne rozwiazanie bez tego. lubie jeździć po lasach jakiś błotach czasem, polach łąkach itd. ale też czasem bym sb w lato poleciał nad jeziorko albo gdzieś tak ogólnie, i większość tej drogi to szosa. jak do enduro założe opone enduro nie kostke. to bd git. ale w terenie nie wycisne tyle co na kostce. a kostka na asfalcie zaraz zejdzie. a na sm bym śmigał po drogach bez zmartwień o opony, ale w terenie to najwyżej łąki polne drohi i koniec. i nie poszaleje za bardzo. Prosze o pomoc. może ktoś mi jakos doradzi. albo poda jakiś sensowny kompromis w tej sprawie :D że np zrezygnuje z jakiejś tam zabawy a wtedy któreś moto bd lepsze. czekam na odp ;)
bboymojen
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 30/3/2012, 22:48


Postprzez aespeo » 20/1/2013, 20:54

Generalnie majac dwa komplety kół, jedne sm drugie enduro nie bedziesz mial problemow ze zmianą. Tylko ze na kostce po asfalcie jakos sobie poradzisz a na oponach sm w ostrym terenie bedzie ciezko. Juz na samej trawie bedziesz sie slizgal nie wspominajac o zakretach.
Pozostaje tez kwestia tarcz hamulcowych, zaciskow i zawieszenia ale to juz zalezy od konkretnego modelu i kół
BMW F650
aespeo
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 13/8/2012, 12:43
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez stareRadio » 20/1/2013, 20:57

masz 3 wyjścia :
1- kup oba moto
2- kup komplet gum na opony kostke/szosa
3- kup gumy typu michelin anakee
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez bboymojen » 20/1/2013, 21:14

no dobra a jak kupie np sm, ale to tylko przykład. i założe kało enduro. ile bd kosztowały? i co z licznikiem? całkiem zle bd pokazywał. ale to to juz tam.. w lesie na co mi licznik :D więc ile takie kółka by kosztowały? bo rozumiem że tarcze razem z kołami muszą być :D
bboymojen
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 30/3/2012, 22:48

Postprzez henio12323 » 20/1/2013, 21:20

pytałeś juz o to chyba ;) kup to co ci sie podoba, ew kup enduro i dokup sobie koła supermoto. przełozenie to 30 minut roboty, majac enduro z szosowymi oponkami ani nie polatasz w terenie ani typowo jako supermoto. albo rybki albo kawarium ;D ew akwarium z róznymi rybkami xd ( czyli enduro plus drugie kółka )
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez bboymojen » 21/1/2013, 19:57

jeszcze o to nie pytałem kolego :D ok, dzięki za pomoc. na wiosne będe czegoś sb szukał ;)
bboymojen
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 30/3/2012, 22:48



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê