Zobacz wątek - Zakup Hondy CBR 1000F i inne pomysły
NAS Analytics TAG

Zakup Hondy CBR 1000F i inne pomysły

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Zakup Hondy CBR 1000F i inne pomysły

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 09:25

Na wstępie chce wszystkich przywitać jako nowy użytkownik. Pewnie wielu się zdziwi że tak pod koniec sezonu ktoś ma pytanie o zakup motocykla ale uznałem, że to najlepszy moment na kupno jednośladu po normalnej cenie a nie cenie jak w sezonie. A więc do rzeczy. Jest okazja ja zakupu Hondy CBR 1000F, po owiewkach wygląda na 1988 rok i w związku z tym rodzi sie pytanie czy takie moto opłaca sie kupować. Zapewne motocykl pójdzie na sprzedaż za niecałe 2 lata bo wiadomo przed ślubem trzeba będzie pewnie szukać jakiegoś kompromisu z druga połową ale na razie idę w zaparte i się nie daje wcisnąć pod pantofel :D.
Nie chciałbym być ostro w plecy an tym sprzęcie a wiem że jak go kupię (o ile go kupię) to pewnie owiewki będą do wymiany, to nie problem ale pewnie zmieni się wtedy jego wygląd na nowszą wersję o ile się da.
Tak więc proszę o podpowiedź czy na miejskie przejażdżki jest to dobry wybór, jeżdżę dość spokojnie po mieście a i na trasie jakoś specjalnie nie szaleje. Dotychczasowym moto była :D :D MZ ETZ 250 więc opanowanie MZ'tki zajęło mi trochę czasu, ale za to wcisnę się nią wszędzie, technicznie też była w takim sobie stanie. tak więc wiecie już gdzie ten motocykl będzie używany i jakie mogą być moje umiejętności
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 5/9/2012, 20:59 przez Pawele, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez czajnik88 » 4/9/2012, 09:34

Po co ci taka pojemność do spokojnej jazdy po miescie? ;) Nie lepiej by ci bylo poczekac jeszcze z miesiać dozbierac troszke pieniedzy i kupić czegoś, gdzie nie bedziesz musial kupować nowych plastkichow. Poza tym w tak starym motorze napewno niedługo coś ci sie posypie i bedą to kolejne niepotrzebne koszty. Ile masz wogołe do wydania na moto?
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31


Postprzez Pawele » 4/9/2012, 10:56

Oj spokojnej w sensie nie mam zamiaru wciskać się pomiędzy auta bo trochę gabarytowo nie będzie jak. Silnik w tym moto był robiony w tamtym roku więc silnik byłby cacy. cenowo byłaby wręcz za grosze. Na motocykl mogę wydać max 2.5 tyś bo niestety znając życie po kupnie coś się stanie i potrzebna będzie gotówka (taka złośliwość rzeczy martwych). Od kolegi wiem że hondy są najlepsze bo mają silniki nie do zajechania. no i coś chłodzonego cieczą też byłoby lepsze od chłodzenia powietrzem.
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez czajnik88 » 4/9/2012, 11:08

Przy takim moto za taką cenę napewno prędzej czy później bedziesz musiał do niego wsadzić kupe kasy, czego Ci oczywiście nie zycze. Poza tym pamietaj ze to nie bedzie nowka sztuka tylko 24 letnia maszyna. Masz coś już na oku? Jeśli tak to wklej linka.
r6
Avatar użytkownika
czajnik88
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 19/6/2011, 17:31

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 11:21

mam na oku ale to motocykl który trafił do kolegi który naprawia motocykle i po prostu zna ten motocykl bo go naprawiał. teraz stoi u niego na wymianie płynów i ogólnym przeglądzie po szlifie. stan motocykla był opłakany bo nawet nie był umyty gdyz u właściciela stał sporo nie używany i nie palony bo po tym szlifie nogę połamał. ogólny stan nie licząc brudu i braku owiewek bocznych nie był zły. technicznie jak juz pisałem w tamtym roku silnik był robiony. niebawem mam dostać odpowiedź czy moto jest warte kupna ale pomyślałem że może ktoś na forum miał lub ma styczność z takim sprzętem
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wrider » 4/9/2012, 12:14

Pawele napisał(a):mam na oku ale to motocykl który trafił do kolegi który naprawia motocykle i po prostu zna ten motocykl bo go naprawiał. teraz stoi u niego na wymianie płynów i ogólnym przeglądzie po szlifie. stan motocykla był opłakany bo nawet nie był umyty gdyz u właściciela stał sporo nie używany i nie palony bo po tym szlifie nogę połamał. ogólny stan nie licząc brudu i braku owiewek bocznych nie był zły. technicznie jak juz pisałem w tamtym roku silnik był robiony. niebawem mam dostać odpowiedź czy moto jest warte kupna ale pomyślałem że może ktoś na forum miał lub ma styczność z takim sprzętem

Lepiej spytaj sie kolegi co było w tym motocyklu robione, bo jak np. panewki to długo nim nie pojeździsz :twisted:
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 12:15

tam były robione zawory
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez regis440 » 4/9/2012, 12:25

do juz jest dosc leciwy sprzet, jeszcze rok i moznaby go na zolte tablice zarejestrowac :P

jezeli chodzi o kupienie zeby nie stracic to sam musisz ocenic czy za 2 lata wogole ktos sie na ten motocykl obejrzy (wiekszosc kupujacych bedzie raczej mlodsza od motocykla), z drugiej strony, motocykl jest tanszy niz 1 srednia wyplata, wiec duzej straty nie ma


co do niezawodnosci to pewnie nie bedzie tragedii, ale sama eksploatacja moze nie byc tania,

komplet opon, lancuch + zebatki , olej i filtry , swiece, klocki hamulcowe , regulacja gaznikow i juz masz kwote ktora przewyzsza kase ktora wydales na motocykl

wiec moze warto rozwazyc jakis mniej wymagajacy finansowo sprzet
regis440
Świeżak
 
Posty: 220
Dołączył(a): 9/9/2010, 14:22

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 12:35

kurcze i jest dylemat. klocki wymieniane w tamtym roku opony 2 lata temu. z tego co słyszałem to zębatka po kolejnym sezonie będzie się nadawała do wywalenia. Olej, filtr i świece wymienione w tym roku. to w sumie z takich rzeczy zostaną pewnie w przyszłym sezonie opony i ta zębatka oraz wiadomo płyny. kurcze a już napalony byłem na niego jak szczerbaty na suchary
A co proponujecie niedrogiego i młodszego??
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wrider » 4/9/2012, 12:41

Pawele napisał(a):kurcze i jest dylemat. klocki wymieniane w tamtym roku opony 2 lata temu. z tego co słyszałem to zębatka po kolejnym sezonie będzie się nadawała do wywalenia. Olej, filtr i świece wymienione w tym roku. to w sumie z takich rzeczy zostaną pewnie w przyszłym sezonie opony i ta zębatka oraz wiadomo płyny. kurcze a już napalony byłem na niego jak szczerbaty na suchary
A co proponujecie niedrogiego i młodszego??


do 3 tys to chyba trudno będzie coś dobrego i młodszego. Ogólnie ja to bym dozbierał tak do 6-7 klocków i kupił jakaś f2/f3 ewentualnie thundercata. Za te pieniądze już można dostać w dobrym stanie. A tu niby kupujesz za 3 lecz to loteria straszna :roll: I wątpie żebyś za te pieniądze dostał sprzęt np. na dobrych gumach, będziesz musiał doinwestować i też w 5 się nie zamkniesz
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 12:44

no 7 to ja nie wydam na moto bo za 2 lata ślub więc odpada. dlatego szukam czegoś taniego tak żeby przez te 2 lata sobie pojeździć. ta CBR'a byłaby za około 2 tyś może mniej
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wrider » 4/9/2012, 12:49

Pawele napisał(a):no 7 to ja nie wydam na moto bo za 2 lata ślub więc odpada. dlatego szukam czegoś taniego tak żeby przez te 2 lata sobie pojeździć. ta CBR'a byłaby za około 2 tyś może mniej

To sprzedajesz moto przed ślubem i kaske odzyskujesz. Ale ja bym się osobiście w cebre1000 tak leciwą i za te pieniądze nie pchał. Bałbym się, że coś podczas jazdy może odpaść. Ale to tylko moja opinia
Ostatnio edytowano 4/9/2012, 12:54 przez wrider, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez suchy558 » 4/9/2012, 12:51

może cos z klasy 500? za trójke wyrwiesz jakiegoś GieeSika do małych poprawek
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 12:57

a GSX jest chłodzony cieczą??
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wrider » 4/9/2012, 13:03

Pawele napisał(a):a GSX jest chłodzony cieczą??


chodzi ci o gs 500? - to z tego co wiem były chłodzone powietrzem
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 13:05

no właśnie ja na miasto jednak wolałbym jakiegoś chłodzonego cieczą wiadomo czasem korki. choć w sumie ja tam śmigam tylko w weekendy więc korków nie ma.
teraz to jest zagwozdka co z tym zrobić
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 13:09

http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-60 ... 88006.html a co o czymś takim myślicie. warto się pchać??
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez wrider » 4/9/2012, 13:22

Pawele napisał(a):http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-600-1995-po-stluczce-tczew-okazja-i2606788006.html a co o czymś takim myślicie. warto się pchać??


Ja bym się w to nie pchał, chyba żebym był handlarzem. A nad fzr 600 myślałeś do 4 tys coś chyba można wyrwać ??
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 13:29

FZR będzie droższy niż 4 tyś. cos czuje że zakup motocykla będzie odłożony na dużo późniejszy termin
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Pawele » 4/9/2012, 20:46

panowie tak mnie zakręciliście że znalazłem coś takiego http://moto.allegro.pl/suzuki-bandit-60 ... 01972.html ktoś to widział lub wie cos więcej o tym moto
Avatar użytkownika
Pawele
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 4/9/2012, 09:06
Lokalizacja: Biała Podlaska



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê