Zobacz wątek - Pierwszy sprzęt dla niemałego faceta
NAS Analytics TAG

Pierwszy sprzęt dla niemałego faceta

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy sprzęt dla niemałego faceta

Postprzez petryk sÅ‚ejzi » 8/9/2012, 19:36

Witajcie

Kasa powoli się odkłada i na początek przyszłego sezonu planowany jest zakup niebyleczego, bo pierwszego motocykla :D
Jest to wydarzenie epokowe, więc trzeba się należycie do tego przygotować a ja wciąż jestem targany rozterkami...
ale po kolei
budżet przewidziany na sam sprzęt to 7-8 tysi
doświadczenie na motocyklu - kurs zakończony pomyślnym zdaniem egzaminu kat. A
moje wymiary to 90/60/90yyy w sensie około 188cm wzrostu i 95kg wagi :)
no i właśnie tu pojawia się pierwsze pytanie, co byłoby odpowiedniego żeby wyglądać sensownie, podróżować wygodnie a nie obijać sobie łokci kolanami
co mi się podoba? to chyba najtrudniejsze pytanie, bo podobają mi się zarówno ścigacze, nakedy jak i turystyczne enduro :roll:
Dodam, że nie jestem maniakiem prędkości, a raczej statecznym, ułożonym i grzecznym facetem przed 30 :lol:
Motocykla szukam głównie takiego, co da mi radość z jazdy, dodatkowo pozwoli mi na podróże bliższe i dalsze oraz doda kilka dodatkowych punktów do lansu :lol:
a na poważnie, dość ciężko stwierdzić mi na początku mojej przygody z motocyklami, który rodzaj sprzętu da mi najwięcej frajdy...
z modeli, które rozważam wymieniłbym:
plastiki - jajko 600
nakedy - bandit (w tym główny faworyt- bandyta z owiewką), kawa zr7 (w tym wersja z owiewką zr7s), suzuki inazua, kawasaki zephyr 750, honda cb750, cbf 500
turysta - bmw f650st, trampek (niestety budżet ogranicza wybór a szczerze, najbardziej podobają mi się te z okresu ok 1999 wzwyż...)pegaso, freewind, kawa kle 500, suzuki dr 650, tdm...
podobają mi się jeszcze cbf 600, v-stromy, itp itd ale niestety te przekraczają już mój budżet

poszukuję sprzęta wygodnego, owiewka mile widziana, gdyż chciałbym polatać trochę w trasie, odpowiedniego do zainstalowania kufrów i po jakimś czasie, jak już to ogarnę, polatania z plecaczkiem
boje się, że turystyki z jednocylindrowym motorem mogą być za słabe przy dalszych wojażach, poza tym, poza banditem, na którym siedziałem i ta chwila podczas której mój tyłek wylądował na jego kanapie była bardzo przyjemna, to kompletnie nie mam rozeznania jak będę się na w/w sprzętach siedziało/jeździło

poradźcie proszę, który sprzęt byłby najodpowiedniejszy dla mnie, a może macie jeszcze jakieś inne typy?
petryk słejzi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/9/2012, 18:46
Lokalizacja: Kraków


Postprzez power_bit » 8/9/2012, 19:51

Bandit 600, ZR7, Xj 600
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września


Postprzez petryk sÅ‚ejzi » 8/9/2012, 19:55

xj 600 kompletnie do mnie nie gada...
poza tym sprawia wrażenie motocykla dość niskiego
czytałem wiele dobrego na jej yemat, że jest to sprzęt pancerny i że pojedzie nawet jak wleje się domestos, jednak to nie moja bajka
zr7 i bandit pasują, tylko pozostaje obawa, czy taka moc na początek to nie za dużo
petryk słejzi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/9/2012, 18:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez stablo » 8/9/2012, 21:31

Witaj podpowiedź bo sam byłem w tym punkcie co Ty teraz , parametry chłopa bardzompodobne , szukałem czytałem i kupiłem cbf600 SĄ , jednym słowem do nauki rewelacja , poczytaj testy porady honda dla początkującego jest idealna , nie ma żadnych minusów , ale .. Dozbieraj kasę dozbieraj bo za to co chcesz kupic najbiedniejszych złom , przerabialiśmy to pól roku , jeździłem oglądałem szukali mi handlarze i czarna d..... Kupiłem CBF 600 wersja z dał abs , podgrzewania manetki , do nauki super rocznik 201O polozylem 18700 i jest ok , na drugi rok prawdopodobnie będę sprzedawał gdyż chce zakupić turystyka
Jakbyśmy miał pytania dzwon pisz 604772637
stablo
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7/5/2012, 20:20

Postprzez petryk sÅ‚ejzi » 8/9/2012, 22:11

cbf wydaje mi się być motocyklem niemalże idealnym, jednak sensowne egzemplarze zaczynają się od około 12 tysi wzwyż...
chciałbym móc zwiększyć budżet do tej kwoty, jednak dwukrotne zwiększenie go może być dość trudne tym bardziej, że czekają mnie jeszcze zakupy szmatek i garnka
petryk słejzi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/9/2012, 18:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez petryk sÅ‚ejzi » 9/9/2012, 15:38

a jest sens dorzucać do powyższego zestawienia YAMAHĘ TDM 850??
chodzi mi o wersjÄ™ po lifcie
sprawia wrażenie hmm dynamicznego i fajnego turystyka
gabarytowo jest hmm duży, i właśnie czy nie za duży/za mocny jak na początek?
ewentualnie jak by się miał w porównaniu z wcześniej wspomnianymi sprzętami?
petryk słejzi
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/9/2012, 18:46
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Deviator » 10/9/2012, 14:24

TDM zajebisty, osiagowo to na trasie nie odstajesz od poprzednio wymienionych, a dzieki wiekszym zawiasom na niektórych odcinkach polskich zajebistych dróg, to szlifierki zostaja z tylu....aż taki duży to nie jest...na poczatku jedyny minus to reakcja silnika na zmiany obciązenia, troche przeszkadza na waskich nawrotach, a jak to zamałe to bierz XTZ 750 tylko ciężko znalezc zadbany egzemplarz...
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości




na górê