Zobacz wątek - Motocykl 16lat, na co dzień do 5000zł
NAS Analytics TAG

Motocykl 16lat, na co dzień do 5000zł

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl 16lat, na co dzień do 5000zł

Postprzez edriv » 5/10/2012, 22:03

Witam, nie długo chcę zakupić mój pierwszy motocykl. Jako iż jestem młodym człowiekiem to moje pieniądze są ograniczone a mianowicie uzbierałem 4500zł +/- dostanę od rodziców.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie):
JAWA 50- 20km

- Wiek, waga, wzrost: 16lat 77kg 186cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?: jazda na co dzień- szkoła, weekendowe latanie
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? jak najwięcej ale myślę że w 2000km się zmieszczę.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Mam 4500zł +/- Ciuchy, kask mam
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? jak najmniejszy
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.: sportowe, turystyki
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Moją uwagę przyciągnęły te modele:
2T Honda NSR 125 (ze względu na cene, dostp. części, niezawodność o której czytałem i bardzo dobrym osiągach co nie będzie mi utrudnieniem żeby kogoś raz na jakiś czas wyprzedzić)
4T Honda Varadero 125 XL (piękny dźwięk, z wyglądem już troche gorzej, polcał mi to kolega że bardzo wygodny motocykl)
2T Aprilia RS125 (podobna do NSR)


Mam też również pytania:
Kolega mi odradzał Yamahy YZF125 bo baaardzo nie wygodna (i tak tyle pieniedzy na nią nie uzbieram) ale tutaj pytanie do posiadaczy Aprilli lub NSR czy na prawde nie da rady na tym pojeździć? przyzwyczaić ?

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi
edriv
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/10/2012, 21:54


Postprzez leff » 5/10/2012, 22:15

2T <> niskie koszty eksploatacji
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez mysior » 5/10/2012, 22:20

W varadero masz komfort, no i nie wygląda ten motocykl na swoją klasę, tylko na coś o wiele wiekszego ( jak odpalisz, to juz troche słychać:)) w 2T się nie pakuj bo masz duże spalanie i duża awaryjność, chyba że lubisz zapierdzielać jak głupi, przy dźwiękach kosiarki:)
Avatar użytkownika
mysior
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 3/9/2012, 17:46
Lokalizacja: Nowogard

Postprzez edriv » 5/10/2012, 22:25

No mysior o prędkości mi kosmiczne nie chodzi bo pewnie powyżej 110km/h nie będę latał.
Najbardziej mi zależy na tym by jak trzeba to mieć to przyśpieszenie które pozwoli mi wyprzedzić jakiś samochód. Zawsze trochę tej mocy w rezerwie (bezpieczeństwo :) )

No co do 2t to czytalem ze duza awaryjnosc bardzo mnie to zniechęca ale też słyszałem opinie że np. przy 90km/h na Varadero nikogo już nie wyprzedzę bo wlecze się już wtedy jak żółw
edriv
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/10/2012, 21:54

Postprzez mysior » 5/10/2012, 22:34

no wiesz, zależy. jak jest zimny to fakt przy 90 nie ma szału, ale jak sie już rozgrzeje to jak jedziesz 90 to do 100-105 mozna pocisnąć. Zawsze można zredukowac, ale troche szkoda silnika jak masz 100km/h przy 12k obtorów:)

Co jedyne mogę się pochwalić to obładowany(na 2 tyg podróż) z pasażerką potrafilem rozbujać motocykl do 115km/h, a jak trzeba było to przy 90km/h potrafiłem wyprzedzić. Radze Ci najpierw wsiąść na motocykl i sie samemu pobawić i posprawdzac:)

EDIT:
@edriv a skÄ…d jesteÅ›?
Avatar użytkownika
mysior
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 3/9/2012, 17:46
Lokalizacja: Nowogard



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê