Zobacz wÄ…tek - Moto do kategorii A2
NAS Analytics TAG

Moto do kategorii A2

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Moto do kategorii A2

Postprzez kashmir » 27/9/2012, 21:22

Siemka. Szperałem trochę po forum, ale nie znalazłem nic "w sedno" na ten temat.

Otóż sytuacja jest następująca: Osiemnastkę mam w październiku następnego roku. Trochę niefortunnie składa się, że nowe przepisy zbliżają się do nas dużymi krokami, więc muszę kombinować jaki (pierwszy) motocykl kupić, jeśli owe przepisy wyjdą (bo jeśli nie ujrzą jeszcze w 2013 światła dziennego, to bez dwóch zdań zakupuję Hondę CB 500).

Mamy trzy warianty:
1. Kupić małą pojemność np. NSR 125
2. Kupić coś w sam raz np. GS500 34kW
3. Kupić coś większego i to coś przyblokować

Któro z tych polecacie? Fajnie byłoby, gdybyście podali jakieś konkretne modele. Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym jak najtaniej, a jeśli opłacałoby się trochę więcej dopłacić, a być na maksa zadowolony, to powiedzmy tak do 7,5 tys.

- Moje doświadczenie: praktycznie zerowe, pare razy jeździłem na 50tce kolegi (nie kiblu)
- Wiek/waga/wzrost: 17/60/173
- Do jakich celów: Na codzień, po mieście, wypady weekendowe
- Ile kilometrów chcę przelatać w sezonie: jak najwięcej, od początku sezonu aż do końca
- Budżet: tak jak wyżej; ciuchy: oczywiście, że zakupię, ale w tym temacie akurat nie biorę ich pod uwagę
- Podobają mi się: turystyki i sportówki, po paru sezonach może przesiądę się na ścigacz (np. CBR 600 RR)
- Na tÄ™ chwilÄ™ widzÄ… mi siÄ™: NSR 125, GS 500, CB 500, ale jestem jak najbardziej otwarty na inne propozycje

Pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika
kashmir
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27/9/2012, 21:05
Lokalizacja: Åšwidnik


Postprzez drug0n » 30/9/2012, 07:19

Zdaj prawko, przez rok zmienisz zdanie 3483258855395 krotnie.
drug0n
Bywalec
 
Posty: 529
Dołączył(a): 11/9/2012, 19:35


Postprzez BlueDove » 30/9/2012, 07:30

Turystyk? Jak dla mnie Yamaha 660 Tenere - z moich marzeń sennych ;) - w każdy teren. Są egzemplarze, które jak ulał pasują pod kat. A2. Co do manewrowania nią przy twoim wzroście się nie wypowiem bo nie mam o tym zielonego pojęcia.
Jest jeszcze jedna możliwość - Honda Varadero 125. Też turystyk ale w lżejszy teren. Również motocykl z moich marzeń ale tych bardziej realnych bo mam 170cm i jestem dziewczyną, a moto nie jest jakieś bardzo duże. Najbardziej podoba mi się w nim spalanie 3.5/4l :) Ceny nie powalają ale myślę, że warto zainwestować. Poczytaj trochę o nim, a cię zaskoczy ;) Polecam
BlueDove
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/9/2012, 09:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Postprzez michau_ek » 30/9/2012, 12:20

Nie pakuj się w NSRki,tzrtki,mito,rski itp bo to wyżyłowane 125tki w 2 suwie, palą tyle samo albo i więcej niż gs500, mocy mniej, kultura pracy też nie jest zaskakująca.

gs500 wydaje się być najrozsądniejszą opcją, lecz radzibłym ci na początek poćwiczyć trochę jazde na czymś większym niż 50cc (choćby to 125 w 2t) bo z 50tki na 500tke to... a zresztą zalezy od człowieka - byle byś na drzewie w pierwszym tygodniu nie wylądował.
michau_ek
Świeżak
 
Posty: 353
Dołączył(a): 10/3/2012, 20:19
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez jacek.rs » 30/9/2012, 14:05

michau_ek wez sie ogarnij... 500 są polecane na 1 moto gdzie ktos wgl nie miał stycznosci z motocyklami...po 125 spokojnie mozna siadac na 600 w sporcie...
Avatar użytkownika
jacek.rs
Świeżak
 
Posty: 246
Dołączył(a): 10/4/2012, 13:56

Postprzez finowski » 30/9/2012, 21:50

600 w sporcie po 125 ;) Poszłeś ostro :)
ZX6R
finowski
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 8/12/2011, 10:10
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez kashmir » 30/9/2012, 23:25

Dzięki za wypowiedzi.

@drug0n - pewnie tak, ale póki co chcę mieć jakiś punkt zaczepienia, żeby w razie czego nie marnować czasu na rozważanie wszystkiego od nowa.
@BlueDove - popytam i zorientuję się w tych dwóch cackach, które podałaś.
@michau_ek - akurat chyba będę miał możliwość przejechania się na NSRce, a co do do 500tek, pytałem wielokrotnie i za każdym razem słyszałem, że będzie to najrozsądniejsza opcja do nauki jazdy na prawdziwym sprzęcie. Według mnie totalną głupotą kupować sobie na pierwsze moto Yamaszkę R1, ale (przynajmniej niektóre) 500tki wydają się przyjazne żółtodziobom.
Avatar użytkownika
kashmir
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27/9/2012, 21:05
Lokalizacja: Åšwidnik

Postprzez kashmir » 1/10/2012, 22:51

@provit - Na 1 moto, fakt, jest napisane wieeeele razy, ale temat nowych przepisów dobiero teraz zrobił się w miarę realny, więc trzeba szykować coś w sam raz do 35kW, a taka przykładowo polecana na pierwsze moto CB 500, nie łapie się. Co do nakedów, supermoto, plastików itp, akurat mam pewność, bo wiem do czego będę potrzebował motocykla. Plastika na pewniaka nie kupię po solidnym sezonie, czy też dwóch. Nie mam zamiaru jakoś specjalnie szaleć, więc naked byłby i ładny i praktyczny. Wszelkie terenówki odpadają, bo to w ogóle nie moja bajka. Supermoto również odpada.

Potrzebuję solidnego turystyka. Szukam w Waszych wypowiedziach, czy znajdzie się coś bardziej sensownego niż polecany mi GS 500.
Avatar użytkownika
kashmir
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27/9/2012, 21:05
Lokalizacja: Åšwidnik



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê