Zobacz wątek - Motocykl na codzień max 8000 pln
NAS Analytics TAG

Motocykl na codzień max 8000 pln

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez SkoQ » 10/1/2013, 10:23

Betonowy garaż, reszta to tylko spowalniacze. Ale są moto o które bać się nie trzeba ;)
I mam małe sprostowanie do hamulców w ER-5, one nie są słabe, ich tam poprostu nie ma, zamiast hamulców zamontowano spowalniacze ;)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Corr » 10/1/2013, 11:12

Wystarczy wymienić przewód hamulcowy(który najczęściej jest w moto od nowości czyli około 15 lat..) na oplot, do tego dobre klocki i nie ma tragedii. Oczywiście to nie jest sportowy motocykl ale do normalnej, cywilnej jazdy sprawne hamulce w er 5 w zupełności wystarczają. Sam to przerabiałem, po zakupie nie było możliwości zablokowania przedniego koła, po małym remoncie dozowalność i siła się zdecydowanie poprawiły, mocniejszego hebla i tak nie wykorzystasz bo brakuje trakcji.

W miejscu pracy ciężko o własny garaż :P wszelkie łańcuchy czy blokady na tarczę hamulcową(najlepiej z alarmem) mogą zniechęcić potencjalnego złodzieja więc raczej warto.

Co wybierzesz na pierwsze moto nie ma tak dużego znaczenia, dopiero potem będziesz wiedział czego chcesz konkretnie. Bierz cokolwiek z polecanych powyżej i będziesz zadowolony ;)
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46


Postprzez Glenroy » 10/1/2013, 16:00

coshuu napisał(a):ja bardzo lubie moje kredki dlatego wolałbym ich nie pogubić
jak się ma svka 650 do kawy er5 albo gpz500 ? tzn Glenroy napisałeś że svka ma dobre hamulce z tego co wyczytałem to w er5 jest najsłabszy punkt.... jak się w tej klasyfikacji ma gpz?
orientacyjnie ile svka pali? i jaka jest pozycja za kierownicÄ…?


Co do pozycji, na nakedach typu GS500, ER-5, czy SV650N siedzisz sobie wygodnie w bardziej wyprostowanej pozycji, GPZ500 i SV650S mają już pozycję "na sporta" i w mieście czy dłuższych trasach potrafią się odezwać nadgarstki ;).
Co do hamulców, SV ma chyba jedne z lepszych w klasie, ogólnie bardzo dopracowany moto. ER-5 jeździłem jakieś 3-miesiące i poszło dalej, na wiosnę chcę właśnie SV-kę, co do hebli ER-ki, hmmm, jedna mała tarcza z przodu to trochę mało jednak, z tyłu masz bęben który, jak to bęben, jest trochę trudny do wyczucia i szczerze powiedziawszy, w sytuacji w której trzeba się zatrzymać dość gwałtownie, wolał bym coś zdecydowanie agresywniejszego w działaniu, robiłem oblot na Bandicie, ZR-7 i właśnie SV którego hamulce to na prawdę klasa, z resztą podobnie jak silnik, zarówno jeżeli chodzi o osiągi jak i brzmienie, chociaż z tymi osiągami trochę podniósł mi ciśnienie jak się do niego przymierzałem :P
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez coshuu » 10/1/2013, 23:10

eh dziś rozpocząłem kursik :) jak ogarne teorie i pojezdze na kilku maszynach to bede wiedział czego potrzebuje. Dziękuje wszystkim za cenne info :) mam nadzieje ze innym przyda się ten temat.

ps. instruktor odradza svke jako pierwsze moto, mówiąc że blokowanie tylnego koła przez silnik w układzie V przysparza wiele problemów
...Bóg Mnie Wybrał...
coshuu
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 14/12/2012, 16:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez skidmarks » 11/1/2013, 01:28

Nie wyolbrzymiałbym tego problemu przy SV 650 . Musiałoby być ślisko albo kapeć tylny słaby. Przeciez przed rondem jak zrzucisz niechcacy o bieg za dużo, puscisz sprzegło to też zablokujesz koło. Nie trzeba tu V2 ;) Fakt w tym że jak sie nei ma doswiadczenai to lepiej na mniejszym i liniowym zacząć.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości




na górê
cron