Zobacz wÄ…tek - Co na drugi(?) motocykl?
NAS Analytics TAG

Co na drugi(?) motocykl?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Co na drugi(?) motocykl?

Postprzez levan94 » 28/12/2012, 14:28

- Jakie masz doświadczenie: 6000km Ogarem 200 :), 4000 Yamahą TZR125 Belgarda
- Wiek, waga, wzrost: 19 lat (prawie), 85 kg, 192 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla: jazda na co dzień do pracy i szkoły, oprócz tego raczej rekreacyjnie, czasem z pleczczkiem, nie w grupie
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? Na ile pogoda i stan portfela pozwolą :)
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?: na motocykl 5-6k max, Kompletny ubiór (kurtka, rękawice, spodnie, buty, kask) już posiadam
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Ile będzie potrzeba, aczkolwiek nie chciałbym żeby motocykl był awaryjny.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?:
Yamaha FZR 600R "kocie oczy"
Yamaha FZR 1000 (spalanie mnie ostudziło)
Suzuki GSX-R 600/750 (również SRAD)

Mam zamiar zakupić motocykl dopiero pod koniec wakacji albo nawet po wakacjach, ale jeszcze przed zimą, żebym zdążył zauważyć co trzeba przy nim naprawić żeby wyjechać bez zmartwień na wiosnę. Poradzicie mi coś?
Avatar użytkownika
levan94
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/8/2012, 08:37
Lokalizacja: Cz-wa


Postprzez CiastuÅ› <3 » 28/12/2012, 16:05

Czy Ty uważasz, że 10 000 km przygotowało Cię do jazdy sportową 600/750'tką?! W sumie to 4 000 km, bo Ogarem to pewnie nie poszalałeś za bardzo, choć każdy ma inny system w głowie, więc jak kto woli. Osobiście uważam, że powinieneś przystopować, albo zmniejszyć pojemność, bo jeśli nie masz dużo rozsądku, to ten motor może Cię zabić. Ja wiem, że ty byś wolał satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na temat, któregoś z tych motocykli, ale mówię, co na ten temat myślę. No i kolejna sprawa- budżet. Ciężko Ci będzie trafić dobry egzemplarz za 5-6k :/ (ciągle mam na myśli GSX-R). Chociaż już dozbieraj do dobrego moto, przez te miesiące, żeby nie być rozczarowanym. Skoro się uparłeś, to nie mam prawa Ci czegoś zakazywać, ale pomyśl, czy rozsądnie będzie kupić sportową 6 (bo 750 to już...) po 4kkm zrobionych na małym ścigu.
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI


Postprzez Kaai » 28/12/2012, 16:15

masz jeszcze pół roku czasu, a za te pieniądze obawiam się, że możesz nie trafić nic sensownego.
prawko oczywiście masz?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez levan94 » 28/12/2012, 16:43

Z waszych odpowiedzi jak narazie wnioskuję, że macie mnie za konkretnego debila, prawko oczywiście posiadam, zdaję sobie sprawę, że 4k km na 125 nie przygotowało mnie w pełni na sportową sześćsetkę, ale: myślełem głównie nad FZR600, jak wiadomo nie jest to nowy sprzęt, zdaję sobie sprawę że w tej cenie może nie być w super stanie, liczę się z tym, oprócz tego napewno trochę koni już zdechło w tych egzemplarzach. Poza tym moja TZRa ma 36 koni (GS którego zazwyczaj polecają na 1wszy ma 45). Nie mam również sieczki w głowie i nie zamierzam ciągle zapi***lać. Byłbym zapomniał, założyłem ten temat nie po to żeby mi ktoś te sprzęty wybił z głowy albo mnie do nich bardziej przekonał, chcaiłem poznać również (a nawet w szczególności) wasze inne propozycje.
Avatar użytkownika
levan94
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/8/2012, 08:37
Lokalizacja: Cz-wa

Postprzez Invi » 28/12/2012, 17:07

Za 6k rozglądałbym się za SRADem 600, i bardzo uważał żeby nie trafić na złoma.



Już nie przeżywajcie, Pojeździł na 2T 125, i pisze że pojeździ jeszcze jeden sezon zanim kupi.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Kaai » 28/12/2012, 17:35

ja nigdzie nie napisałem, że nie ma brać. tylko, że ma pół roku = niech dozbiera, bvo za 6k możesz minę kupić, a cbr fki nie szukałeś? za mało sportowy?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Invi » 28/12/2012, 17:43

Więc widocznie mój post nie był do ciebie ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez levan94 » 28/12/2012, 17:48

6k będę miał jak już zarobię we wakacje, nad cbr myślałem ale nie podobają mi się modele z roczników które mieściły by się w tej kwocie
Avatar użytkownika
levan94
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/8/2012, 08:37
Lokalizacja: Cz-wa

Postprzez Kaai » 28/12/2012, 18:20

levan94 napisał(a):6k będę miał jak już zarobię we wakacje, nad cbr myślałem ale nie podobają mi się modele z roczników które mieściły by się w tej kwocie


bo ja wiem, mi sie moja podoba;p kierunki i lusterka zmienione, bo stockowe do mnie nie przemawiają. ale to też zależy jakie malowanie. kumpel kupił za 6k z 96 bodajże, ale w biało-czerwonym~ i wygląda tak se ;/
Obrazek

//do mnie akurat srad nie przemawia, ten tył takie jajco, ale kto co lubi. fakt jest taki, że w twojej kwocie fka jest do wyrwania.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez CiastuÅ› <3 » 28/12/2012, 18:50

Ja również nie miałem złych zamiarów, przepraszam, że tak mnie zrozumiałeś. Liczę, że nie będziesz z początku odkręcał i to wystarczy, aby nauczyć się szacunku do motocykla. Nie znam się tak na sportowych motocyklach jak koledzy wyżej, ale myślę, że z respektem do "przyjaciela" jest tak samo jak w Offroadzie. Musisz poznać go powoli, na każdej pogodzie, na każdej prędkości, aby potem wiedzieć jak się zachowywać. Ale to wszystko co napisałem, na pewno doskonale wiesz, więc to takie "pierdu pierdu będzie wiosna" :D Musisz się liczyć z tym, że ciężko teraz będzie dorwać (po wakacjach również) w takiej kwocie igiełkę. SRAD też jest dobrym pomysłem, na pewno znajdziesz coś w tej kasie, tylko dobrze by było zabrać kogoś kto się na tym zna.

Ale, żeby nie było, że Ci odradzam, to wgl moto świetne, godne polecenia itp itd. Hehe. Myślę, że i tak weźmiesz to co Ci podoba, bo jak danej osobie spodoba się jakiś motocykl, to bardzo ciężko odradzić mu go. Ważne, żeby w środku było OK, a i tak z 125ccm na 6'tkę będziesz happy. Powodzenia.
Avatar użytkownika
CiastuÅ› <3
Świeżak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 5/11/2012, 19:31
Lokalizacja: EPI

Postprzez levan94 » 29/12/2012, 13:09

No cóż, dziękuję za odpowiedzi, zaczynam się zastanawiać również nad CBRką po zobaczeniu tej maszyny Kaai, mam nadzieję że po wakacjach trochę się rynek ruszy bo narazie to bardzo mało jakichkolwiek ofert.
Avatar użytkownika
levan94
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/8/2012, 08:37
Lokalizacja: Cz-wa

Postprzez Kaai » 29/12/2012, 13:25

no ja swojej w tym sezonie raczej sprzedawać nie będę:P
ale cbr imho fajna alternatywa. mała kasa, a moto tragiczne nie jest. 100kucy, 200kilo.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê