Zobacz wÄ…tek - Motocykl na Å‚adnÄ… pogodÄ™ do 10 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Motocykl na Å‚adnÄ… pogodÄ™ do 10 tyÅ›

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl na Å‚adnÄ… pogodÄ™ do 10 tyÅ›

Postprzez narcyzik » 19/8/2012, 11:34

Witam serdecznie wszystkich :) To mój pierwszy post na tym forum. Zobaczyłem ciekawy dział, gdzie możecie mi doradzić w sprawie motocykla, więc postanowiłem założyć konto i przekonać się w jakim stopniu są tutaj pomocni forumowicze.

Szukam motocykla do jazdy w ładną pogodę, na dłuższe i krótsze trasy, tzn do pracy mam około 40 km trasą więc, jeżeli obudzę się pewnego dnia, za oknem będzie świecić słoneczko, chciałbym pojechać wtedy motocyklem, natomiast przy gorszej pogodzie wsiadam w samochód i wiozę dupsko w puszce. Tak samo wypady do sklepu, przejażdżki, wypady za miasto itp. Ogólnie motocykl będzie używany jedynie przy dobrych warunkach atmosferycznych dla czystej przyjemności.
Mam prawo jazdy na samochód kilka lat (około 6), jeżdżę bardzo ostrożnie, nigdy nie miałem wypadku, stłuczki ani nie doprowadziłem do niebezpiecznej sytuacji. Potrafię wyczuć mniej więcej na co pozwala mi dany odcinek. Nie lubię się popisywać przed innymi, jednak lubię ładne i szybkie samochody. Na ogół przestrzegam przepisów kodeksu drogowego i jestem ostrożny. Na motocykl nie mam prawa jazdy.

Teraz chciałbym przekonać Was, że ten wstęp był w miarę potrzebny :). Chciałbym wybrać motocykl, z którego będę zadowolony. Taki, który nawet jeżeli odrobinę skusi mnie, nie będę musiał za to zapłacić wysokiej ceny.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Nie mam absolutnie żadnego doświadczenia, ten motocykl będzie moim pierwszym i to na nim będę się uczyć jeździć całkowicie od zera.

- Wiek, waga, wzrost,

Mam 24 lata, 170 cm i ważę około 110kg

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Jazda na co dzień przy dobrych warunkach atmosferycznych (słoneczko i bezwietrznie), co najmniej 15 - 20 km, a jeżeli zdecyduję się na jazde do pracy to nawet 80km w ciągu dnia, dalsze wycieczki okolo 150 - 200km, głównie dla przyjemności

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Myślę że maksymalnie 5 - 7 tyś

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

na sam motocykl chciałbym wydać maksymalnie 10 000zł +/- około 500zł (powiedzmy na opłaty, jakiś podstawowy serwis po zakupie itp) czyli powiedzmy 10500 do 11000 za motocykl, opłaty i serwis. Ubiór zakupię za pieniądze z innego budżetu.


- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Oprócz paliwa nie chciałbym wydać za dużo w ciągu roku, tyle ile potrzeba ale powiedzmy nie więcej niż 2000zł? W tym temacie się nie znam, więc jeżeli chcecie pisać, że np za tą kwotę to tylko skuter utrzymam to załóżcie, że wydam więcej, po protu tyle ile trzeba. Jednak chciałbym żeby nie okazało się że przy wymianie napędu będę musiał zostawić drugie tyle ile kosztował motocykl.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Tutaj podobajÄ… mi siÄ™ strasznie motocykle sportowe, zabudowane i bez owiewek.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Bardzo podobają mi się ścigacze takie jak Yamaha R1, Honda CBR 600 (nowoczesne ścigacze), jednak już wiem, że to bardzo mocne motocykle i nie dla mnie (być może jednak razem dojdziemy do wniosku że nie takie bardzo niedostępne?). Z takich najbardziej realnych wyborów to jest to Suzuki GS 500E (Jest ładny, w moim stylu i sportowy bez owiewek)

Dzięki za odpowiedź i za przeczytanie moich wypocin :)
narcyzik
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19/8/2012, 11:16


Postprzez saint » 19/8/2012, 13:11

witam!.
fajnie, że bardzo ładnie napisałeś o swoich doświadczeniach, jakie motocykle Ci się podobają i co najważniejsze nie jesteś osobą, którą trzeba nawracać jeżeli chodzi o motocykle.
jeżeli nie masz doświadczenia a podobają Ci się motocykle o sportowym zacięciu polecam Ci właśnie gs'a, ewentualnie bandita naturalnie w wersji 600. Prawda jest taka, że musisz zaznajomić się z tym jak motocykl oddaje moc (jest to o wiele bardziej potężna dawka niż w przypadku jeżdżenia autem). Gwarantuję Ci, że nawet gs 500 na samym początku Twojej kariery będzie dla Ciebie wyzwaniem dającym mnóstwo radości i oby satysfakcji:). hondy i Yamaszki to temat, który musi poczekać. Prawda jest taka, że większość ludzi jeżdżacych na przecinakach nie wykorzystuje ich możliwości nawet w 40proc. dlatego już na koniec polecam gs'a 500, bandita no i może ewentualnie do tego suzuki gsxf 600.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
saint
Świeżak
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13/10/2007, 08:20
Lokalizacja: Chełminko (45km od Poznania)


Postprzez Black-Ghost » 19/8/2012, 13:12

Temat jakich były tysiące. Poszukaj na forum znajdziesz odpowiedz. Ludzią sie nie chce pisac tego samego po 100razy. Bo każdy temat jest taki sam. Wróc jak zrobisz prawo jazdy. Bardziej sprecyzuje sie twój wybór.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez m13xxx » 19/8/2012, 13:20

''motocykl na ładną pogodę'' - zabrzmiało jakbyś do kościoła transportu szukał...poleciłbym hondę cbr fireblade 929rr sc44(ZARAZ MNIE PEWNIE POGONIĄ, ŻE ZA MOCNE MOTO JAK NA POCZĄTEK) jako że mam sentyment do tego modelu gdyż sam stawiałem pierwsze stoppie na takowej :) tworzyliśmy długo związek partnerski,i nie żałuję tego wyboru...potrafi naprawdę wiele wybaczyć :) jakbyś był zainteresowany to mogę podzielić się doświadczeniem
m13xxx
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30/1/2012, 19:09
Lokalizacja: deblin

Postprzez Black-Ghost » 19/8/2012, 13:33

m13xxx Gdybyś był z bliższa chetnie bym zobaczyl jak wywijasz na tej 929 że polecasz ją na 1 moto :D :D :D Saint że tak zapytam jezdziłes ty kiedys na motocyklu sportowym? Skąd wiesz ile kto wykorzystuje z motocykla? Musiał bym cie kiedys zabrac na wypad z kumplami zobaczył bys jak moto aż skwierczy po dawianu w palnik :D Zbudz sie człowieku bo pleciesz głupoty. mieszkasz 45km od poznania i myslisz że tylko tam da sie wyciągnac coś z motocykla sportowego? :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez narcyzik » 19/8/2012, 14:16

Black-Ghost napisał(a):Temat jakich były tysiące. Poszukaj na forum znajdziesz odpowiedz. Ludzią sie nie chce pisac tego samego po 100razy. Bo każdy temat jest taki sam. Wróc jak zrobisz prawo jazdy. Bardziej sprecyzuje sie twój wybór.


Wiem, że to temat wałkowany, ponieważ jest sporo osób, które szukają pierwszego motocykla. Sporo naczytałem się w internecie i powiem szczerze, że od zeszłego roku decyduje sie na moto. Tylko dlatego, że co przeczytam jakiś temat na forum to mi sie odechciewa tego. Tacy użytkownicy jak Ty potrafią nieźle nastraszyć i za każdym razem dochodziłem do wniosku, że się od razu zabije i temat umierał na kilka tygodni. W tym roku postanowilem że sprawię sobie jakiś motocykl na przyszły sezon, przez kilka miesiecy postaram się wyszukać jakiś ciekawy egzemplarz do kupienia. Prawko postaram się zrobić w wolnym czasie, chcę mieć kategorię A, ale nie jest to dla mnie priorytet. Chciałbym równocześnie robić, ale już korzystać z mojego motocykla. Myślę czy to czy mam prawo jazdy czy nie mam nie ma żadnego znaczenia przy wyborze pierwszego motocykla. Ważniejsze są indywidualne predyspozycje. Dlatego tak dokładnie starałem się opisać jaką jestem osobą. Dzięki odpowiedzi użytkownika saint powoli przekonuję się, że dla mnie będzie motocykl mniej więcej o pojemności 500 - 600 to właśnie przedział nad którym najbardziej się zastanawiam. Co do konkretnego modelu, jestem wdzięczny, że mój wybór jest słuszny. Mam nadzieję, że ktoś zaproponuje tutaj jeszcze jakiś model, którego nie znam, a też powinien spełnić moje wymagania.

Co do tego motocykla o pojemności prawie litra, to tutaj wiem, że to na pewno nie wybór dla mnie. Wiem, że pewnego dnia jechałbym w trasie i pokusiłoby mnie, żeby spróbować. Samochód wybacza bardzo dużo, a przy motocyklu wiem, że jest dużo mniejszy margines.
narcyzik
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19/8/2012, 11:16

Postprzez C-bool » 19/8/2012, 14:36

GS 500, ER5, CB500... świetne motocykle na pierwsze. Ale problemem może być Twoja waga. To są dosyć małe maszyny... Myślę, że z ratunkiem przychodzi tutaj Bandit 600 N/S ;)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez narcyzik » 19/8/2012, 14:51

Dzięki C-bool. Myślę że pojemności większej raczej nie bede rozważał, ale w grę wchodzi jakieś moto powiedzmy z większą ilością KM. Na początku na pewno bym był ucieszony jeżeli moto byłoby trochę "słabe", ale wiem że na pewno jak trochę pojeżdzę to będzie mi to przeszkadzać, a nie chciałby zmieniać motocykla. Wiem że to teraz bardzo trudne pytanie i pewnie jest dużo innych czynnikow, ale w jaka ilosc powinienem celować? 80, 100 KM? 100 to już wydaje mi się dosyć dużo jak na początek, a Bandit 600 to już jakies 80 KM, a 650 niecałe 100KM.
narcyzik
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19/8/2012, 11:16

Postprzez Krmtzzz » 19/8/2012, 14:56

650 ma 83 czy tam 86 koni. ALe to ten najnowszy, ten 650 olejakowy (2005 itp) ma kilka koni mniej
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez m13xxx » 19/8/2012, 16:49

Black-Ghost napisał(a):m13xxx Gdybyś był z bliższa chetnie bym zobaczyl jak wywijasz na tej 929 że polecasz ją na 1 moto :D :D :D Saint że tak zapytam jezdziłes ty kiedys na motocyklu sportowym? Skąd wiesz ile kto wykorzystuje z motocykla? Musiał bym cie kiedys zabrac na wypad z kumplami zobaczył bys jak moto aż skwierczy po dawianu w palnik :D Zbudz sie człowieku bo pleciesz głupoty. mieszkasz 45km od poznania i myslisz że tylko tam da sie wyciągnac coś z motocykla sportowego? :D
...niestety moto poszło w niemcy po 8sezonach już go(Jej) nie chciałem katować...nie ma problemu,możemy się kiedyś zdagać o ile tylko wypali zakup sc59...a czy wypali,będę postował na bierząco że się tak wyrażę :)
m13xxx
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30/1/2012, 19:09
Lokalizacja: deblin

Postprzez Black-Ghost » 19/8/2012, 17:11

m13xxx tylko kup sobie motocykl zdatny do jazdy nie jakies do ulepienia :D ;) Narcyzik popatrz też za ER6, ew troche wieksze zr7 albo bandit 600. Jak nauczysz sie jezdzic kup cos z owiewkami.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez m13xxx » 19/8/2012, 17:29

tak sie zastanawiam,taki okaz wpadł mi w oko http://allegro.pl/motocykl-kawasaki-nin ... 55140.html -tylko skąd ze 175 mu się nagle 202km zrobiły(okres godowy miały czy w trasie gdzie nałapał
) ;)
m13xxx
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30/1/2012, 19:09
Lokalizacja: deblin

Postprzez narcyzik » 19/8/2012, 18:34

Dzięki za podpowiedź, przegladalem teraz rozne portale i ten ER6 jest naprawdę piekny, do tego dosyc nowe roczniki nie są bardzo drogie, a i moc myślę, że jest tak "po środku" tego czego szukam.
narcyzik
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19/8/2012, 11:16

Postprzez Krmtzzz » 19/8/2012, 19:46

Jak to skad 202 konie ? No przeciez ma fabryczne wydechy i plomienie na plastikach, a to daje wlasnie 27 koni ;)
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Sha » 19/8/2012, 19:54

nie wiem z jakiej paki polecasz swiezakowi najmocniejszego litra (wg mnie)...
Sha
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2/11/2011, 15:40
Lokalizacja: MMz/WWa

Postprzez Black-Ghost » 19/8/2012, 20:21

m13xxx no moc dodają mu chyba nałapane muchy. Tak dla przypomnienia z Ram Air w stocku masz w zx10r 2004-2007 184km. ;) po 929 itak bedzie duża różnica! Wiem bo mialem bladego i przesiadlem sie na zx10r! Rozwijanie mocy u hondy a kawasaki to 2 inne bajki ;) Żeby nie spamowac do autora tematu. Er6 to ciekawy motocykl bo pozwoli ci dynamicznie jezdzic a jego osiągi nie przerobią cie na kotlety ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez palgumeniedusze » 19/8/2012, 20:27

:Jezeli chodzi o wykorzystywanie sporta to zgodze sie z tym ze motocykl sportowy wykorzystasz w poznaniu bo tam jest TOR, a co do motocykla dla ciebie kolego jesli jest problem z gabarytami moze jakies kle albo afrika moca nie porazaja kwestia wygladu motocykla no i troche wysoki
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Black-Ghost » 19/8/2012, 20:33

Napisał wyraźnie że interesują go motocykle o wyglądzie sportowym a ty mu podróżne enduro polecasz? Nie uczyli cie czytac ze zrozumieniem!?? :x Tak a motocykla sportowego na drodze nie da sie wykorzystac? Zbudz sie i wyjrzyj za okno! :x
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez palgumeniedusze » 19/8/2012, 20:43

No nie wycisniesz wszystkiego np z zx10 na normalnej drodze tym bardziej w polsce. Nie spinaj sie juz . Wyluzuj . Ochlon. ..... er 6 tez nie ma nic wspolnego eze sportowym motocyklem enduro to to propozycja nic wiecej nie namawiam go.
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez narcyzik » 19/8/2012, 21:11

Dzięki palgumeniedusze ten Kawasaki KLE wygląda też całkiem nieźle, ale od rocznika 2012 :) a to juz grubo ponad 20 tyś zł. Nie ukrywam, że istotny jest dla mnie tez wygląd, chcialbym żeby motocykl mi się podobał, bo jeżeli bede uwazal ze jest brzydki to szybko sie zrażę do tego hobby.
narcyzik
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19/8/2012, 11:16

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê