Zobacz wÄ…tek - Dylematy nowicjusza - Suzuki GSR 600
NAS Analytics TAG

Dylematy nowicjusza - Suzuki GSR 600

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Dylematy nowicjusza - Suzuki GSR 600

Postprzez Kubos » 21/6/2012, 20:47

Na wstępie - dzień dobry wszystkim :). Mój pierwszy post tutaj, mimo mojej wieloletniej miłości do motocykli, dopiero teraz robię prawo jazdy i przymierzam się do zakupu pierwszej własnej maszyny.

Oczywiście rozglądam się za czym używanym... raz, że nie bardzo mnie stać na nowy, a dwa że nawet chyba nie chcę nowego na pierwszy motocykl :).

Już dawno upatrzyłem sobie Suzuki GSR 600. Dlaczego? Po pierwsze - jest ładny :D. Po drugie - wydaje mi się, że idealnie pasuje do tego, do czego potrzebuję motocykla - miasto (praca, uczelnia) i od czasu do czasu niedaleki wypad za miasto (100 kilometrów nad morze, bez szaleństw :)).

I tak od kilku miesięcy przeglądam allegro, otomoto, jakieś ogłoszenia i... tracę nadzieję. Czasami ceny się po prostu niewyobrażalnie różnią - np. motocykl z 2006 roku z przebiegiem rzędu 25 tys. za 12 tysięcy złotych, a na innej aukcji - moto prawie bez przebiegu (8 tys.), ślicznie się prezentujący, rocznik 2008 i droższy o 2 tysiące - oczywiście bezwypadkowy... Co o tym wszystkim myśleć?

Wypatrzyłem dwa ciekawe egzemplarze:

1. http://allegro.pl/suzuki-gsr-600-2008r-ks-serw-8tys-cb-fz6-z750-xj6-i2419544421.html (otwórz link) - motocykl sprowadzony z Francji, rocznik 2008, przebieg: 8 tysięcy kilometrów (?!), cena: 13 900 zł. Prezentuje się świetnie.Autor pisze, że bezwypadkowy, ale widać po lewej stronie trochę przetarty. Jak to możliwe, że taki przebieg mały (motor z Francji z 8 tysiącami? przecież tam jeżdżą dłużej niż u nas...). Nie wygląda aż... za ładnie?

2. http://allegro.pl/suzuki-gsr-600-i2418556345.html (otwórz link) - tu kolejny egzemplarz, który chyba był tylko w niedziele wyprowadzany z garażu - 2 tysiące kilometrów przez 5 lat, drugi właściciel. Rozmawiałem z wystawiającym, ponoć motor "ma szczęście do niedzielnych kierowców", ani pierwszy, ani drugi właściciel nie polubili jazdy na motorze (...). Tu cena trochę wyższa, ale może to okazja? Tylko te opony to nie wyglądają, jakby miały przejechane dwa tysiące :).

Pomóżcie, proszę!! :)

Dziękuję i pozdrawiam
Kuba
Kubos
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/6/2012, 08:34
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez Kaai » 21/6/2012, 21:42

jak to możliwe, że taki mały przebieg? bierzesz laptopa, kabel, odpowiedni software, i zmieniasz na tyle, na ile życzy sobie klient.
wniosek? nie ufaj licznikom
i pamiętaj, że moto ma 100km, więc nie dziwne, że ani pierwszy ani drugi właściciel nie polubili jazdy (za mocny prawdopodobnie)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez Kubos » 21/6/2012, 22:06

@Kaai - dzięki za odpowiedź. A któryś z tych dwóch warty obejrzenia?
Kubos
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/6/2012, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pietrek7557 » 22/6/2012, 10:29

W motocyklu nr 1 - zobacz sobie na zebatke - ma na tyle ostre zabki, ze ja nie wierze w przebieg 8000. W drugim nie ma szans zeby motocykl mial 2000 km, jak slusznie zauwazyles po ponach to chocby widac. Aczkolwiek krecony przebieg
ich nie dyskwalifikuje - u nas to norma. Ja bym pojechal po pierwszy, ale tylko z mechanikiem, wyglada az za ladnie, szczegolnie przy tej cenie.

Swoja droga te lusterka wygladaja jak te z cbr 125 - i w jednym i w drugim, takie byly fabrycznie?
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości




na górê