Zobacz wÄ…tek - 600-ka na pierwszy raz
NAS Analytics TAG

600-ka na pierwszy raz

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Postprzez Kaai » 12/5/2012, 11:03

Uwielbiam argument, że tyle osób zaczynało od 600 i ma się dobrze. No to teraz poszukaj w statystykach, ile ludzi pozaczynało od 600 i jest już w grobie bo się rozwalili. Tacy ci nie napiszą, że to nie jest dobry pomysł na pierwsze moto.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez skidmarks » 12/5/2012, 11:09

Albo smigają ze śrubami czy innym metalem w swoim ciele, czując je z każdym oddechem.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez kravec » 12/5/2012, 11:11

statystyki sÄ… wiadomo do czego...

Po prostu: jak na wszystkim: po to zaczyna się na łatwiejszym żeby szybciej i przyjemniej a przede wszystkim bezpieczniej się nauczyć. Dziecko w szkole nie zaczyna nauki pisania od gładkiego zeszytu tylko od 3 liniowego.

KaG również bym po prosił o spokojniejszy ton wypowiedzi:)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Kaai » 12/5/2012, 11:26

kravec napisał(a):statystyki są wiadomo do czego...


Są trzy rodza­je kłam­stw: kłam­stwa, bez­czel­ne kłam­stwa i sta­tys­ty­ki.
M. Twain.

Zacznij od czegoś lżejszego, a jeżeli już, to jak dla mnie cbra, będzie maxem, jest najspkojniesza z tym wszystkich, i dla niektórych to bardziej sportowy turystyk, ale fakt faktem, 100 KM to i tak ma.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez grzeniek » 12/5/2012, 11:33

grzeniek napisał(a):
KaG napisał(a):Nie jeździłeś nawet na GS 500 i się bierzesz za 600ccm. Pozostaje mi życzyć gumowych drzew, kwadratowych winkli i mocno zużytego środka opony ^^


Nawet *** czytać nie umiesz baranie jeb***, spierdalaj stąd, bo widzę że nie jeździsz wogóle tylko na forum siedzisz i pewnie w międzyczasie w moto gp na ps. Jak ja jeździłem pojazdami z silnikiem to Ty skakałeś z dywanu na podłogę i na g.... tata mówiłeś.

powinien być drugi warn (pierwszy wyżej).. ale jest pierwszy bo jesteś nowy.. za takie wycieczki raz dwa stąd wylecisz
kravec

ps. na kupę (cenzura) papa mówiłeś się mówi


PS. Ty mówiłeś PAPA, on mówił TATA :)
grzeniek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11/5/2012, 21:34
Lokalizacja: płock

Postprzez rosiboj » 12/5/2012, 11:46

Bierz co ci sie podoba i nie sluchaj innych, oni cie nie znaja i nic o tobie nie wiedza a cie osadzaja, na jakiej podstawie? Oczywiscie, ze dasz rade i dojedziesz z punktu a do punktui b, a to czy na dwoch kolach czy jednym czy z kolanem czy jak to nie ich biznes. Odpusc sobie dalsze pytanie tutaj tylko rob co chcesz
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez grzeniek » 12/5/2012, 12:01

Rosiboj napisał(a):Bierz co ci sie podoba i nie sluchaj innych, oni cie nie znaja i nic o tobie nie wiedza a cie osadzaja, na jakiej podstawie? Oczywiscie, ze dasz rade i dojedziesz z punktu a do punktui b, a to czy na dwoch kolach czy jednym czy z kolanem czy jak to nie ich biznes. Odpusc sobie dalsze pytanie tutaj tylko rob co chcesz


Wiem kolego, odpuściłem ale jeszcze trochę ciśnienie chciałem im podnieść :).
grzeniek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11/5/2012, 21:34
Lokalizacja: płock

Postprzez Black-Ghost » 12/5/2012, 12:03

ToÅ› ty zawistna bestia jest :D wiesz co!!!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez rosiboj » 12/5/2012, 12:06

Black-ghost hehe a widzisz, i masz odpowiedz na pytanie z poprzedniego tematu ;D
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez grzeniek » 12/5/2012, 12:13

Black-Ghost napisał(a):Toś ty zawistna bestia jest :D wiesz co!!!


Nie kolego, nie jestem zawistny ani trochę, ale nie lubię jak się komuś grzecznie tłumaczy a ten nie rozumie. Prosiłem o podpowiedź ludzi którzy tak zaczynali (można to wyłapać w kontekście posta, no chyba że tu trzeba jak krowie na rowie), jak to wygląda od podszewki a dostaje umoralnienia jakieś dziwne, to się chociaż pośmiać można :) .
grzeniek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11/5/2012, 21:34
Lokalizacja: płock

Postprzez Kaai » 12/5/2012, 12:23

jak będziesz leżał, ze śrubami w nogach i będziesz miał dużo czasu na przemyślenia, to zajarzysz, czemu 'dostałeś umoralnienia', ale tego ci ofc nie życzę. nie zabij nikogo.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez pietrek7557 » 12/5/2012, 12:26

To po cholere sie pytasz ludzi o zdanie jak wiesz wszystko najlepiej. Gdybys na czym kolwiek jezdzil to nie robilbys z tego afery tylko podal czym i ile. A fakty sa takie ze nie dojrzales psychicznie do takiej mocy o umiejetnosciach nie wspominajac.

A kup sobie nawet hayabuse, tylko trzymaj sie od nas na ulicy z dala. Nie zamierzamy placic zdrowiem za przerost testosteronu nad rozumem.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez breszka » 12/5/2012, 13:29

chlopcy maja napewno racje i wiedza co pisza.Ja niedawno kupilem pierwsze moto honde cb500 i uwazam ze to byl swietny wybor jak na pierwsze moto.Ale z wypowiedzi autora wynika ze on i tak wie co kupi tylko czeka az ktos go poklepie po plecach jak juz ktos wczesniej pisal i powie:stary 600 na pierwsze moto jak najbardziej,bierz smialo.Tylko skoro ktos i tak wie co kupi to po co przychodzi i pyta oO jak i tak pewnie czytal wiele tematow i wiedzial jaka bedzie odpowiedz i rada doswiadczonych motocyklistow :)
breszka
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/9/2011, 14:20

Postprzez grzeniek » 13/5/2012, 01:36

KaG napisał(a):grzeniek post Rosiboja był ironiczny, łap przyda ci się :wink: -> http://www.sjp.pl/ironia


Jeżeli już to http://www.sjp.pl/sarkazm co i tak nie zmienia faktu że powiedział to co myślę, dziękuje za Twoje jakże nieocenione i trafne odpowiedzi. Jesteś nieoceniony, gdyby nie ludzie tacy jak Ty nasz gatunek by wymarł.
grzeniek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11/5/2012, 21:34
Lokalizacja: płock

Postprzez Seba_ER5 » 13/5/2012, 02:07

Ja nie zaluje tego ze zaczynalem od 500, potem przesiadlem sie na 600. Na picsetce bez owiewek moglem nawet 8 cwiczyc (na starej mniejszej 8) i nie balem sie jej polozyc nawet w miejscu. Lekki slizg skonczyl sie 100-200zl naprawa (wymieniona kiera plus klamka). Naprawa owiewki badz malowanei owiewek do 600 sportowej to kupe kasy. Nie wystarczy czesto pomalowac jeden element, ale czesto trzeba scieniowac 2 posredniczace. Kupno owiewki w nieskazitelnym stanie czesto graniczy z cude. Czasem hamowanie i kontrole nad masÄ… lepiej pocwiczyc na 500 tak jak ja to robilem na nakedzie dokladnie specyfikujac er5. Schodzenie na kolanko mozna sie nauczc ale to juz lepiej na supersporcie. Prawde mowiac porzadnie latac nauczylem sie dopiero na 636.
Pamietaj, że:
600 to nie tylko wieksza moc ale i mocniejsze hamulce. To tez owiewka ktora ogranicza postrzeganie predkosci.
SztukÄ… jest zahamowac :) w odpowiednim momencie.

Co do 636 to osoby ktore nia nie lataly nie powinny sie wypowiadac :). Moto przy odkrecaniu traci co prawda przyczepnosc przedniego kola nawet przy dosc mocno przesunietym srodkowi ciezkosci do przodu ale to sa moze cm albo mm nawet. Wowczas ma tendencje przod do lekkiego zatrzepotania kiera a tak to dalo sie jezdzic i bez amorka skretu pomimo ze sam zalozylem :). Motocykl o twardym zawiasie. W przyadku uszkodzenia rozrdzadu/wymiany drogi w naprawie (wymagane rozpolowienie silnika). Ogolnie bardzo fajny sprzet, ale lepiej byc aktywnym fizycznie :D inaczej obije Ci dupsko :D. Odczuwam teraz brak cwiczen fiz w tym roku i od razu zabralem sie za prace na kondycja. Jak sie troche poprawi to jade poaltac do Radomia pocwiczyc skilla i moze na Poznan uda sie udac :D...

Nie bede nagabywal Cie co masz kupic ufam ze masz wlasny zdrowy rozsadek i albo kupisz cos slabszego albo potraktujesz motocykl z szacunkiem znajdziesz jakas pusta droge/plac i tam pocwiczysz hamowanie przyspieszanie i skrecanie. Ja na placu pod Bialymstokiem 1 raz zszedlem na kolanko i tam cwiczylem skrecanie godzinami. Na kole do tej pory nie umiem latac :D odruchowa obciazm przod przy przyspieszniu.


Pozdrawiam Seba
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez piotr_motoland » 13/5/2012, 18:12

Witam.Jezeli chodzi o 9 z roku 2002,wymienialem koledze rame gdyż rozeszla się w dolnej części 30 cm od glowki ramy, motocykl kupil używany,sprowadzony,na kole nie jezdzil i sie rozeszła,awaryjność pieca polega na częstym rozciąganiu się łancuszka rozrządu tyle w temacie o kawie ale może być to tylko zbieg okoliczności.Rzeczyw iście trochę kultury by się przydalo,ubliżanie nie jest na miejscu,pisanie że na gs 500 jeżdża same cw... i cio...świadczy o niskiej kulturze lub osobie ktora do motocyklistow nie należy.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez Black-Ghost » 13/5/2012, 20:15

Każdy motocykl ma swoje wady i zalety, skąd możesz wiedziec ze moto nie latalo na gumie? miał go od nowosci czy jak?? Mojemu znajomemu skrzywiło wachacz w cbr 900rr sc33 po ostrym stoopie a motocykl miał byc taki pancerny, ludzie nie kierujcie sie stareotypami i mitami. Sam sie brutalnie przekonałem że niezawodnosc hondy to bajka wymyślona przez hondziarzy!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez pietrek7557 » 14/5/2012, 10:03

Niezawodnosc Hondy nie jest bajka, zapewne Kawasaki Suzuki i Yamaha sa rownie niezawodne, a wszystko zalezy od wlasciciela jak uzytkowal moto
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Black-Ghost » 14/5/2012, 18:53

Honda jest tak samo zawodna i nie zawodna jak reszta ;) Smiesza mnie teksty hondziarzy ze kupuj honde bo wszysto inne sie psuje! Do mojego bylego firebladego też wsadziłem zbyt wiele haysu niż oczekiwałem wsadzic! Tak wiec ja już nie wierze w żadne takie bajki.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Poprzednia strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości




na górê