Zobacz wątek - Tani motocykl dla ciężkiej osoby
NAS Analytics TAG

Tani motocykl dla ciężkiej osoby

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Tani motocykl dla ciężkiej osoby

Postprzez Hippek » 19/12/2012, 19:31

Witam użytkowników portalu scigacz.pl

Założyłem ten temat, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania w internecie, dla tego też zwracam się z prośbą o pomoc do osób doświadczonych i obytych z motocyklami.

O motocyklu marzę już od ponad 7 lat, nareszcie pojawia się perspektywa spełnienia tego marzenia, w związku z czym szukam doradztwa w zakresie wyboru maszyny.

Jestem osobÄ… poczÄ…tkujÄ…cÄ… po kursie i egzaminie na prawo jazdy.
Mam 174cm wzrostu i aż 100kg wagi (planuję zejść do 85).
Od motocykla wymagam by był oszczędny w eksploatacji, rozpędzał się do 120/140 km/h bez nadmiernego męczenia silnika, był prosty w obsłudze i nie za mocny z uwagi na brak doświadczenia.
Motocykl służyłby mi głównie jako miejski środek transportu + wyjazdy do miasta rodzinnego (100km) i dla samej przyjemności.
Mój budżet to około 3500zł, max 4000zł.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to Suzuki GS 500e lub XJ600 wersja do 96r. (choć wersja po liftingowa dużo bardziej do mnie przemawia)
Zastanawiam się jedynie czy przy moich gabarytach nie będą to zbyt małe wymiarowo maszyny.
Nie biorę pod uwagę w tym temacie ubioru lecz kwestię samego motocykla. Część ubioru mam już skompletowaną, reszta na pewno do momentu zakupu motocykla zostanie uzupełniona, gdyż mam świadomość tego jak ważna jest to kwestia.
Skłaniam się raczej ku motocyklom sportowo-turystycznym/sportowym w przyszłości.

Z góry dziękuję za konstruktywne uwagi i porady oraz pozdrawiam.
Hippek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19/12/2012, 19:12


Postprzez kiforki4 » 19/12/2012, 20:12

na 500 wydaje mi sie ze masz za duza tężyzne fizyczna i moto bedzie to odczuwal, proponowalbym celowac w moze w akise 600 szosowo turystyczne z nieduza moca, zaraz fachowcy cos doradza
Avatar użytkownika
kiforki4
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3/7/2012, 15:56
Lokalizacja: Oranienburg


Postprzez Hippek » 19/12/2012, 20:35

Na pewno fajnie by było, aczkolwiek na początek nie potrzebuję nic super szybkiego, wystarczy, że rozpędzi się do dozwolonych przepisami prędkości i da możliwość nabyć umiejętności i pierwsze doświadczenie. Nie wiem jak będzie reagować zawieszenie na moją masę oraz czy gabarytowo motocykl nie będzie wyglądał pode mną jak zabawka. Z tego co się orientuję to zawieszenia są zwykle dostosowane do średniej wagi populacyjnej. Wszelkie uwagi pomogą mi bardziej sprecyzować wybór. Jestem również otwarty na sugestie co do innych modeli i marek. Jednak wiem, że w tym przedziale cenowym chyba te dwie maszyny najłatwiej nabyć w dobrym stanie.
Hippek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19/12/2012, 19:12

Postprzez blondynka96 » 19/12/2012, 20:39

A może GSXF 600? Tylko nie wiem czy w tym przedziale znajdzie sie cos dobrego.
Avatar użytkownika
blondynka96
Świeżak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1/11/2010, 16:31
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez suchy558 » 19/12/2012, 20:49

XJ600 nie jest wcale takim małym motocyklem, poza tym masz tylko 174cm, nie jesteś jakiś mega wielki (bez obrazy ;) ) różnica w prowadzeniu motocykla przy masie jeźdźca większej niż przewidział producent będzie dla Ciebie nieodczuwalna, motocykle są projektowane do jazdy we dwoje, czyli obciążenia większego niż Ty sam ważysz, nie może więc być mowy o jakiś problemach z jazdą (dobijanie zawieszenia, etc.). W sportowych moto ma to pewnie większe znaczenie, ale w użytkowych? żadnego

spokojnie bierz XJ600 i będziesz zadowolony ;)
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Gioconda » 19/12/2012, 23:10

GS500 jest bardzo małym motocyklem, więc może to dla niektórych dziwnie wyglądać. Ja osobiście jestem zdanie, że kij z tym co myślą o mnie inni, ważne, że mi się podoba ;) A XJ'ta jak na moje oko jest potężnym motocyklem, więc z tych modeli co podałeś jest ona bardzie trafnym wyborem. Prędkość maksymalna w Jadzi też nie jest jakaś oszołamiająca ( około 180km/h), więc moto idealnie powinno spełniać Twoje oczekiwania;P Może GPZ500? Motocykl bardziej nastawiony na sportową jazdę, ale też z rozsądną mocą jak na początek.
Avatar użytkownika
Gioconda
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12/12/2012, 12:17
Lokalizacja: Radom

Postprzez piotr_motoland » 20/12/2012, 08:50

Witam.Mam kolegę który zaczął przygodę z motocyklami w tym roku,jest slusznej budowy ciała i świetnie sobie poradził z banditem i cbf 600.Jak dla ciebie uważam że xj 600 będzie dobrym rozwiązaniem,wygodna pozycja ,dobre osiągi i na początek motocyl który pozwoli tobie w nauce jazdy.Możesz popszukać w enduro,honda dominator,kawasaki kle 500 itp.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez stareRadio » 20/12/2012, 11:17

piotr_motoland

słusznej rozumiem : posiada grubą warstwę ochronnego tłuszczu lub mięśnia.
Proponujesz enduro ale tam zazwyczaj siedzenia są wyższe niż standard.

Do autora: szukaj XJ
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Hippek » 20/12/2012, 19:14

Co do "słusznej budowy" to jest trochę tego i tego, ponad 70kg masy mięśniowej (mierzone) ale jest też nadmiar tkanki tłuszczowej nie mały ;)
Z tego co widzę wypowiedzi to wnioskuję, że GSa raczej odpuścić i skłaniać się ku xj 600.
Co do kwestii enduro to większość będzie dla mnie za wysoka a chciałbym mieć możliwość postawienia całej stopy na ziemii. Ponadto nie gustuję w tego typu motocyklach. Będę zdecydowanie poruszać się po szosie.
GPZ również rozważałem, jednak śledząc serwisy aukcyjne jest trudniej znaleźć na prawdę przyzwoity egzemplarz za 3500zł o bandicie, który bardzo mi się podoba (naked) już nie wspomnę.
Hippek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19/12/2012, 19:12

Postprzez RUTRA.RD » 21/12/2012, 09:06

e tam bierz gs500 nie masz 200cm i 140 kg wagi jak mój kumpel wiec się nie martw
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez power_bit » 21/12/2012, 13:33

Xj będzie idealna :)
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê