Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto....
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto....

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwsze moto....

Postprzez bacia76 » 23/6/2012, 16:58

Witam.

Robię właśnie prawko i zastanawiam się jakie powinno być pierwsze moto. Jedni proponują mi Hondę Hornet a inni Suzuki sv650. Mam zapał na szybkie motory, ale jednak pierwsze chciałabym mieć takie, które zwyczajnie da się łatwo opanować. Nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie.
Z góry dziękuję za pomoc :D
bacia76
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/6/2012, 22:14


Postprzez MANIAK. » 23/6/2012, 17:25

czy wy jestescie normanlni ? co drugi post na tym forum to "co na pierwsze moto " , "pierwsze moto jakie ".
Wezcie sie Ku**a ogarnijcie , na forum bylo setki takich tematow. Kup co cchesz i nie zawracaj dupy.
Tak trudno w google poszukac ? kup co chcesz. Najbardziej proponowana jest 500cc.
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?


Postprzez Kaai » 23/6/2012, 17:29

Po to jest forum, żeby pytać.
Każdy woli, żeby mu indywidualnie doradzono. Nie każdy ma te same wymiary, używa do tego samego motocykla, ma ten sam budżet.
To ty ogarnij MANIAK. bo zachowujesz siÄ™ jak bachor z adhd.

sv650 jest ok, tylko uważaj, bo to v-ka, ciągnie z dołu, mocno hamuje silnikiem. tyle 'zastrzeżeń' co do tego moto
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez blondynka96 » 23/6/2012, 17:56

Moim zdaniem jeśli już uparta jesteś na te dwa typy to Hornet był by lepszy. Mniej agresywny z dołu, kopa ma od 8tyś to dosyć wysoko w porównaniu do SV który ciągnie jak szalony z dołu. Jeździłem na obu i Hornet zwrotniejszy niż mój SV. Rower z silnikiem:D Jednak na oba trzeba uważać i są średnim wyborem na początek.
Avatar użytkownika
blondynka96
Świeżak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1/11/2010, 16:31
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez DarkLuki » 23/6/2012, 18:55

Zależy od zastosowania. Ja też nie dawno stałem przed takim dylematem, i wybrałem GSX 650F prowadzi się bardzo łatwo i jest moim pierwszym motocyklem. Wybierałem miedzy gsxf'em i kawą er 6f ale tą po 2009r wcześniejsza w ogolę mi się nie podoba, er'ka ma to do siebie że jest tańsza w utrzymaniu ale gsxf lepsze odejście i jest masywniejsza co mi osobiście bardziej odpowiada ze względu na mój wzrost i wagę. Nakedy odpadły na samym początku ze względu na dyskomfort prowadzenia przy prędkościach 120+ gdzie np w 120 konnym Hornecie poza miastem to dopiero początek historii.
DarkLuki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/3/2012, 07:49
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Dexter_Morgan » 23/6/2012, 20:13

No dylemat co kupić :D ja też nie dawno wybierałem i na samym początku nie świadomy niczego i przed wgłębianiem się w temat myślałem o CBR600 RR no ale jak poczytałem co i jak to stwierdziłem że może i mógłbym nim jeździć ale nie za cenę obolałego zadka bo tak już to jest ze sportami no i po przeczytaniu setek postów podjąłem decyzję że nie będzię to naked ani enduro tylko coś sportowo turystyczne i znalazłem kandydatów:

1 Kawasaki model pomiędzy 2008 a 2011 ER-6F wygrał ponieważ to ciekawy motocykl, bardzo ładny i jak kolega dodał utrzymanie podobno tańsze nie wiem nie sprawdziłem jeszcze narazie wszystko działa w nim :) cenowo moim zdaniem dobrze ten motocykl stoi

2 Honda CBF 600S przegrała bo była brzydsza i za dobra w sensie wszyscy zachwalali że prowadzi się do bólu prosto i bez problemowo ( to po co ja to mam kupić żeby siadać na to i żeby samo jechało ? )

3. Yamaha XJ6 Diversion odpadła bo kawa była fajniejsza ale też naczytałem się że fajna jest

4. Suzuki SV 650 odpadł za wygląd nie wiem mówcie co chcecie mi się nie podoba :P

Pierwsze co to zastanów się gdzie nim będzięsz jeździć i czy nie przydałoby się coś z owiewką bo jak kolega DarkLuki napisał powyżej 120 bez owiewki to masakra a moim zdaniem to z owiewką w mieście tez można jeździć :) nie to że 120 oczywiście. Niektórzy mówią że np honda hornet to za dużo jak na pierwsze moto ale ja np powiem że teraz wiem że dałbym spokojnie radę i myślę że jak pasuje Ci naked to pewnie i możesz brać.
Acha teraz kilka słów jak prowadzi się to moje ER-6F pierwsze co zauważyłem w porównaniu z jazdą GN250 czy yamahą ybr 250 to moc no fajniej jest zdecydowanie i na razie nie potrzebuje więcej niesamowita frajda jest, druga sprawa to że silnik mocniej zdecydowanie hamuje i zupełnie inaczej motocykl się zachowuje na zakręcie na gazie i na hamowaniu silnikiem także z tym uważaj radze ostroznie potestować zanim zaczniesz szybciej jeździć bo możesz się zdziwić że nie chcę coś skręcać i zjeżdżasz z drogi, siedzenie jest ok, lusterka fajnie się ustawiają i mi pasują ogólnie jak dla mnie jest super no ale nie mam dużego porównania. Jedno jest pewne wpierw pomyśl gdzie będzięsz jeździć ? :) i zastanów się co Ci w motocyklu będzię potrzebne no to powodzonka :).
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez k9aro3l » 23/6/2012, 20:55

dostosuj swoje pytania viewtopic.php?t=49590
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez bacia76 » 23/6/2012, 21:04

Dziękuje za wszystkie info.... uff no to mam nad czym myśleć. Mam zamiar śmigać często poza miasto sama bądź ze znajomymi. Ale już przynajmniej mi się kształtuje obraz co do odpowiedniego wyboru motoru. Dziękuję Wam bardzo i do zobaczenia gdzieś kiedyś na trasie :)
bacia76
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/6/2012, 22:14



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê